Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy szülő bármilye...

Szerintetek egy szülő bármilyen körülmények között, bármit mondhat a gyerekének?

Figyelt kérdés

Apám szerint igen. Szerinte nekünk ő a mindenható, neki kell az istennek lennie, és mi soha egy rossz szóval sem illethetjük őt. Ő viszont bármit mondhat nekünk (ok nélkül lek*rváz stb.), és nekünk semmi jogunk visszaszólni. És erre még a rokonunk megvédte, hogy igaza van. Szerintetek? Egy szülő mindent, mindent az ég világon megengedhet magának a gyerekével szemben, és a gyerek csak hálás lehet mindenért, soha egy rossz szava nem lehet? 19 éves vagyok, a testvérem 16.

A másik pedig, hogy állandóan beleszólnak, mi van a tesóm és én köztem, milyen a kapcsolatunk, ha összeveszünk vmin, akkor egyszerre ők akarnak rendet tenni, másrészről meg pont ők ugrasztanak ám össze, de mindegy. Ráadásul a barátommal való kapcsolatomba is állandóan beleütik az orrukat, szerintük végzetes hiba, hogy a hétvégén elmentem a legjobb barátnőimmel bulizni egyet, és a barátom nem jött velem. Szerintük ez abnormális viselkedés, és emiatt ott fog hagyni engem. De mégis mi joguk van beleszólni? Szerintük addig mindenhez közük van és mindenbe, a magánéletembe is beleszólhatnak, míg ők fizetik az egyetemet stb. Szerintem meg a szerelmi életemnek vagy a testvéremmel való kapcsolatomnak semmi köze a pénzhez, és őhozzájuk sem nagyon. Ha tanácsokat osztogatnának, szívesen venném, de ők rosszindulatú megjegyzésekkel traktálnak, mikor amúgy is nagyon görcsölős, stresszelős típus vagyok.

Mit gondoltok erről a két dologról?


2011. jún. 13. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem nem mindent és nem minden körülmények között. Pl. nem mondom a fiamnak a buszon, hogy tegnap apád a wc mellé hugyozott. stb
2011. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
azt, hogy én ezt nekik mondanám nagy felháborodással.
2011. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor ismét közölnék, hogy el lehet innen menni, meg megint hatalmas kiabálás, sőt apám őrjöngene vadállat módjára, ahogy szokott. Egy rossz szavunk nem lehet soha, sem rá, sem semmire, mert egyszerre kiakad teljesen. Egyébként meg elmondtam nekik a véleményem, higgadtan, normálisan, de apám csak a fentieket hajtotta állandóan, mindig csak a felsőbbrendűségét fitogtatja.
2011. jún. 13. 20:33
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú hogy ilyen megkeseredtek a szüleid,probáljatok majd minél hamarabb elmenni otthonról.
2011. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mivel mindketten egymás családtagjai vagytok, ha neki joga van "bármit" mondani, akkor neked is ugyan úgy. Én legalábbis mindig így fogtam fel, azért mert ő az apám meg se szólalhatok? Kész vicc...Mi apámmal ugyan úgy ordítottunk régen egymásra, sőt, sokszor z én "szavam" győzött...szóval attól mert az apád, még te is szólhatsz ugyan úgy. Főleg úgy, hogy már elmúltál 18, tehát nagykorú vagy, mondhatni felnőtt, így meg se tilthatja.
2011. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Hát... Belgium szerint nem... elvette ugyanis a buncselekmenyek koze az otthoni lelki terrort. Olvasd el a Szavakkal verve c. konyvet, ez bizony bantalmazasnak szamit!

(35/L)

2011. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
x felvette
2011. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Így jártál. Ilyen apa adatott meg neked. Megváltoztatni nem fogod tudni. Egyet tehetsz, elköltözöl, a magad lábára állsz.

Nagyon kevés az olyan család, ahol mennyei béke honol.

2011. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Mindig tiszteltem annyira a gyerekeimet, hogy ne avatkozzak az egymással való viszonyukba(sem)Verekedtek, de nagyjából azonosak voltak az erőviszonyok, úgyhogy nem sokszor kellett beavatkoznom.Egyszer nálunk volt éppen a húgom és figyelmeztetett, hogy a két fiú veri egymást.Mire én: testvérek, szabad nekik. 10 perc múlva a legnagyobb egyetértésben sakkoztak. Amúgy meg mindig amondója vagyok, hogy a szidalomtól még senki nem lett jobb, ellenben a törődéstől, a( nemtúlzásba vitt)odafigyeléstől annál inkább.
2011. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülőknek sem kellene akármit a gyereke fejéhez vágnia, ahogy a gyereknek sem a szülőéhez. Kölcsönös tiszteletnek kellene érvényesülni, ahogy az alap emberi kapcsolatokban. Viszont azzal is tisztában kell lenni, hogy a szülő is ember, tesz/mond hibás dolgokat, amiket akkor nem is úgy ért, és ezt a gyereknek ahogy egyre idősebb, illik tolerálnia. Én is nagyokat 'harcoltam'/'harcolok' édesanyámmal, vita hevében néha mondunk egymásnak dolgokat, amit utóbb egyikünk sem gondol komolyan.
2011. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!