Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állíthatnám le anyámat a...

Hogy állíthatnám le anyámat a témáról?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sajnis hónapok óta keresek munkát, de egyszerűen nem találok. Vas megyében élek, végzettségem még nincs, ahogy sok tapasztalatom sem, így sehova nem kellek, mivel a diákmunkák nagy részéhez valamilyen végzettség kell (felszolgálói, informatikai, kereskedelmi stb). Anyám viszont nem áll le, minden nap éjjel-nappal már azért csesztet, hogy mikor megyek már el dolgozni, hogy egy lusta dög vagyok, és szerinte nekem büdös a munka. De nem érti meg, hogy már vagy 20 munkára beadtam a jelentkezésem, de sehova sem vettek fel. Még ő is próbálkozott ismerősöknél, de ott meg nem indul diákmunka a nyárra. Nem érti meg, hogy máshol is ugyanez megy, nagyon kevés az állás és sok a diák. Tényleg próbálkozom és szeretnék dolgozni, hogy ne anyámék fizessék a dolgaim, de ha egyszerűen nem vesznek fel, nem tudok mit tenni, én mindent megpróbálok. Anyám viszont nem bírja felfogni és már teljesen kikészít, emiatt vagyok görcsben egész nap. A barátommal el akarunk nézni valahova 2 napra a nyáron, nem akarok egész nyáron itthon ülni, mivel az Isten háta mögött élünk egy kis faluban, de azért is csak magyaráz anyám, hogy "csak azon vagy képes törni a fejed, hogy nyaralgass az én pénzemen, de dolgozni már dög vagy!" és társai... Hozzátenném, el tudnak tartani, nem is ezen van a hangsúly, nem vagyunk szegények, csak anyám mindig is sajnálta ránk... és szeretné, ha nem az ő pénzét költeném. Ez oké is, 19 éves vagyok, de miért kell az idegeimre menni minden nap? Tényleg gyomorgörcsöm van már emiatt.

Hogy állíthatnám le? Próbáltam már ezerszer, szépen, normálisan, de nem bírja felfogni, ilyenkor csak kizavar a szobából, hogy őt nem érdekli. Ja, és ő már 20 éve nem dolgozik.


2011. jún. 16. 12:46
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Nálam is ez ment, aztán amikor elkezdtem dolgozni és kerestem pénzt, és amikor nekem volt, nekik nem, akkor kértek, persze adtam mert a család tartson össze. Nem szóltam semmit, tudták hogy a fagyi visszanyalt mert lehet hogy nem adok. Azóta nem cseszegetnek ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy menni kellene.

Én csak azt mondom, nem az a lényeg mennyit teszel az asztalra, hanem hogy mit.

Jó munkát találni nehéz, olyat amit meg szeret is az ember szinte impossible mission.

Anyukáddal meg ne foglalkozz, az enyém is ilyen, de a verbális csatákat midig én nyerem :).

2011. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!