Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarnának ezek a szituációk,...

Zavarnának ezek a szituációk, vagy én tulzom el?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy párom 28 éves én 23. Nagyon vegyes a baráti társaságunk, korosztályt tekintve. Vannak vele egykoru vagy fiatalabb barátai/ haverjai akivel nagyon jól kijövök, szeretek a társaságukban lenni. De azonban vannak idősebb barátai akiknek már családjuk is van. Egyszer egy ilyen pár eljött velünk szórakozni és hozták magukkal a barátnőiket. (35-40) éves nők voltak.

Nagyon zavarban éreztem magam, ugy viselkedtek mint valami 20 évesek. Nyiltan flörtölgettek fiatal fiukkal mintha valami huszon éves bombázók lennének, pedig nagyon nem ugy néztek ki. Utána pedig elkezdtek a párommal is flörtölgetni a szemem elött. Először nem is tudtam hogy reagáljam le, nem tartom vetélytársamnak őket, de mégis én ilyen helyzetben még nem voltam. Nagyon kényelmetlen volt. Állandó témájuk hogy kit kellene felszedni, ki milyen pasi tényleg mint a fiatal csajok, hova menjenek jövő héten bulizni stb.stb.

Lehet én vagyok konzervatív? Vagy ma már ez a normális? De bennem végig az az érzés volt, hogy nem akarom így végezni, nem akarok 35-40 évesen még pasikra vadászni akkor már nem buliba akarok járni, hanem a családommal foglalkozni. Egyébként a párt se értem, minden hétvégén bulizni járnak a gyerekekre meg a mama vigyáz. Nem értem akkor miért vállaltak gyereket.

Párom nagyon laza és toleráns mindenkivel szemben, azt mondta az az ő életük, nekik így jó. Nálunk nem így lesz.

De én nem szeretnék többet velük menni szórakozni! Szerintetek ezt megmondjam páromnak? Vagy nekem is toleránsabbnak kellene lennem?


2011. jún. 29. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem túlzod el. sajnos a 35-40 éves nők egy része kényszeresen kompenzál ebben a korban (nincs párom, gyerekem, de jó nő vagyok és szabad, élem az életem, bulizok, azt csinálok, amit akarok). Tapasztalatból beszélek, én 35 és látom a barátnőimen, hogy megy félre a dolog náluk. Nekem van kapcsolatom, még nincs gyerekünk és szeretek szórakozni, de közben nem csinálok hülyét magamból. semmiképp se lennék velük egy társaságban, főleg, miután (még ha viccből is) flörtölgettek a párommal.
2011. jún. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

A hosszútávú, boldog kapcsolat titka az, hogy az ember eljár szórakozni és kikapcsolódni akkor is, ha van gyereke. Ugyanis ettől még nem szűnik meg az önálló személy lenni, nem alakul át automatikusan dajkává és mosónővé.. ugyanúgy vannak társasági és külső ingerszükségletei, ami nélkül hamar beszürkül, depresszióba süllyed és egymás piszkálásába temetkezik valamelyik/mindkét fél. Tehát azt a mondatodat, hogy "miért kell gyerek mellett szórakozni járni?" cáfolnám.

A barátnőkkel szemben valamilyen szinten igazad van, nem kell élvezned a társaságukat, ha tényleg olyan különbözőek vagytok. Nem is kell együtt eljárnotok velük.. Viszont valószínűleg ők sem úgy tervezték az életüket, hogy 40 felé még elkeseredetten hajtani fogják a pasikat, hátha akad valaki mielőtt eljön a vég.. Nem hiszem, hogy túl sok örömük akad a magánéletükben társ nélkül, ha nyíltan a pasizás az egyetlen témájuk. Lehetnél egy kicsit megértőbb. Ők abban az illúzióban ringatják magukat, hogy még kelendők, és bármikor szembejöhet a nagy Ő (bár ennek az évek múlásával kissé csökken az esélye), mert mi értelme lenne magukba fordulni és keseregni a sorsukon? Legalább megpróbálnak poént csinálni az egészből, nevetni a saját nyomorukon. Szerintem egyedül így lehet átvészelni azt a helyzetet, amiben ők élnek. Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy a 23 éves barátnő szeme láttára komolyan ráhajtanak egy fiatalabb pasira, aki még barát is amúgy? Talán azért nem látod a fától az erdőt, mert még fiatal vagy.. bár szerintem elég egyértelmű, mit miért csinálnak, csak nem akarod tudomásul venni, mert az eszedbe juttatja, mennyire nem akarsz a bőrükben lenni. Sajnos ez nem csak rajtad múlik, de ne legyen úgy!

2011. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Tudod én 39 éves nő vagyok,és én is szeretek minden hétvégén bulizni járni..Azért mert 40 évesek vagyunk még nem kell hogy élve eltemess minket..:)

Nekem van egy felnőtt fiam aki a saját életét éli.Felneveltem,és büszke vagyok arra,hogy egy normális,jól nevelt férfi lett belőle.De már nem kell éjjel-nappal vele lennem,már nem kell hogy esténként vigyázzam az álmát..Már a magam kis életével foglalkozhatok..Bizony az egész heti munka után jó kikapcsolódni,bulizni egyet.A párommal mi is rendszeresen összejárunk barátokkal,és élvezzük az életet.Én is fiatalosnak érzem magam,és imádok élni.Bár nem flörtölök,nem szedek fel pasikat,mert boldog kapcsolatban élek,nincs szükségem ilyen lépésekre..De miért ne bulizunk,miért ne szórakozunk mi is? Mert 40 évesek vagyunk??

A flörtölés,a férfiak állandó felszedése nem a korosztályra kell kenni.

2011. jún. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én azt mondtm azt nem tudom megérteni, hogy minden hétvégén a gyerekekre a mama vigyáz. Tényleg minden hétvége szórakozás! Azt persze érthető, ha néha-néha eljárnak miért is ne, azt nem ítélem el.

A barátnők pedig nem párom "barátai" azon a bulin ismertük meg őket, csak a párt ismertük. És nyiltan flörtöltek párommal ugyan ugy mint más fiatal férfiakkal. Ugy viselkedtek mintha valami fiatal pláza cicák lennének.

Nem tuloztam el amit írtam, azért is nem tudtam kezelni a helyzetet! Nagyon kényelmetlenül éreztem magam!

De abban igazad van, hogy nem gondoltam bele az ő helyzetükben, biztos ők sem erről álmodtak.

Csak szerintem ez már tulzás. Már már tul harsány és közönséges viselkedésbe ment át minden megnyilvánulásuk!

2011. jún. 30. 00:29
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, lehet én gondolkodok akkor máshogy a témáról, de én nagyon nem szeretnék 40 évesen is bulizni járni.
2011. jún. 30. 00:33
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

00.22

első vagyok. úgy gondolom 35-40 évesen sem volna késő párt találniuk - sosem az (még ha, ahogy írtad is, az esélyeik csökkennek). szerintem nem a koruk, hanem a viselkedésük riasztó a férfiak számára. mindig, minden korosztályban vannak férfiak, akik épp szakítottak, elváltak, stb, és közben mégis normális emberek, akik komoly kapcsolatra vágynak. de egy normál értelmi képességekkel bíró férfi sikítva menekül ettől a nőtípustól, és elsősorban nem azért, mert már kevésbé feszes a bőrük, hanem mert riasztó, és sajnos sokszor szánni való a viselkedésük. egyetértünk: kívánom, h senki se jusson erre a sorsa, ha ideig-óráig mégis, akkor őrizze meg a józan eszét, mert minél inkább beleveszik annál nehezebb lesz kimászni belőle. amúgy szerintem is jobb egyedül, mint egy rossz kapcsolatban, de ez nem azt jelenti, hogy 40 évesen is úgy kell élni, mint 20 évesen, mert ez önámítás.

2011. jún. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
énsem. és lehet 40 évesen is szórakozni, pl összejárni barátokkal, vagy közös programokat szervezni, együtt teázni, beülni vhova, de az is más, mint konkrétan bulizni járni meg diszkókba meg stb. Egy 40 éves tényleg nem diszkóba meg buliba való szerintem.
2011. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
és egyébként nagyon sok 40-45 éves megkattan, mert nem tudják elviselni a kort h már nem tinik, és ismerőseim közül van 1-2 aki elkezd ilyenkor toppokba járni, egyszóval kelleti magát ... :) ja, és ezeknek huszonéves pasijaik vannak.
2011. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

azoknak 35-40 éveseknek sajnos kimaradt az életéből ami a mai huszonévesek átélnek,(Élet),Ezrt kő vérni,és nem 18 19 20 évesen férjeh menni szüólni,élni kéne,és akkor nincs bíró ca szindroma,hogy azt hiszi a 40 éves hogy ő 17,de amúgy mindenki annyi amennyine magát érzi de van határ,ha párommal flörtölnének szólnék hogy 10 éves kapcsolatba nem kéne beletúri,máshol vadásszanak,de még nem kellett szólnom,mert ő szól,mert párom nem vevő másokra.


29N

2011. jún. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért,csak beragadtak a billyentyűk.
2011. jún. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!