Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

22 éves életteli lány vagyok, még sincsenek barátaim.

középiskolában sem voltak, mivel nem tartottam velük a piálos, drogozós bulikba.

van egy aránylag jól fizető munkám,albérletben lakok. eljárok sportolni, éltem külföldön 2 évet.

de itthon magányos vagyok. munkatársaim szeretnek, de idősebbek nálam így velük nem tudok eljárni sehová.

bulizni ritkán járok, mivelegyedül nem jó.

kint külföldön regeteg barátom volt, és ugyan olyan voltam ott is mint itthon. ott egyszerűbben nyitottak az idegn felé.

fel őről ez a magány , mit csináljak??


2011. jún. 18. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy részben te is felelős vagy azért mert nincsenek barátaid, szerintem egy kis önismeret jót tehet majd. Nem azt mondom hogy rossz ember vagy, mert nem tudom, de az biztos hogy okkal nem nyitnak feléd az emberek.

Ezt a barátkozom dolgot nem országokra hanem emberekre osztanám, szóval hogy külföldön voltak barátaid mert könnyebben nyitottak feléd az egy dolog, de akkor próbálj meg te többet tenni. Persze ha van értelme.

2011. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hova valósi vagy?

L/22

2011. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Srapnel ***** válasza:

"Butaságot ír Srapnel, mert én is hosszan külföldön voltam, mégse szakadt meg egyik itthoni barátságom sem."


Na, hát akkor olvasd vissza és próbáld használni az ún. "értő olvasást". A kérdezőnek előtte sem voltak barátai, tehát nem volt kiknek megmaradni, ergó az érved semmis. Figyeld, ezt írta:


"középiskolában sem voltak, mivel nem tartottam velük a piálos, drogozós bulikba"


"Na, nem a kérdésre válaszoltam, de azt le kellett írnom, hogy nem azért nincsenek barátaid, mert külföldön éltél."


De nem is azért lettek külföldön, mert külföldön volt. Ha van közeg és van megfelelő környezet, akkor találsz magadnak embereket. Itthon is. Az most egy szerencsétlen helyzet, hogy itthon sem volt egy társaság, akinek a tagja, kiment, ott akárkiket is ismert meg, itthon kezdheti elölről. Ennyi.


Keresni kell egy közösséget, társaságot, olyanokat, akik bármiben is hasonlítanak rád. Ha a világnézetetek (vallás, világkép, vmi. társadalmi aktivitás) hasonló, akkor azért. Ha ugyanazt a sportot űzik mint te, akkor azért. Ha hasonló helyzetben vagytok, akkor azért. Stb.

2011. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!