Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy szülő bármilye...

Szerintetek egy szülő bármilyen körülmények között, bármit mondhat a gyerekének?

Figyelt kérdés

Apám szerint igen. Szerinte nekünk ő a mindenható, neki kell az istennek lennie, és mi soha egy rossz szóval sem illethetjük őt. Ő viszont bármit mondhat nekünk (ok nélkül lek*rváz stb.), és nekünk semmi jogunk visszaszólni. És erre még a rokonunk megvédte, hogy igaza van. Szerintetek? Egy szülő mindent, mindent az ég világon megengedhet magának a gyerekével szemben, és a gyerek csak hálás lehet mindenért, soha egy rossz szava nem lehet? 19 éves vagyok, a testvérem 16.

A másik pedig, hogy állandóan beleszólnak, mi van a tesóm és én köztem, milyen a kapcsolatunk, ha összeveszünk vmin, akkor egyszerre ők akarnak rendet tenni, másrészről meg pont ők ugrasztanak ám össze, de mindegy. Ráadásul a barátommal való kapcsolatomba is állandóan beleütik az orrukat, szerintük végzetes hiba, hogy a hétvégén elmentem a legjobb barátnőimmel bulizni egyet, és a barátom nem jött velem. Szerintük ez abnormális viselkedés, és emiatt ott fog hagyni engem. De mégis mi joguk van beleszólni? Szerintük addig mindenhez közük van és mindenbe, a magánéletembe is beleszólhatnak, míg ők fizetik az egyetemet stb. Szerintem meg a szerelmi életemnek vagy a testvéremmel való kapcsolatomnak semmi köze a pénzhez, és őhozzájuk sem nagyon. Ha tanácsokat osztogatnának, szívesen venném, de ők rosszindulatú megjegyzésekkel traktálnak, mikor amúgy is nagyon görcsölős, stresszelős típus vagyok.

Mit gondoltok erről a két dologról?


2011. jún. 13. 20:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a szülő aki beletipor a gyereke lelkébe, az nem igazi szülő. Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet. A tieid azok, nagy hasznodra lesz az a könyv.
2011. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ezt mondanám neki: Neked jogod van azt mondani rám amit akarsz, nekem viszont jogom van azt gondolni az apámról amit akarok!


Ezen agyalni fog! Nem kell nyiltan támadni, egy jól törszúrás a szívbe, ártatlanul sokkal többet ér.

2011. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Anyámmal nekem is ilyen a viszonyom, összeszólalkozunk, 10 perc múlva már ugyanúgy beszélünk. És tesómmal is, pont ezért nem is érdemes beleszólniuk! De apám nagyon durvákat tud mondani, ráadásul ő komolyan is gondolja, ha kell, hetek, hónapok múlva is elismétli ugyanazt, és abszolút semmi megbánást nem mutat. Ő felsőbbrendűnek képzeli magát, és ezt fitogtatja állandóan. Úgy akar tiszteletet kicsikarni belőlünk.
2011. jún. 13. 20:44
 14/21 anonim ***** válasza:

nekem anyám ugyanilyen... és sajnos ő hordja a nadrágot. sokszor megbántott, sokszor hülyeséget mondott, de a "bocsánat" szót 20 év alatt még egyszer sem hallottam tőle. sőt, amikor ő csinál nekem rosszat, akkor nekem kell tőle bocsánatot kérni, mert ha nem, akkor kidob itthonról.


persze, könnyű mondani, hogy akkor el kell menni dolgozni, hogy elköltözhessek, csakhogy egy istenhátamögötti kis sz@r faluban élünk...

2011. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Bocs az Offért de nekem az ilyen szülők esetében mindig az jut eszembe, hogy minek vállalt gyereket? És mikor az anyja még a szíve alatt hordta az ilyen férfi még is mit érezhetett?
2011. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb esetben nem 'csak úgy' válik valakiből ilyen felnőtt/szülő. Sokszor az ő szülei ugyanígy viselkedtek vele, azt gondolj ez a normális, vagy szimplán annyira beleivódtak az otthonról hozott dolgok, hogy automatikusan így viselkedik. Sok mindent nem lehet vele tenni.
2011. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves 20:50-es!

Nálam ugyanez a helyzet, az Isten háta mögött élek egy kis faluban, ahol napi 3 busz már luxus, ha közlekedik, így elég nehéz munkát vállalni. Ha később, diploma után elmegyek dolgozni, azt is csak albérletben. De perpill még nincs pénzem albérletre, még diákmunka mellett sem tudnám eltartani magam. Ráadásul nagyszüleim sem élnek, senkihez sem mehetnék. Szóval könnyű beszélni. :( De nem is lenne különösebben gond, ha apám nem akarná állandóan a maga agresszív, bunkó módján a felsőbbrendűségét fitogtatni, és nagyon durva dolgokat vágni a fejünkhöz. Bárki előtt lealáz minket, abszolút nem zavarja.

2011. jún. 13. 20:57
 18/21 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mondhat a szülő sem bármit a gyerekeknek, de vegyük figyelembe azt is, hogy jogilag nem köteles fizetni sem az egyetemet. Szóval azt hiszem patt helyzet van. Bár a morális része más tészta..
2011. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Megértem sajnos a helyzetedet. Egyet tudsz tenni, mindent lenyelsz, amíg nem sikerül elmenned onnan. :( Ha szembeszállsz akkor sajnos nincs ragtapasz effektus, hogy egyszer leüvöltik a fejed és vége. Minden nap rád szállnak amíg ki nem csikarnak egy bocsánatkérést, vezeklést mindenért amit mondani merészeltél... le kell nyelned, tégy úgy mintha érdekelne amit mondanak, minden gúnyos megjegyzésükre úgy reagálj mintha a világ legjobb kritikája lett volna és majd baromira meg akarod fogadni, stb. Magyarul remekül el kell játszanod, hogy igen ők az istenek és te leborulsz minden bölcsességük előtt. Nekem ez remekül bevált. Csökkent a sok konfliktus, bár az életemet úgy éltem, ahogy én akartam, de ők úgy tudták, hogy úgy élem, ahogy ők akarják. Elköltöztem és azóta kvázi szabad vagyok. Csak próbáld kibírni valahogy. Tanulj meg mosolyogni, akkor is ha fáj, ha épp belegázolnak a lelkedbe, csak mosolyogj és bólogass. Ez segít.
2011. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

sejtettem, h falusi vagy, és ezt nem bántásból írom.

apád egy kicsit elmaradott, és úgy gondolja, hogy egy férfi bármilyen érdem nélkül tiszteletet érdemel a családjában.


ezt már megváltoztatni nem tudod. a legtöbb, amit tehetsz, hogy egyetem után lelépsz. akár külföldre egy kicsit megszedni magad, vagy keresel valami jó állást.

2011. jún. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!