Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állíthatnám le anyámat a...

Hogy állíthatnám le anyámat a témáról?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, sajnis hónapok óta keresek munkát, de egyszerűen nem találok. Vas megyében élek, végzettségem még nincs, ahogy sok tapasztalatom sem, így sehova nem kellek, mivel a diákmunkák nagy részéhez valamilyen végzettség kell (felszolgálói, informatikai, kereskedelmi stb). Anyám viszont nem áll le, minden nap éjjel-nappal már azért csesztet, hogy mikor megyek már el dolgozni, hogy egy lusta dög vagyok, és szerinte nekem büdös a munka. De nem érti meg, hogy már vagy 20 munkára beadtam a jelentkezésem, de sehova sem vettek fel. Még ő is próbálkozott ismerősöknél, de ott meg nem indul diákmunka a nyárra. Nem érti meg, hogy máshol is ugyanez megy, nagyon kevés az állás és sok a diák. Tényleg próbálkozom és szeretnék dolgozni, hogy ne anyámék fizessék a dolgaim, de ha egyszerűen nem vesznek fel, nem tudok mit tenni, én mindent megpróbálok. Anyám viszont nem bírja felfogni és már teljesen kikészít, emiatt vagyok görcsben egész nap. A barátommal el akarunk nézni valahova 2 napra a nyáron, nem akarok egész nyáron itthon ülni, mivel az Isten háta mögött élünk egy kis faluban, de azért is csak magyaráz anyám, hogy "csak azon vagy képes törni a fejed, hogy nyaralgass az én pénzemen, de dolgozni már dög vagy!" és társai... Hozzátenném, el tudnak tartani, nem is ezen van a hangsúly, nem vagyunk szegények, csak anyám mindig is sajnálta ránk... és szeretné, ha nem az ő pénzét költeném. Ez oké is, 19 éves vagyok, de miért kell az idegeimre menni minden nap? Tényleg gyomorgörcsöm van már emiatt.

Hogy állíthatnám le? Próbáltam már ezerszer, szépen, normálisan, de nem bírja felfogni, ilyenkor csak kizavar a szobából, hogy őt nem érdekli. Ja, és ő már 20 éve nem dolgozik.


2011. jún. 16. 12:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok. Egyszer véletlenül ki ejtettem a számon, hogy jó lenne nyáron önkénteskedni. Érdet, semmi fizetés, csak meló egész nyáron és engem ezzel nem hagy békén.

Ma voltam beadni a jelentkezésemet, de még az sem biztos, hogy ezt az ingyen munkát megkapom.

2011. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Már alapból ez nem normális. Mármint hogy sajnálja rád. Az én szüleim sosem csinálnának ilyet.
2011. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ezzel, hogy 20 éve nem dolgozik, csak arra akartam rávilágítani, hogy fogalma sincs, mi folyik manapság a munkapiacon. Apám vállalkozásából élünk, ő is ezt a vállalkozást viszi már 20-30 éve, így egyikük sem volt már régóta ilyen helyzetben, mint én. Fogalmuk sincs, manapság milyen nehéz munkát találni, főleg lányként, végzettség, tapasztalat nélkül. Ráadásul más megyékben egy diákmunka közvetítőnél van 10-20-30 ajánlat, míg Vas megyében van 2-3 (ezt meg is nézheti bárki, bizonyított...). Abszolút nem képesek megérteni, de anyámnak meg a stílusa is durva, ami még rájön erre a dologra pluszként.
2011. jún. 16. 12:53
 4/31 A kérdező kommentje:

Igen, örülök, hogy vannak olyanok, akik megértik ezt a nehéz helyzetet!

Eltartanak, nem ezzel van a gond, csak azzal, hogy ha szeretnék kiruccanni 2 napra a barátommal, vagy veszek valamit, egyből a fejemhez vágják, hogy az nem is az enyém, az csakis az ő pénzük és én csak egy eltartott vagyok, mindaddig egy senki leszek, míg ők tartanak el. Ezt rendszeresen megkapom a fejemhez vágva.Anyám meg mellé még csesztet is, hogy menjek már el dolgozni. De netre nem akar felmenni megnézni, vajon miért nem megyek el... talán mert nincs lehetőség. -.-

2011. jún. 16. 12:55
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha egyetemre jelentkezik az ember lánya, akkor egyértelmű, hogy nem tud majd annyit dolgozni, mint más aki nem jár iskolába, és esetleg ez plusz költséggel jár a családnak.Ezt előre godnolom mindenki tudta.

Kb 4 éve még könnyebb volt diákként munkát találni, de most nehezebb DE nem lehetetlen. Szerintem mutasd meg, hogy hány önéletrajzot adtál le, és keress feltűnően munkát. Ez alatt azt értem, hogy mindenről számolja be, amit az ügy érdekében tettél. Otthon pedig próbálj nyáron többet segíteni.

Egyébként nappalira jársz?

2011. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

én is folyton keresem már a munkát, szeretnék nem anya nyakán lógni, és én is 19 vagyok. most a liberálisok megtámadnak, de az se könnyít a helyzeten sztem, hogy csajok vagyunk, a fiúknak könnyebb munkát találni.

Anyukád biztos veled kompenzáltatná, hogy nincs munkája, és ha már próbáltál mindent (megbeszélni, figyelmen kívül hagyni) akkor vagy mondd meg neki nyíltan, őszintén (de nyugodtan, ne veszekedésként), hogy hagyjon téged, és ha ez se megy, akkor kérd számon, hogy milyen jogon oszt ő téged???

Egyébként meg sok sikert a munkataláláshoz (jjja és sovány vigasz, de legalább örülj annak, hogy van egy barátod:), aki gondolom szeret)

2011. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam már ezerszer, szépen, normálisan, de nem bírja felfogni, ilyenkor csak kizavar a szobából, hogy őt nem érdekli. Ja, és ő már 20 éve nem dolgozik."


lehet, hogy meg kellene próbálni nem szépen, nem normálisan. ha mást nem is érsz el vele, de legalább kizökkented a megszokott rutinból. tudom, nagy lépés, amikor az ember először üvölti le az édesanyját, de van olyan helyzet, amikor meg kell tenni.


egyébként vannak diákmunka közvetítők a neten, olyanba már próbáltál beregisztrálni? azért érdemes, mert ezek csinálnak szervezett utakat is. azaz kell egy gyárba mondjuk 10 ember, akkor meg szokták szervezni, hogy az a tíz egy elérhető helyen találkozik és onnan kisbusszal viszik tovább őket. meg sok cég csak ilyeneken keresztül vesz fel diákmunkást, mert így nekik kisebb az adminisztrációjuk. csak fizetnek egy összeget adott darab munkásért, simán, számlára, különben meg munkaszerződést kell kötni, bérszámfejteni stb. nekik az úgy már nem éri meg.

igaz így a kereseted egy részét elrakja a közvetítő, de így legalább van kereseted...

2011. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, anyád tényleg irigy, és bunkó picit, bocs... Főleg ha ő nem dolgozik, csak az apukád.. Akkor mi az, hogy az anyád pénzét költenéd???? Neki nincs, max munkanélkülije, vagy az se... Apukád se akar segíteni neked anyagilag?
2011. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már van végzettségem és tapasztalatom is, 3 helyen dolgoztam eddig, mégse találok munkát vagy 3 hónapja. Mondd el nyugodtan anyukádnak ezt, úgy látszik nincs tisztában a munkaerőpiac helyzetével...
2011. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

Apád nem tudna valamilyen kis munkákra alkalmazni? Egyébként megértem, hogy nehéz a helyzeted, gondolom téged is eléggé bánt, hogy nem tudsz érvényesülni, és akkor még egy olyan ember piszkál, aki nem is érti, milyen helyzetben vagy.

Nekem is egyszer van munkám, egyszer nincs, de a beszólásokkal csak akkor állt le a családom, mikor ők is elveszítették a munkahelyüket, és majdnem egy év kellett, hogy újat találjanak. Tanácsot nem tudok adni, de kitartás! Még ott az ösztöndíj, szoctám, pályázatok, családi pótlék, amiből pénzhez juthatsz.. és igaza volt az egyik válaszolónak, érdemes lenne önkéntes vagy gyakornoki munkát is nézned, mert ha munkatapasztalatod van, sokkal komolyabban vesznek majd ott, ahova jelentkezni szeretnél.

2011. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!