Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagymamám 85 éves és nagyon...

A nagymamám 85 éves és nagyon félek hogy meghal! Hogy lehet ebbe beletörődni?

Figyelt kérdés

Mostanában amúgy is rám jött ez a "minek élni ha úgyis meghalunk" szindróma és közben meg eszembe jutott, hogy mama már 85, és még egész egészséges a korához képest de nagyon félek hogy mi van ha már csak max 5 évig lehet velünk :( Sajnos elég messze van szóval csak hetente tudjuk látogatni, eddig úgy volt hogy ideköltözik, a háza is eladó de nem kell senkinek és neki sem találtunk házat, szóval...:( De a szüleim halálától is nagyon félek. Sőt már abba is belegondoltam, hogyha majd már a dédunokám is meghalt ki fog rám emlékezni? Vagy az anyukámra, vagy a nagymamámra? Senki. Amúgy nem tudom hogy jött ez rám, mert eddig tök jól elvoltam, most meg hogy tudatosult, hát...

15/L


2011. jún. 21. 11:27
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Vannak emberek akiken nem látni hogy szenvednek a rokonuk halálától,de hidd el belül ők is érzik a veszteségeT!az életnek sajnos ez a rendje..születünk,meghalunk,nem tudsz semmit se tenni ellene..addig is csak annyi hogy látogasd még sűrűbben a mamád!mert ha meghal késő lesz,beszélgess vele sokat!
2011. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Aminek kezdete van, annak vége is van.
2011. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje. Nem kell ettől félni,ez így normális
2011. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, most ebben a korban szokott az emberre rátörni az ilyen és ehhez hasonló gondolatok :)

természetes, így kell lennie

az élet célja a boldogságra törekvés! ;)

20L

2011. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ezzel nem tudunk mit kezdeni, bele kell törődni, de azért ne fesd az ördögöt a falra!

és ne is filozz ilyeneket, csak elmegy az életkedved! és itt nem lehet mást tanácsolni, mint hogy foglalkozz többet a nagymamáddal, látogasd őt, amilyen gyakran csak tudod, tégy a kedvében, és ne tegyél olyat, amit aztán halála után megbánhatnál!

2011. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

úgy gondolom,h a szeretet egy soha el nem múló dolog.szóval használj ki minden percet,pillanatot.nekem nincsenek nagyszüleim,csak a dédmamám,aki 95 éves,tnap vt egy hónapja,h agylágyulást kapott,akkor azt mondta a doki,h napok kérdése,de mindannyian ott voltunk és nem engedtük h vége legyen.csoda történt,3 nap múlva megszólalt,h éhes és azóta azon kívül,h nem tud járni,csak pár lépést,és h pelenkázzuk minden a régi.

igaz emiatt el kellett hozzá költözni vidékre és így elég nehéz a bejárás,és nagyon fárasztó az egész,de ennyit megér.

szóval ne gondolj a halálra,mert aki arra gondol,annak hamar el is jön.szóval mindig pozitívan :) :)

18/L

2011. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek a választ!

tudom nyilván hogy ez az élet rendje :D, mégis fáj...

majd a héten elmegyek hozzá..


11.38 örülök hogy nagyjából rendbe jött a dédnagyid :))


de azért remélem, hogy nem fogok olyan hamar meghalni, mert most elég sokat gondolkozok azon, hogy hogy halok meg 80 évesen:/ nehéz nem arra gondolni, amire nem kéne:/ de próbálok pozitívabb lenni :)

2011. jún. 21. 11:42
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ilyenekre, butaság ezen emésztened magad! Az ember azért született erre a világra, hogy tanuljon, hogy a lelke tökéletesedjen, illetve, hogy alkosson ezen a világon. Kicsit légy önző, és ne foglalkozz azokkal, amiket leírtál. Egyszer mindenkinek eljön az idő, mikor meg kell halnia, kinek előbb, kinek később. A mamád már szép kort megért, hosszú élete volt, ami nem mindenkinek adatik meg, már ezért is hálásak lehettek. Az én mamám 85 évesen halt meg, én 13 voltam akkor, szerencsére könnyen feldolgoztam, még gyerek voltam. Ez az élet rendje. És a szüleimnél is ugyanígy fogok gondolkodni. Főleg, hogy az én szüleim abszolút nem jó emberek, nagyon sokat ártottak már nekünk, a saját keseredettségüket vetítik ránk, így nem lesz nehéz elengedni őket. A világ nem áll meg, lesz majd más az ember életében, aki fontos lesz és szeretni fogja az embert, lehet sokkal jobban, mint a rokonok. Egyébként én a cicámat sirattam meg, 1 hónapja veszítettem el, nekem ő fontosabb volt bárkinél, még most is sírok, ha rá gondolok. A legjobb barát volt, a legjobb cica a Földön, és tudom, hogy ő őszintén szeretett, ahogy a családom és a barátaim nem. Sokkal nehezebb ezt feldolgozni, mint bárki más halálát, bár lehet bután hangzik. De remélem, hogy egy jobb helyre került, és tudja, hogy mindig szeretni fogom. :( Próbálj meg beletörődni ebbe, ez az élet rendje.
2011. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fgiy..rám is jöttek ilyen gondolatok 15-20 éves korom körül.

pár hét , hónap után elmúlt, de előjött párszor még.

Kösd le magad, menj vmi tanfolyamra, vagy barátnőzz, strandolj, csinálj pozitiv dolgokat, és ezeket záérd ki. Most szünet is van, és "ráérsz" ilyeneken agyalni....

A nagyidnak, ha reaálisan nézzük, ténlyeg nicsnenek már évtizedek vissza az életéből. Használd ki az időt vele is, itt a szünet utazz el hozzá, beszélgessetek és cisnáljatok vidám dolgokat, nevessetek, akkor te is megnyugszol szerintem.

2011. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

11.43: Sajnálom a cicádat, meg hogy a szüleiddel rossz a viszonyod.:( Nekem is most halt meg a kutyám márciusba, mert megmérgezték, azóta is nagyon dühös vagyok, hogy nem tudom ki volt és nem tudom a szemébe mondani hogy egy gerinctelen féreg és... Szóval tudom, mennyit jelenthetnek az állatok.:/:)


Azért örülök annak hogy nem csak én gondolkozok 15 évesen ilyeneken, mert körülöttem olyan vidámak az emberek, én meg egyedüliként ilyeneken agyalok... de akkor remélem majd elmúlik :)

2011. jún. 21. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!