Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így az apám?

Miért viselkedik így az apám?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kezdjem igazából arra is kíváncsi lennék hogy ilyenkor mit lehet csinálni. A szüleim elváltak 8-9 éve és minden évben többször szoktam menni apukámhoz akinek azóta lett 'új' családja. Nekem ezzel semmi bajom, sőt szeretem is őket és ahogy észreveszem ők is engem, de apukámnak nagyon rossz természete van. Mindenkivel ocsmányul/káromkodva beszél még velem is, ha olyan kedve van akkor sérteget és megjegyzéseket tesz rám és másokra is. Az is benne van a pakliban hogy elég sokat iszik így hetente berúg és akkor még rosszabb a helyzet. A múltkor mikor ott volt szétverte a tv-t (!!!), teljesen kikelt magából. Igazából sosem ütött meg, de szerintem szavakkal sokkal jobban lehet bántani a másikat. Észre veszi rajtam/rajtunk hogy ez nem jó és hogy nem esik jól szóval még az sem lehet hogy ő ezeket 'viccből' mondja. Már nagyon régóta ilyen a természete és csak úgy leülni és beszélgetni vele ezekről nem lehet.

Van esetleg más is akinek hasonló a helyzete? Gondoltam már arra is, hogy még egy ilyen eset után nem megyek oda soha többé, de nem tudnám így kereken kimondani neki, félnék a következményektől.


2011. jún. 27. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig igenis meg kell ezt neki mondanod, hogy ha még egyszer ez előfordul téged többé nem fog látni...ha ott helyben nem is érti meg, egy idő után biztos.
2011. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tehet róla, ez telik tőle. A felnőtteknek sem könnyű. Még nem járták ki az élet iskoláját ők sem.... csak néhány kivételes személyt is merek, akiknél nincsenke ilyen dolgok...
2011. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez telik tőle? hogy akiket szeretnie kéne (a családját) lehordja mindennek és semmibe nézi őket? hogy naponta iszik és több alkalommal berúg? jó igaz hogy én nem vagyok itt minden nap, de mikor kisebb voltam és velünk lakott akkor sem voltak éppen szebb dolgai.
2011. jún. 28. 00:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudod, az embereknek jó része sok-sok feszültséget hordoz magában. Ezeket legtöbbször a mindennapi életben, a munkahelyén szerzi, más részüket siker élménynek a hiánya, azaz sikertelenség, eredménytelenség, vagy a magasabb beosztásúnak a fölényes magatartása is (ismétlem: is) okozhatja. Az embereknek egy jó része ezt a feszültségből eredő haragot, agressziót otthon vezeti le, mert az otthoniak - gyengébbek, kisebbek, és, ha már megszokták, nem tudnak ellene védekezni.

Meg kérdezhetnéd tőle, amikor már józan, hogy ki bántotta, mi nem sikerült neki aznap.

Nem könnyű, elismerem.

2011. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok - Még annyit, hány éves vagy?

62/F

2011. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszélj az új család tagjaival, vagyis akivel lehet közülük. Együtt találjatok ki valamit. Vagy legalább vígasztaljátok egymást. Az alkoholizmus nevű betegségből csak nagyon ritka kivétel, aki meggyógyul.
2011. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok. a kérdés feltétele óta voltam ott, de nem változott semmi. úgy döntöttem, hogy nem megyek oda többet, egyszerűen nincs értelme.

köszi a válaszokat

2011. szept. 13. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!