Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állíthatnám le anyámat a...

Hogy állíthatnám le anyámat a témáról?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sajnis hónapok óta keresek munkát, de egyszerűen nem találok. Vas megyében élek, végzettségem még nincs, ahogy sok tapasztalatom sem, így sehova nem kellek, mivel a diákmunkák nagy részéhez valamilyen végzettség kell (felszolgálói, informatikai, kereskedelmi stb). Anyám viszont nem áll le, minden nap éjjel-nappal már azért csesztet, hogy mikor megyek már el dolgozni, hogy egy lusta dög vagyok, és szerinte nekem büdös a munka. De nem érti meg, hogy már vagy 20 munkára beadtam a jelentkezésem, de sehova sem vettek fel. Még ő is próbálkozott ismerősöknél, de ott meg nem indul diákmunka a nyárra. Nem érti meg, hogy máshol is ugyanez megy, nagyon kevés az állás és sok a diák. Tényleg próbálkozom és szeretnék dolgozni, hogy ne anyámék fizessék a dolgaim, de ha egyszerűen nem vesznek fel, nem tudok mit tenni, én mindent megpróbálok. Anyám viszont nem bírja felfogni és már teljesen kikészít, emiatt vagyok görcsben egész nap. A barátommal el akarunk nézni valahova 2 napra a nyáron, nem akarok egész nyáron itthon ülni, mivel az Isten háta mögött élünk egy kis faluban, de azért is csak magyaráz anyám, hogy "csak azon vagy képes törni a fejed, hogy nyaralgass az én pénzemen, de dolgozni már dög vagy!" és társai... Hozzátenném, el tudnak tartani, nem is ezen van a hangsúly, nem vagyunk szegények, csak anyám mindig is sajnálta ránk... és szeretné, ha nem az ő pénzét költeném. Ez oké is, 19 éves vagyok, de miért kell az idegeimre menni minden nap? Tényleg gyomorgörcsöm van már emiatt.

Hogy állíthatnám le? Próbáltam már ezerszer, szépen, normálisan, de nem bírja felfogni, ilyenkor csak kizavar a szobából, hogy őt nem érdekli. Ja, és ő már 20 éve nem dolgozik.


2011. jún. 16. 12:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%
A diákmunka a legnagyobb lehúzás a világon, szar meló szar pénzért. Én két hétig bírtam a telefonkönyvezést, utána inkább elmentem építkezésekre segédmunkásnak (akkoriban dugig volt ilyen hirdetésekkel az Expressz, gondolom ma a net is)
2011. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

"Kb 4 éve még könnyebb volt diákként munkát találni, de most nehezebb DE nem lehetetlen. Szerintem mutasd meg, hogy hány önéletrajzot adtál le, és keress feltűnően munkát. Ez alatt azt értem, hogy mindenről számolja be, amit az ügy érdekében tettél. Otthon pedig próbálj nyáron többet segíteni.

Egyébként nappalira jársz?"


Igen, nappalis vagyok, de már végeztem a félévemmel, így semmi dolgom nincs. Egyébként majdnem 4-es átlaggal végeztem a sulit, de ez sem elég.

Anyám annyit dolgozik, hogy besegít apám vállalkozásában, de elég kicsi a vállalkozás, hárman már sokak lennénk oda. Meg hát elég furcsa lenne nekem apámnál dolgozni... :/ Így is segítek nekik ott is a munkában, pakolok, takarítok, ingyen! De nem értékelik, szerintük az természetes, ha a munkahelyükön is segítünk nekik, sőt fel vannak háborodva, ha egyszer nem tudunk segíteni vmiért, még betegen is kizavarnak.

És igaz az is, hogy pár éve könnyebben lehetett találni munkát, 3 éve én is voltam nyáron dolgozni, de csak alkalmi hostess munka volt, barátnőm szólt, hogy menjünk el, bementünk az irodába, kitöltöttük a papírokat, és már mehettünk is! Most meg hónapok óta semmi. :(

Ja, és feltűnően keresek munkát, mindig elmesélem anyámnak, hogy van ez és az a lehetőség, írtam emailt a közvetítőknek és mit válaszoltak. De nem érdekli, inkább meg sem hallgatja a válaszaimat, csak nehogy egyszer igazat kelljen adnia nekem, hogy tényleg nehéz, tudjátok, hogy van ez a büszke szülőkkel... :/

2011. jún. 16. 13:08
 13/31 A kérdező kommentje:

Igazad van, kedves 13:02-es, mindig csak a szar melót akarják elvégeztetni a diákokkal. :( Egyszer lett volna tesco-s munka, pénztárosi, hát inkább nem vállaltam el. Ez volt az egyetlen, ahova mehettem volna, de inkább nem. A volt szobatársam is el akart menni Tesco-ba dolgozni, mutatta, micsoda köteg papírt adtak neki és mennyi dolgot meg kell tanulnia, plusz mekkora a felelősség a péztárban, állandóan levonogatják a hiányt az ember béréből! És mindezt 449Ft/óráért...

A mekis diákmunkáról meg azt hallottam, volt akit kiküldtek kukát mosni a meki elé. Nos, ezt a szombathelyi Fő téren nem szeretném eljátszani. :/

De egyébként a Tesco-t kivéve bárhova elmennék.

2011. jún. 16. 13:12
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én Borsodban lakom.Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.De azért nm lehetetlen még itt sem munkát találni.Ahol én dolgozom, -egy multi-, nagyon sok esti 4 órás van a pénztárban.Egyetemisták, még nyugdíjas is van.Érettségi kell csak.

A lányom meg a meló-diáknál van regisztrálva, de már egész nyárra talált munkát.És nem igaz, hogy szar.Fizet rendesen, korrekt a fiatalokkal.

Ilyen helyeken is kell keresgélni.

2011. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kisebbik probléma, hogy nem talál munkát, anyuka hozzáállása a fő gond. Engem sosem küldtek dolgozni diákként, mégis mentem, de ha nem mentem volna, akkor sem szóltak volna a szüleim, max. kevesebb dolgot tudtam volna venni. Mióta van ez, hogy az ő pénzén élsz? Hát nem tudta, hogyha gyereket vállal, az pénzbe fog kerülni? Amíg nem ad valamilyen végzettséget a kezedbe, jobban tenné, ha befogná. Főleg, hogy ő apádnál dolgozik. A másik javaslat: próbálkoztál Ausztriában dolgozni? Ha ennyire közel van a határ, talán ki tudnál járni vonattal is. Vagy most, hogy nincs óvoda, iskola, vállalhatnál gyerekfelügyeletet is, kérdezzél közbe a kismamák között, kell-e valakinek bébiszitter, kb. 500 Ft/ óra jó kis pénz lenne.
2011. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A Meló-diáknál nálunk, Vas megyében 2 hirdetés van, mindkettőhöz tapasztalat kell (felszolgáló, illetve recepciós). Nagyon szegényes a választék sajnos, a többségér enem is vagyok alkalmas ilyenek miatt. :(
2011. jún. 16. 13:22
 17/31 anonim ***** válasza:
Így, hogy mindent leírtál a helyzetetekről, azt mondanám, hogy légy egy kicsit szemetebb, és igenis vesd be az adut, mármint hogy anyádnak nincs munkahelye, és így papol neked, hogy menj dolgozni... és ezt lehet cinikus, gúnyos hangnemben is mondani. Meg ha tényleg téged is dolgoztatbak a munkahelyen, akkor kvázi hasonló mértékben segítesz, mint anyukád, aztán nála ez természetes, hogy munka, nálad meg "a gyereknek kutya kötelessége segíteni a szülőnek, ahol tud"... szval én ezt vágnám az orra alá... vagy ha ezzel sem lehet, akkor csak annyit, hogy "Hja, jól házasodni minden jöttment/nő(személy) tud"...
2011. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"A másik javaslat: próbálkoztál Ausztriában dolgozni?"


Ezt is próbáltam már, de a szervező cégnek nem volt elég a középfokú német nyelvtudásom! Nekik tökéletes nyelvtudás kellett volna egy sima mekis munkához is, ezzel meg sajnos nem szolgálhatok. :( Egyébként meg nem jár ki vonat, max kocsival lehet kijárni, de kocsit meg nem kapok, és a jelenlegit sem adnák oda.

2011. jún. 16. 13:24
 19/31 A kérdező kommentje:
Már mindent a fejéhez végtam anyámnak, persze normálisan próbáltam előadni, de már mindent felhoztam, hogy ő sem dolgozik hivatalosan, hogy ő 20 éve nem próbált meg munkát keresni, így nem tudhatja, milyen rossz a helyzet, hogy csak dumál nekem, de nem segít (pl mikor a kocsi kellene bejárni, mert mint írtam, az Isten háta mögött élünk, napi 3 busz közlekedéssel kb.). Mindent elmondtam, de nem érdekli, csak keresi az okokat, amiért csesztethet engem. Unatkozik és valamivel le akarja kötni magát, erre mindig is a gyerekei idegesítését találta a legjobbnak.
2011. jún. 16. 13:28
 20/31 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha a bébiszitterkedés sem jön be, akkor legyél minél kevesebbet otthon, hogy ne tudjon anyád szekálni.
2011. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!