Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám 85 éves és nagyon...

A nagymamám 85 éves és nagyon félek hogy meghal! Hogy lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés

Mostanában amúgy is rám jött ez a "minek élni ha úgyis meghalunk" szindróma és közben meg eszembe jutott, hogy mama már 85, és még egész egészséges a korához képest de nagyon félek hogy mi van ha már csak max 5 évig lehet velünk :( Sajnos elég messze van szóval csak hetente tudjuk látogatni, eddig úgy volt hogy ideköltözik, a háza is eladó de nem kell senkinek és neki sem találtunk házat, szóval...:( De a szüleim halálától is nagyon félek. Sőt már abba is belegondoltam, hogyha majd már a dédunokám is meghalt ki fog rám emlékezni? Vagy az anyukámra, vagy a nagymamámra? Senki. Amúgy nem tudom hogy jött ez rám, mert eddig tök jól elvoltam, most meg hogy tudatosult, hát...

15/L


2011. jún. 21. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

És én ezeket mind végig is éltem.16 voltam, mikor meghalt az anyukám, 21 éves, mikor a drága nagyim.Apám 84 éves.

Már én is ott tartok, hogy ez az élet rendje, nem tudunk ellene tenni, el kell fogadni.És még attól jobban félek, ha én meghalok, milyen fájdalom lesz az a gyermekemnek.Nem jól van ez az élet kitalálva sehogy sem.:(

De ez van sajnos.

2011. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanígy voltak/vannak ilyen gondolataim, főleg, ha mások haláláról hallok.

De szerintem meg pont jó az életben az, hogy van vége, hiszen így jobban felértékelődik. Ha tudnád, hogy soha nincs vége, nem éreznéd az elmúlást, akkor annak sem lenne jelentősége, hogy élsz.

Amíg élünk, meg kell próbálnunk jól érezni magunkat, és igyekezni, hogy mások ugyanígy jól érezzék magunkat.

2011. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is pont 85 és én is félek...ráadásul több ezer km-re lakom tőle. de szerencsére nagyon fitt és egészséges!
2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
"Ma már tudom az élet lényege nem a haláltól félni,hanem felkészülve rá nyugodt lelkiismerettel élni."
2011. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A nagymamád már most nagyon szép kort élt meg, és az a fő, hogy egészséges.Ebbe sajnos bele kell törödni, ilyen az élet.Nem tudom mennyire megnyugtato, de én ilyenkor általában arra szoktam gondolni, hogy az életben mindig az adott pillanatot kell kiélni.Ki tudja? Lehet, hogy holnap mész valahová, elüt egy kocsi és ennyi.persze Isten őrizz, nehogy ez történjen, csak mondom, hogy sohasem tudhatod, hogy mi van megirva a sorsodban, éppen ezért kell élvezni az életet addig, amig tudjuk.

A legfontosabb dolgok az életben az egészség és a szeretet.Ezt a kettőt ugyanis nem lehet pénzért megvenni.más nem számit, bárki, bármit is mondd.

2011. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, aranyosak vagytok!!
2011. jún. 23. 15:19
 17/17 anonim válasza:
Bár régi kérdés, de azért írok! Él még a mama?
2016. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!