Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy még nem tudunk összeköltözni?!

Figyelt kérdés
A párommal 3éve vagyunk együtt, eddig tanultunk. Most fogunk elkezdeni dolgozni. Ő már kb 1éve folyton mondogatja, hogy költözzünk össze. De se neki, se nekem nincs félre tett pénzem, mivel tanultunk. Mondtam neki, hogy amíg nincs fix keresetünk, addig nem tudunk ezen gondolkodni. De nem akarja megérteni, kezd az agyamra menni. Pedig nagyon szeretem. Hogyan értessem meg vele?
2011. jún. 26. 22:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van, ne hagyd magad. Legyen képes arra, hogy felfogja a problémát! Gyerekes viselkedése van
2011. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

Hát lehet, hogy inkább neked kellene megérteni őt.

Nem vagy már kisiskolás, 3 éve együtt vagytok, furcsa, hogy nem vagy hajlandó lépni.

Ennyi hited nincs a saját életedben és jövőtökben? Csoda, hogy nem mentél még az ő agyára és kitart melletted. Meddig akarsz anyukád szoknyáján ülni?

2011. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem:

1. nincs édesanyám... meghalt... mamámmal élek

2. nem élek senki nyakán, eddig TANULTAM :S éjjel nappal. hogy sikeres vizsgám legyen, hogy szakmám legyen! :S most kezdek el tanulni... :S miért mennék én az ő agyára, mikor a semmiből nem lehet elköltözni?!

2011. jún. 26. 22:49
 14/26 A kérdező kommentje:

22:45-nek


igen, néha én is gyerekesnek érzem ezt :S bár ő azt mondja, hogy annyira szeret nem bír már nélkülem lenni. Nekem is nehéz, főleg, mostanában kevesebbett találkoztunk, mert készülni kellett a vizsgára neki is nekem is. De ha 3évet kibirtunk igy, ez már nem sok ez a pár hónap :( ha egy kis félre tett pénzem lenne, vagy neki mennék gondolkodás nélkül. de nulla ft-tal nem lehet :(

2011. jún. 26. 22:51
 15/26 A kérdező kommentje:

22:49 JAVITÁS

*illetve nem tanulni, hanem dolgozni, csak elírtam, bocsánat!

2011. jún. 26. 22:52
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem tegyél le elé egy újságot, amiben albérleteket hirdetnek. Ott általában feltüntetik a rezsit is. Azt még tedd hozzá a barátnődnek, hogy valamiből kajálni és ruházkodni is kell...
2011. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

kedves utolsó én vagyok a lány :)

már volt, hogy együtt nézgettünk albérletet. látta, hogy mi mennyibe kerül :S

2011. jún. 26. 23:02
 18/26 anonim ***** válasza:

Gondolom nem közgazdász diplomát kapott a barátod, ha ennyire nem érti, h 0+0=0; 0-60000 (tegyük fel, h ennyi lenne a lakbér/hó)=-600000. Bocsi, a gonoszkodásért, de ennyire nem lehet szűk látókörű és buta egy diplomás ember.

Ha ennyire értetlen, mondd neki, h oké, rajtad nem múlik, költözzetek össze, de rábízol mindent (albi keresés, szerződéskötés, intézkedés)! Ő fog a legjobban pislogni, mikor két havi kauciót kell(ene) kipengetnie. Mert ha sem jövedelme, sem megtakarítása nincs, az igen nehezen fog menni....

Szóval ha ennyire naiv a párod, had tapasztalja meg a saját bőrén, hogy mennyire nem úgy működik a dolog, mint ahogy ő azt elképzelte!

2011. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik bele kell törődnöd ebbe, és elviselned, ha igazán szereted. Addig kell hárítanod, amíg nem gyűlik össze a pénz. Ő pedig addig fog nyúzni emiatt.

Úgy tűnik ő ilyen. Fogadd el így, vagy...

Mást sajnos nem tudsz tenni, hisz nincs realitása, ráadásul értetlen is. De azért gondolkozz el rajta, hogy biztos akarod e ezt hallgatni egy életen keresztül. Hisze eljön majd az az idő is amikor babát akar, de még nem lesznek meg az anyagiak. Akkor is ugyanígy fog viselkedni. De számos más dologban, pl nyaralások.

Ha hajlandó vagy kitartani, akkor ilyen bugyutának kell elfogadnod.

Ebben a kapcsolatban te vagy az ész, ő pedig a vágyakozás.

2011. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is mondj igen-t, hogy lássa a szándékod. A megvalósítást meg bízd őrá!:)

(35/L)

2011. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!