Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigyek az örökségemre. Ez...

Irigyek az örökségemre. Ez normális dolog?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és a szüleim meghaltak. Soha nem voltunk eszméletlen gazdagok, de volt egy családi házunk ami kb 40 éves lehet. Belülről nem volt vele gond, de kívülről elég lepukkantul nézett ki. Én megörököltem ezt a házat, és mivel a szüleim halála után 1 évvel a papám is meghalt, így örököltem pénzt is. Ebből a pénzből felújíttattam a házat, és szép lett. Kb azóta úgy néznek rám a szomszédok/ismerősök mint akik irigyek, hogy most már milyen szép lett a ház, meg jönnek azzal hogy "kis t*knyosnak fiatal korára milyen szép háza van". Azt nem látják be, hogy milyen áron, hiszen a nagyimon kívül most már senkim sincs aki élne...Nem vagyok beképzelt, nem szórom a pénzt. Ennyire irigyek az emberek?
2011. jún. 17. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ennyire irigyek. Akiket igazán szerettél elvesztetted őket. Maradt a lakás, meg a nagyi!!!! Csinosítsd csak a kis házat, a kertben sok-sok virág legyen! Én kívánok neked boldog életet. Aki meg irigykedik, mond azt, cserélnél velem, hogy egyedül maradtam.
2011. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
tanuld meg a vilag nem csak mosolybol, hanem irigysegböl is all... ne erdekeljen senki es semmi, gondolj arra h nagyid sem lesz örökke, szerinted akkor majd mit szolnak a többiek.?? ami a legfontosabb ,megbecsülni azt amid van es senkire sem hivatkozni..kezdj valamit az eleteddel h megjobban irigykedhessenek rad..valaki a messziböl ugyis büszke lesz ;)
2011. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem szabad foglalkozni a szomszédok véleményével, és igen az irigység normális mberi tulajdonság meg kell tanulni kezelni.
2011. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan! hogy lehetseges összehasonlitani az anyagiakat az erzelmekkel? es ez a szerencsetlen lany szinte mindenkit elveszitett. tul koran! nekem az elsö gondolatom az volt, hogy elszorhatta volna a penzt felesleges baromsagokra, mint sok eszement fiatal, de ehelyett a hazat ujittatta fel, éretten gondolkodott, és kulonben is a gyakori kerdesek arra van, h az ember feltegye a kerdest, amit nem mer MASNAK feltenni. es miert ne tehetne fel? es igen, ennyire irigyek az emberek, sajnos ilyen vilagban elunk. azt tudom mondani, amit az elsö hozzaszolo: legyen nagyon sok virag a kertedben!
2011. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon vigyázz a "kis kuckodra" mert lesznek akik az irigységtől majd felkeresnek és ilyen, olyan ajánlatokkal fognak "bombázni" hogy fektesd be erre, arra és tedd fel a házat rá biztosítéknak. Mint látod van már olyan válaszoló akinél már kiverted a biztosítékot h örököltél.Ő biztos nem érezte át még a szülők elvesztését v nincs ilyen tragédia mögötte. Te csak a Nagyival törödj és magaddal.
2011. jún. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:(( Nagyon sajnálom, ami a szüleiddel történt!

Odaadnám mindenem, csak soha ne veszítsem el az anyukámat!!

2011. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ennyire irigyek. Undorító. Nekünk is szép nagy házunk van, egyre szebb, szép a kert is, rendezett. DE nem volt mindig ilyen!!! 10 éve vásároltuk meg, mindent elborított a dzsuva, lépni nem lehetett...az elmúlt tíz évben közös munkával elkezdtük kihozni belőle a legjobbat. Mamám a kertet gondozza, anyukám is éjfélig dolgozik (legalább annyi a könnyebbség hogy itthon), apukám hajnalban megy el dolgozni és délután 4-5 körül ér haza... én pedig segítek ahol éppen kell. A házat is közös erővel építettük. És ezek az undorító kocsmatöltelékek nem állják meg hogy apumat ne vegyék a szájukra, hogy nekünk milyen könnyű meg mittudomén.:S Szánalmas, nem?? Talán ha felemelnék a seggüket és nem egész nap a kocsmában innának, akkor nekik is lehetne valamijük amire büszkék lehetnének...!

Bocsi a hosszú történetért, ezen mindig felhúzom magam:S Tele van a világ ilyen emberekkel...

2011. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda álszent bagázs.
2011. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!