Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz egy ilyen...

Szerintetek mi lesz egy ilyen lányból?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem az én dolgom, de már kifejezetten zavar/aggaszt. Barátnőm 16 éves, de még mindíg a nagymamája mondja meg neki, hogy hogyan élhet. Itt gondolok arra, hogy mit vehet fel, mit ehet, mikor nézhet tv-t, mikor menjen aludni és mikor keljen. Azt is mindig tőle kell megkérdeznie, hogy elmehet-e, ha nagy ritkán elengedi akkor is csak 5-6 utcába mehet és meg van határozva, hogy kivel, mit csinálhat akkor is, és szigorúan 2,5 órát mehet csak ki. A lány már olyan szinten kész van ettől, hogy kezd bedilizni. És ezt komolyan mondom. Van amikor velem van (csak velem engedik el) spontán elkezd nevetni, de úgy, hogy közben remeg. Ha valahova hívom úgy, hogy anyám is jönne, tehát vinnénk-hoznánk nem jön mert szeretne inkább otthon lenni, mert akkor tudja, hogy mi a helyes viselkedés és nem szeretne emberek között lenni. Állandóan meg játsza magát az iskolában is. Ott egy olyan lánynak mutatja magát aki szinte már néma, alig mozog ott max annyi, hogy kimegy pisilni, de már rohan is vissza a helyére, de ha otthon vagy velem van akkor meg szó szerint üvöltözik, ugrál, rohangál. Ez is nagyon zavaró, mert folyamatosan panaszkodik, hogy neki nincs rajtam kívül egy barátja sem, hát ne csodálkozzon ezen, ha ilyen.


Mi lesz belőle nagy korára? Hogyan tudok rajta valamilyen szinten segíteni?


2011. jún. 11. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus tudna neki segíteni, te sajnos nem sokat tehetsz:(
2011. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
16 évesen az ember még általában nem csinálhatja azt, amit szeretne. Ezzel meg kell barátkozni. Majd ha felnő, akkor másképp lesz. Nem a te dolgod, hogy változtass ezen.
2011. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem sokat tudsz tenni, csak maradj meg mellette barátnőnek.
2011. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan lesz, mint volt csoporttársam. Minden sulis napon hazatelefonált, hogy hazamegy, sokszor az apja kikérte előadásról, mert mentek valahova, pedig 23 éves volt. Úgy öltözött, mint egy alsós gyerek.
2011. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi, valószínűleg amint lehet, le fog lépni otthonról, néhány évet durván végig fog bulizni, úgymond "bepótolja" azt, ami tinikorában kimaradt, aztán lenyugszik.

Legalábbis nálam így volt, hasonlóképp neveltek, amikor egyetemista lettem, az első évem rá is ment a dologra, minden buliban ott voltam, nagyon élveztem. Aztán összekerültem a párommal, onnantól lassan ez abbamaradt és megtaláltam az egyensúlyt.

Ne aggódj érte, nem lesz semmi baj. Csak legyél mellette, különösen ha te vagy az egyetlen barátnője.

2011. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bármi is legyen,te maradj meg neki.Segitségre szórul,a szülök jol elcseszték szegényt.A szomszéd lányt is igy nevelték,most 20 éves,de annyira buta,hogy teljesen el van maradva a többi korabelijétöl.Nemrég született egy kistestvére,azt egész másképp nevelik mint őt nevelték.
2011. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyik osztálytársamat is így beszabályozta a nagyanyja. Most 22 éves, és még mindig nem mehet ki sötétedés (nyáron este 7) után az utcára, de nappal is csak meghatározott helyekre, ha jó előre bejelenti.

Túl sok mindent nem tehetsz érte, csak annyi, hogy beszélsz vele. Lelki támaszt adhatsz neki, illetve ha szeretne változtatni, csak nem mer, akkor biztosítsd, hogy te mellette állsz. Magának kell kiharcolnia a több teret, más nem tud ezen segíteni. Ha elkerül egyetemre vagy fősulira, az sem feltétlenül segít, az ilyen nagyszülők/szülők oda is kinyújtják csápjaikat. Ha nem is tudnak akkora kontrollt gyakorolni felette, megkeserítik az életét.

A pszichológus is jó ötlet, ha van a sulitokban, akkor keresse fel. Ha nincs, akkor így járt... Akkor majd az egyetem/fősuli alatt, ha addig kibírja.

Az persze normális, hogy nincs teljes szabadsága, de az ilyen fokú szabályozás már túlzás. Tudom, mert láttam. Szerintem aki még nem látott ilyen fokú korlátozást, az fel sem tudja teljesen fogni. Pl. egyszer az egyik utolsó óránk elhúzódott, 20 perccel később ért haza az osztálytársam (17 éves volt akkor)az anyja addigra már a rendőrséget is hívta.

2011. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt kihagytam, hogy vele lakik az anyja is, de őt is a nagymamája irányítja. Mindkettőjüknek ő mondja még azt is meg, hogy mikor és kinek telefonálhatnak...

Már beszéltem vele arról, hogy változtasson, de azt mondja, hogy nem, mert fél, hogy a mamája összeroppanna. Hát én nem úgy ismerem a mamáját mint akit nagyon megviselné a dolog. Van, hogy az utca közepén akkora pofont ad barátnőmnek, hogy már nekem fáj. De azt mondja, hogy biztos megérdemelte.

És ami a "legjobb", hogy a mama még mindig barbi babákat vesz neki játszani. Felemelő érzés amikor áthív játszani...Persze vele maradok, de néha már nekem is elkezd parancsolgatni a mamája, hogy mit egyek, vagy hogy miről beszéljünk és ez nekem már egy kicsit sok.

2011. jún. 11. 21:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez is ismerős... Én meg azt hagytam ki, hogy az én volt osztálytársamnak az anyja ugyanolyan, mint a nagymamája, tehát őt ketten terrorizálják. Az apjának nincs beleszólása a dolgokba.

Nekem nem volt a barátnőm a csaj, hanem inkább havernak nevezném, de egy társaságban voltunk a suliban, meg úgy-ahogy tartjuk a kapcsolatot. Az egyik közös osztálytársunk mindkettőnknek barátnőnk. Ő meséli, hogy neki is meg akarják szabni, hogy mit ehet stb., pont mint neked. Eléggé toleráns és csendes típus, bizonyos dolgokat eltűr, de ez már neki is sok. Finoman közölte a nagyival meg az anyucival, hogy ő nem a pici lányuk akit irányíthatnak. Tiszteletben tartja az életvitelüket, de őt ne akarják ennyire korlátozni. Egy darabig el volt tiltva a csajtól, de utána csak megenyhült a család.

2011. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem is fogtak, de ilyet... ez eléggé felelőtlen nevelés. A féltésnek ez a formája sokkal többet árt, mint használ. Hiába, a Pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...


Remélem a legjobbakat! Kitartás!

2011. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!