Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? (anya-lánya...

Mi tévő legyek? (anya-lánya kapcs. )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatunk, már jó pár éve. Igaz, közrejátsszhat az is, hogy olyan helyen dolgozik, ahol eléggé fáradt lesz mikor hazajön, én meg akkor zúdítom rá a napi beszámolót.

De nem is ez a lényeg. Sokszor van köztünk veszekedés, mer nem értem miért nem tudja azt csinálni, mint apa. Ő mindig megkérdezi milyen volt a napom, meséljek, stb. Anya nem, és csodálkozik h apunál jbban szeretek lenni. Anyáal alig lehet elbeszélgetni. van 1 pasija, amikor ő itt van mindig jópofizik anya, eljátssza jó szülőt. aztán ha meg ketten vagyunk mindig kritizál, fenyeget, és olyan szavakat aggat rám, ami rosszul esik. gonolkozok rajta, h a 18 leszek elköltözök, de addig még van 3 év. fogalmam sincs h birjam ki.

már ha 4est hozok haza, akkor is problémázik, minden álott nap szobát kell pakolnom, pedig nagy a rend. miért csinálhatja ezt? van vkinek hasonló problémája?

hozzáteszem hiába róbélok vele beszélni, mndig azt hozza fel h a gyereknek kötelssége mkérdezni a szülőtől az ilyen dolgkat(mien napod volt..stb..) :S (


2011. jún. 13. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
*próbálok
2011. jún. 13. 21:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész apukádhoz? Az anyukádnak is felnyitná a szemét, és talán javítana a viszonyotokon.
2011. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, erre is gondoltam, de mi lesz akkor, ha ezt megcsinálom, és anya elmegy értem, és balhét csap? :S

Mert ahogy ismerem nem állná meg szó nélkül, sőt...

2011. jún. 13. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Jogod van eldönteni, hogy kinél szeretnél lenni.

Mit gondolsz Anyukáddal egy alkalmas napon el tudnál beszélgetni arról, hogy több figyelemre lenne szükséged, van esély arra, hogy megértesd vele amit itt leírtál, persze a megfelelő stílusban?

Egyébként nagyon értem-érzem amit hiányolsz és ez egy 'jogos' igény részedről.

2011. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már sokszor próbáltam (ha jó napja volt) beszélni erről vele, de a vége mindig az lett, hogy összevesztünk. Ma is. Mert szerinte ha én változtatnék a dolgokon, akkor Ő is megtenné ugyan úgy. De szerintem először neki kellene, nem fordítva...

A másik meg, hogy emiatt nem is érzem, hogy szeretne...Max. telefonba hallom 1-2x ha szóba kerülök, de velem nem érezteti. Amikor meg megkérdezem, hogy ha választani kellene, a pasija vagy mellettem döntene e, azt válaszolja, h nem tudja. Pedig én a gyerekemet választanám...

Most is azzal fenyeget, hogy bead kollégiumba, és akkor legalább nyugta lesz :S

De szerintem még jó pár ilyen, és megyek apához. Mert idézem: " Ha én is csak ritkán láthatnálak, olyan lennék mint apád. De a nap 24 órájában el kell, hogy viseljelek, persze, hogy nm vagyok veled kedves"

Ezt is ma mondta.....

2011. jún. 13. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:

" Ha én is csak ritkán láthatnálak, olyan lennék mint apád. De a nap 24 órájában el kell, hogy viseljelek, persze, hogy nm vagyok veled kedves"


Na én ITT mondtam volna, hogy akkor gyakorolhatja a kedvességet, mert mostantól apánál alszom.


Egyrészt valahol érthető, hisz vannak ilyen típusú emberek, akik az újabb kapcsolatban, új élettel belefásulnak mindenbe, ami a régi dolgokkal kapcsolatos, anyud is ilyen. Ebből kizökkenteni csak drasztikus lépéssel lehet, máshogy nem. Én a helyedben simán átcuccolnék apukámhoz, míg nem vagy 18, addig nagyobb veszekedés és (20-22 éves korodban) már lehet, hogy csúnyán elmérgesedhetne egy ilyen helyzet, de most még nem. Addig lépj valamit, míg van lehetőséged.

2011. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát, én nem szóltam rá semmit, mivel ha próbálok is visszaszólni már lekiabál, felemeli a kezét, egyszóval kezdek tőle félni... :S

köszönöm mindenkinek a választ!

2011. jún. 13. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el apukádhoz, ha van rá lehetőséged. A,jobb lesz a helyzet, B,tönkre teszi az életedet. Mindig meg fog bántani, elég erős vagy, hogy elviseld, vagy összetörsz. Nekem nem volt lehetőségem elköltözni, mai napig tudom utálni rossz napjaiban, talán annyi különbséggel, hogy elég felnőtt vagyok már a dolog kezeléséhez. Túlságosan szereted és kötődsz Anyukádhoz, ami természetes de ne hagyd, hogy a lelkedbe tiporjon.
2011. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!