Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz egy ilyen...

Szerintetek mi lesz egy ilyen lányból?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem az én dolgom, de már kifejezetten zavar/aggaszt. Barátnőm 16 éves, de még mindíg a nagymamája mondja meg neki, hogy hogyan élhet. Itt gondolok arra, hogy mit vehet fel, mit ehet, mikor nézhet tv-t, mikor menjen aludni és mikor keljen. Azt is mindig tőle kell megkérdeznie, hogy elmehet-e, ha nagy ritkán elengedi akkor is csak 5-6 utcába mehet és meg van határozva, hogy kivel, mit csinálhat akkor is, és szigorúan 2,5 órát mehet csak ki. A lány már olyan szinten kész van ettől, hogy kezd bedilizni. És ezt komolyan mondom. Van amikor velem van (csak velem engedik el) spontán elkezd nevetni, de úgy, hogy közben remeg. Ha valahova hívom úgy, hogy anyám is jönne, tehát vinnénk-hoznánk nem jön mert szeretne inkább otthon lenni, mert akkor tudja, hogy mi a helyes viselkedés és nem szeretne emberek között lenni. Állandóan meg játsza magát az iskolában is. Ott egy olyan lánynak mutatja magát aki szinte már néma, alig mozog ott max annyi, hogy kimegy pisilni, de már rohan is vissza a helyére, de ha otthon vagy velem van akkor meg szó szerint üvöltözik, ugrál, rohangál. Ez is nagyon zavaró, mert folyamatosan panaszkodik, hogy neki nincs rajtam kívül egy barátja sem, hát ne csodálkozzon ezen, ha ilyen.


Mi lesz belőle nagy korára? Hogyan tudok rajta valamilyen szinten segíteni?


2011. jún. 11. 21:07
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szia!


Nekem több ilyen ismerősöm volt hasonló helyzetben. Egyik lány a szomszédom volt sok éven keresztül, őt az anyukája gyakran meg is verte, iskolában sosem hangoskodott, mindig visszahúzódó volt. Az lett a vége, hogy mihelyst kilépett abból a bizonyos "szürke sávból", ami olyan 15-16 éves korra jellemző gyakran berúgott, annyira, hogy ő maga sem tudta, hogy hol van... Belekeveredett egy éjszakás kalandokba és hasonló... :( Emberileg, mint barát, tényleg rendes, csak sajnos ez a következménye...


Másik volt osztálytársamat is nagyon rövid pórázon tartották, de ő meg úgymond az életét cseszi el azzal, ahogy viselkedik. Az anyukája még fagyizni is alig engedi el fényes nappal, volt osztálytársaihoz sem mehetett csak úgy, hozzá sem lehetett felállítani, de az anyukája ha olyan volt és unta, akkor mondta, hogy fiam most menj a dolgodra... Nem ritkán bezárta a lakásba... Az lett a vége, hogy igazából a lányban van egy törés, elfordult az emberek nagyrészétől, elég gyerekes maradt... Az anyukája megszabta, hogy hol tanulhat tovább... Igazából érdekli, de mivel az anyukája mondta meg, hogy hova menjen, ezért sz.rik az egészbe bele... Sőt, olyan iskolát választott, hogy minél távolabb legyen az anyukájától. Most nem azért, az anyukája azért volt vele ilyen, hogy többre vigye... Értem én, de sajnos őbelőle sem lesz - sajnos - így több mint az anyukájából... :(


Egy harmadik személy is hasonló helyzetben van, egyik jó barátom a nagyszüleivel él, akinek elég sok mindent megmondtak, szigorúan nevelték nagyon sokáig. Most ő ott tart, hogy igazából becsapják, kihasználják az emberek, mert mindenben és mindenkiben a jót keresi... Igazából nem szeret elmenni semmi "normális" helyre, ahova ennyi idősek járni szoktak, zavarja például a füst is, igazából kikapcsolódni sem tud... Szerintem őbenne is megvan, hogy hogyan nevelték és ez okozta a gondot... :S Igazából - szerintem - ha ő belekóstol majd az "életbe" (pl.: szexuális kapcsolat, legális drogok, esetleg illegális), akkor lehetséges, hogy ennek a rabjává válik és semmi és senki sem fogja megállítani. Közel sem lesz majd olyan, mint volt és mindenki csak rá fog csodálkozni...


Lehet, hogy fura, de megjegyezném, hogy rengeteg rabló, gyilkos és rossz emberről is mindig azt mondták, hogy tisztelettudó, kedves, rendes, becsületes embernek ismerte őket mindenki... Ha nincs meg az az emberben, hogy összeveszik a másokkal, felvállalja a véleményét, alkalmanként ezzel-azzal kicsapong, "kiveri a biztosítékot" másoknál, akkor ez lehet a vége... Nem feltétlen kell rossz dologra gondolni, de néha azért csinál az ember 16-17 évesen olyat, amit "épp ésszel" nem tenne, mert tudja, hogy polgárpukkasztó... Ilyen például egy extrém frizura, egy öltözködési stílus, barátok (idézőjelesen persze)... Akinél ez kimarad, eléggé fura emberek szoktak lenni...


Remélhetőleg ha ő is elkerül onnan, ahol van, akkor segíthetsz rajta. :) De most szinte semmit nem tudsz tenni, mert én is voltam úgy, hogy az egyikükkel elég sok mindent megbeszéltem, jóban is voltam, de az anyukája kifaggatta, hogy mi miket beszélünk... Igazából az anyukája össze vissza kavarta a sz.rt körülöttünk úgy, hogy terjesztgetett mindent rólunk... Mi mindig próbáltunk falazni a lánynak, segíteni neki, támogatni, csak igazából őbenne is csak dühkitörések voltak, hogy elege van, unja, de tenni nem akart ellene soha semmit... :(


Remélem, tudtam azért valamennyit segíteni!:)

2011. jún. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!