Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én hibám, hogy apám így...

Az én hibám, hogy apám így viselkedik?

Figyelt kérdés

2 éves koromban hagyott el az apám, mert ő még szeretett volna "élni". Amíg apa és anya együtt voltak, apának volt egy barátnője, aki állandóan táplálta minden hülyeséggel, hogy hagyja csak el a családját, mert neki még joga van a szabadsághoz. El is hagyott, kiment külföldre, majd néhányszor hívott csak fel kiskoromban. Olyan 4-5 éve írtam neki egy levelet, mert ő nem keresett és onnantól kezdve megint felhívott. Gyerektartást nem fizetett soha, arra hivatkozva, hogy neki nincs pénze. Mostanában ha én nem írok neki emailt, ő sem ír, nem küld képeslapot karácsonyra, szülinapomra, meg sem kérdezi, hogy hogy vagyok. Anyagilag nem támogat, amiért nagyon nagyon haragszom rá, mert anyának kellett mindent megteremtenie és elszúrta a fiatalságát. Mindenki mondja, hogy büszke lehetne rám, mert szép vagyok és okos és nemhogy örülne, hogy ilyen gyereke van. Igazából már nagyon sokat sírtam miatta, de anya szerint nem érdemes, nekem sosem lesz rendes apám. Mikor kórházban feküdtem és írtam neki emailt, akkor csak annyit írt vissza, hogy "Hát ez szomorú". Mindig eljátssza, hogy megsértődik, ha én nem keresem. De komolyan..egy gyereknek kell keresnie a saját apját? Egy gyereknek? Szerintem a szülő, aki szereti a gyerekét nem ismer akadályt, hogy láthassa. Én még meg tudnék neki bocsátani, de ő sem tesz semmit ezért. Kezdem azt hinni, hogy miattam ment el, mert utált. Mindig mondja, hogy szeret, meg előadja a nagy szívfájdalmát, hogy milyen rossz, hogy nem láthat, de akkor kérdem én: Ennyi év alatt miért nem volt képes meglátogatni? Azt hiszem néha, megérdemelné, hogy éreztessem vele, hogy tönkre tette a gyerekkoromat, de nem tudom. Egyáltalán érdemes lenne még vele bármit is kezdeni? Sajnos nagyon sok csalódást okozott már és nem tudom, hogy nekem hogy kéne hozzá viszonyulnom. Szerintetek?

16L


2010. jan. 11. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
nekem miért nem ír senki?:( pedig az én kérdésem is nagyon fontos.
2010. jan. 11. 16:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni még jobban, de itt egyedöl az apáddal van baj, mégpedig, hogy egy tökéletesen felelötlen ember. Neki a család csak teher volt, ami korlátozza a szabadságában, kihúzta magát egész életében a felelöség alól, elment olyan helyre, ahonnan nem lehet a gyerektartást követelni töle, Te megkerested, de ö csak akkor válaszol, ha éppen nincs jobb dolga. Nem utál se téged, se anyukádat, csak egyszerüen közömbösen áll hozzátok, mert önzö és csak saját magára gondol.

Ez nem a Te hibád, hidd el, nem éri meg, hogy foglalkozz vele. A legcélszerübb, ha hagyod az egészet, és inkább annak örülj, hogy egy jó és szeretö édesanya mellett nöhettél fel. Azt elhiszem, hogy nem jó érzés ez neked, de tedd túl rajta magad, apád nem érdemli meg, hogy miatta szomorkodj. Te ugyis anyukád lánya vagy, mert van benned kötelességtudat, mély érzések, nem pazarold az erödet egy ilyen emberre.

2010. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szia, igenis fontos a te kerdesed is, csak eleg nehez valaszolni ra. egy biztos, h te nem tehetsz semmirol.

szerencsere nekem fogalmam sincs, h min mesz keresztul, mert en egy ep, szereto csaladban nottem fel. es lassan harom eve kulfoldon elek, de ugyanugy felhivnak, csomagot kuldenek, eljonnek meglatogatni, illetve hazavarnak.

nem tudok tanacsot adni, mert ha megszakitanad a kapcsolatod apukaddal, szerintem csak orlodnel, talan idovel konnyebb lesz, vagy elfogadod, h ez igy van. elhiszem, h nagyon faj, de gondolj arra,h anyud melletted van, es szeret teged. biztos neki is nehez, egymasra szamithattok, hat tamogassatok egymast.

tudom, h nem sokat segitettem, sajnos senki sem tud, szerintem, de ha szeretned kibeszelni, irjal nyugodtan, neha az is sokat segit, ha valaki meghallgat :)

2010. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eszem ágában sincs bántani, megsérteni semmit.

De biztos, hogy mindent tudsz? Kérdezted apád oldalát is?

Ne érts félre, nem édasányádról feltételezek rosszat, de egy vitában örök érvényű, hogy a két oldalt meghallgatva általában középen van az igazság. Csak egy tipp. Nem biztos, hogy jó.

2010. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Utolsó válaszolónak: Igen, elég sok dolgot tudok. Náluk nem az volt, hogy mindkét fél hibás, mert tervezett gyerek voltam, az anyám eltartotta apámat, aki soha nem segített, rajta élősködött, majd bejelentette, hogy ő még szabad akar lenni. Sajnos még apám barátai is egy felelőtlen embernek tartják apámat, mert mindegyikük anyunak ad igazat annak ellenére, hogy barátok voltak apámmal. Nem igazán tudnék anyu ellen semmit felhozni, hisz beterveztek, még azt sem tette neki szóvá, hogy mindent ő fizetett, az ő saját házában laktak, az ő keresetéből éltek. Csak az már nem tetszett apámnak, mikor anya megelégelte azt, hogy miután megszülettem, még dolgoznia is kell sokat, hogy meg tudjuk élni. Talán annyi a hibája, hogy sokáig tűrt.
2010. jan. 11. 17:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos azt hittem, hogy már megváltozott, de nem nagyon mutat fel semmit, sőt még ő hülyézi le anyát és azt nagyon nem szeretem. Annak örülök, hogy anya ilyen normális és felelősségteljes, de már kicsit kivagyok, hogy apámmal nem lehet semmit kezdeni.
2010. jan. 11. 17:27
 7/8 anonim válasza:

szia, masodik vagyok.

akkor csak hagyd apudat szerintem. anyuddal foglalkozz, tamogasd ot, amiben csak tudod, segits neki, ahogy csak birsz. takaritassal, egyebek. bevasarlas. ja, es tanulj becsulettel, hadd legyen rad buszke :) habar szerintem egyebkent is az. nekem egy ertelmes, csupasziv lanynak tunsz, maradjon is ez igy :)

2010. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az apádat! Amikor elhagyott, onnantól kezdve számodra ő MEGHALT!

"Nincs pénzem" :D:D hát ez tipikus. Az én apám is ilyen.


OFF: Nagyon szerényen élünk, egyszer volt még 500 Ft-ja, nekem meg mindig kell egy kis "kess" amikor megyek suliba, h kaját vegyek. NEM ADTA IDE, MERT AZT MONDTA: ABBÓL ÚJSÁGOT SZERETNE VENNI! xD évek óta haragszom rá, de itt élünk sajnos egy háztartásban, neki fontosabb hogy meg vegye a napi újságot, mint hogy a 16 éves fia éhezik-e.

2010. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!