Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

22 éves életteli lány vagyok, még sincsenek barátaim.

középiskolában sem voltak, mivel nem tartottam velük a piálos, drogozós bulikba.

van egy aránylag jól fizető munkám,albérletben lakok. eljárok sportolni, éltem külföldön 2 évet.

de itthon magányos vagyok. munkatársaim szeretnek, de idősebbek nálam így velük nem tudok eljárni sehová.

bulizni ritkán járok, mivelegyedül nem jó.

kint külföldön regeteg barátom volt, és ugyan olyan voltam ott is mint itthon. ott egyszerűbben nyitottak az idegn felé.

fel őről ez a magány , mit csináljak??


2011. jún. 18. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress barátokat, én például szívesen lennék a barátnőd :) 21 éves vagyok, sokáig én is így éreztem hogy nincsenek barátaim, de aztán lettek a semmiből :D
2011. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss mindenki felé, hátha valaki észre vesz, és lehet egy jó barátság :-) Sok sikert 13L
2011. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is így érzem magam... 21 éves vagyok, és talán csak 1 olyan barátnőm van, akivel meg tudok beszélni mindent és jól is érzem magam. Nyugi, látod, hogy mások is ilyen helyzetben vannak sajnos.
2011. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

énis így vagyok:$ szóval már vagyunk itt barátok nélkül páran:D nekem az a baj, hogy csendes vagyok, nehezen nyitok, beszélgetek...de egy idő után megy, csak nemtudom...énsemértem:(

huszas lány szintén:)

2011. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem sincsenek. valahogy megszakadtak mindig a kapcsolatok. ha nincs közös érdek, ami összetart, nem működik nekem a barátság.
2011. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

sajnos ez a legtöbbször így van, ritkán tudjuk megtartani a kicsi korunkban kötött "örök barát" fogadalmakat. szerintem ha két ember útja teljesen különválik, más városba kerül, más emberekkel van körülvéve, egy idő után borzasztó nehéz megtalálni a régi közös hangot, bármennyire is szeretnénk:(


de mindig találhatsz olyan embereket, akikkel az új életed összepasszol, közös az érdeklődésetek, tudtok időt szakítani egymásra. írtad hogy szeretsz sportolni, akkor járj el tornázni, táncolni, ahol találkozhatsz hozzád hasonló emberekkel, akik lehet hogy ugyanabban a cipőben járnak. csak légy velük nyitott és barátságos, sokan csak azért nem kezdeményeznek, mert félénkek, nem azért mert nem kíváncsiak rád.


amúgy én is tapasztaltam, hogy kint mennyivel könnyebb barátokat találni. talán azért is, mert ott külföldi vagy, kíváncsiak rá hogy honnan jöttél, mit csinálsz, szükséged van-e vmi segítségre, és már el is kezdtetek beszélgetni.

+ alapból nyitottabbak, kíváncsiabbak általában.


de ne hidd hogy itt olyan rossz a helyzet, és elég ha egy embert találsz, akivel megértitek egymást, máris sokkal egyszerűbb lesz a világ:)

2011. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Srapnel ***** válasza:

Na, hát ez a baja ennek az idióta világnak. Mindenki szanaszét költözik, mert karrier, meg tapasztalat, meg pénz, meg hú, nagy buli, meg trendiség, meg utazás, meg új dolgok, stb. Aztán szigetemberek és szigetcsaládok alkotják a társadalom nagyját. Az a baj, hogy igaz barátok megismeréséhez bizony évek kellenek és felnőtt korban nehezebb találni. Nem az a baj, hogy itt nem nyitottak az emberek, hanem hogy nem itt voltál 2 évig. Ha nem vagy itt, akkor itt mégis hogyan lennének barátaid? Amúgy is 22 éves vagy már, nem vagy közösségnek tagja, munka és család mellett nincs annyi idő a barátkozásra, mint gyerekkorban, vagy a főiskolán. A nyitott emberek egy részével amúgy is csak jópofizó, felületes kapcsolatot lehet létrehozni.


Na, de hogy mit csinálj? A probléma leírásában a megoldás: keress egy közösséget magadnak. Ha vallásos vagy, akkor valami Biblia kör, vagy hitközösség is jó. Ha sportolsz, kezdj bele valami csapatjátékba, az is jól összekovácsolja a csapatot. Ha van valami értelmes hobbyd (tehát nem moziba járás, színházba járás, étterembe járás), akkor ha az olyan, hogy van valami klubja, fórumja, blogja, ott tudsz másokkal ismerkedni. Először lehet, hogy online, de később személyesen is. Ismerd meg magad, hogy milyen vagy, mi határoz meg és hol vannak hasonló emberek.

2011. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem sincsenek barátnőim akikkel el tudnék lenni.Aik voltak,azok a hátam mögött összebeszéltek,mert épp jártam egy fiúval és vele többet foglalkoztam mint velük, na meg nem is nagyon voltak hasonló érdeklödési körünk.

Sajnos én távos suliba járok szóval ott is nehéz nagy barátságokat találni, melóhelyemen meg én is úgy vagyok h. én vagyok a legfiatalabb.Persze van barátom,de sajnos őt is nehéz elrángatni ide-oda,mert bulizni nem jár(egyedül én meg nem megyek),moziba se járunk(főleg azért mert neten megnézzük a filmet,ami ingyen van).

Szóval jó lenne néha vki akivel meg lehet beszélni a csajos dolgokat és egy kicsit ki lehet kapcsolódni.

26/l

2011. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én mázlista voltam mert már 4éves koromtól van legjobb barátom. Most 19 vagyok és még mindig vele szoktam lógni.

Rajta kívül rengeteg ember van akit csak ismerősnek nevezek ugyan is én szerintem csak 1 igaz barát létezik nincs olyan hogy mindenki a barátod.

Középsuliban 9 - 10 ben nem volt még ismerősöm sem. Elég rossz volt így másik suliba iratkoztam. Mivel deszkáztam kijártam a térre ismerkedni deszkásokkal. Így gyakoroltam hogyan is szerezzek ismerősöket. Soha nem néztem a stílusát személyiségét mindig mindenkit elfogattam olyannak amilyen. 10 után másik suliban évnyitóm eső dolgom az ismerkedés volt. Lehet hogy van sok füves alkoholos bulizós ismerősöm de találtam olyat aki pont olyanok a nézetei mint nekem.


Vagyis csak lény nyitott és higgy benne. Ha nagyon akarod megtalálod vagy ő talál meg téged.

És akit találsz az lehet nem barát hanem a jövendőbeli férjed lesz.

2011. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Butaságot ír Srapnel, mert én is hosszan külföldön voltam, mégse szakadt meg egyik itthoni barátságom sem.

Ha lehúztunk előtte 10 évet együtt, nem számít annyira, ha két év kimarad. Persze, kellenek a közös emlékek egy barátsághoz..

Na, nem a kérdésre válaszoltam, de azt le kellett írnom, hogy nem azért nincsenek barátaid, mert külföldön éltél.


Mivel ilyenkor már tényleg nehéz új emberekkel igazi barátságot kötni, én lehet a régiekkel próbálkoznék..

23/l

2011. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!