Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fekszenek a gyerekeid?

Mikor fekszenek a gyerekeid?

Figyelt kérdés
14-15 éves.. vagy akár csecsemő.:)
2011. jún. 21. 00:18
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Gazdag lehet a lelkivilága annak aki számítógép meg tv nélkül nem tudja elképzelni az életét. Érdemes kipróbálni!
2011. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
A fektetés még hagyján - de itt olvastam, vannak olyan szülők, akik képesek HÉTVÉGÉN 6, 7 órakor felkelteni a gyereket, hogy "nehogymán lustálkodjon" Na az durva. A gyerek meg nem tudja kipihenni a hetet. Jó, ne aludjon délig (habár tőlem... ha utána délután csinál valami hasznosat) de ez tényleg durva...
2011. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Biztos megvan az oka, hogy az a gyerek el lett tiltva a tv és a géptől hétköznap. Ha a gyereked nem tanulna, csak ezeket a hülye játékokat játszaná egész nap, Te mit csinálnál?
2011. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Még nincsenek gyerekeim. De azt tudom, nincs ultimét recept.

Anyám bátyámat nyolc éves koráig (sőt egész alsós korában), ágyba tette az Esti Mese után. Na én három évvel vagyok fiatalabb. De már ötévesen is megnéztem az esti filmet, mert nem lehet velem bírni. Mert ha nem engedték, akkor sem aludtam el előbb soha mint kilenc-fél tíz. Addig meg sokszor a testvéreimet sem hagytam aludni. Így egyszerűbb volt velem kivételezni. Csak Vasárnap este fordult elő hogy fáradtan a hétvégi rohangálások után, az esti fürdés után az ágyba rogytam.

Persze általában iskolanap előtt felső tagozatosként tízkor-tíz harminckor hetedikes koromig hajlandó voltam lefeküdni. Ép pont csak vasárnap nem, mert mindig délután keltem.

Nyolcadikos koromban kettőkor háromkor feküdtem le és hét kor keltem, majd dél után iskola után aludtam még három-négy órát. Pénteken általában többet. Szombat és vasárnap már akkor sem volt semmi rendszer az alvásomban.

És azóta is régen a gimi, majd munka előtt pár óra alvás volt az egyetlen rendszer. És az hogy délben (10h-14h) közt jellemzően alszom. És 03:00-kor szinte mindig ébren vagyok.

Micro alvássokkal, már voltam fent több mint egy hetet is. És több mint 48 órát is aludtam már kevesebb mint összesen fél óra megszakítással.

Sorry! Ha hosszú voltam.

2011. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Nem kellett a 14 éves fiamat eltiltani sem a tv-től sem a számgéptől. Egyszerűen úgy neveltem, hogy ezek nem is hiányoznak neki, nem létfeltétel számára. Vidékiek vagyunk, és biztos fura ez sokaknak, de ő imád szerelni, fúrni, faragni, ő gondozza a kertet, ami nem kicsi, 2000 nm2. Bunkert épít a haverjával a határba, sokat segít itthon, és mellesleg ő a legjobb tanuló a suliban. 9 dicséretet kapott év végén. Emellett klarinétozik, együttesben játszik. Ilyen élet is van, nem csak virtuális térben zajló. Más lenne a világ, ha többen készülnének így a felnőtt létre, nem pedig a szobában gubbasztva.
2011. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Én is akkor fekszek le amikor akarok :)) van amikor egyáltalán nem alszok semmit hanem egész éjszaka vmi mást csinálok xdd és a következő napon teljesen olyan vagyok mintha 12 órát aludtam volna, egyébként keveset alszok max. 6 órát ami nekem teljesen megfelelő, mivel többet nem is tudok aludni különben felébredek :))

L/14

2011. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Akkor feküdj vissza! Azt úgy hívják alvás zavar.

Nyolc óra alvás kell a szervezetednek.

Ha nem lesz bagoly típusú akkor iskola időben tízkor ágyba teszem majd. Máskor csak azt fogom számon kérni rajta, hogy pihenje ki magát. Hisz ez a fontos.

2011. júl. 3. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!