Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés volt amikor...

Milyen érzés volt amikor meghalt akit szerettél?

Figyelt kérdés
Apukám már nagyon rosszul van, rákos. Ki sem tud kelni az ágyból, nem eszik. Már minden nap azzal álmodok, hogy meghal, borzasztó érzés, felkelek mindig az éjszaka közepén és nem tudok visszaaludni. Igazából nem is tudok mit kérdezni, csak szeretném ha írnátok valamit, valami tanácsot.
2011. jún. 11. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Apum 3 éve halt meg agydaganatban, papám 1 hete, 90 éves volt, apum 53. Igazából... nem tudom milyen érzés. Hiányzik borzalmasan, sokszor nem tudom mihez kezdjek. Mióta nincs, valahogy nem találom a lelki nyugalmam, gyakran meggondolatlanul cselekszem, nincs, aki megmagyarázza mi miért rossz, pedig már 22 vagyok. Akkora lelki törést okozott, amit akkor nem éreztem, viszont ahogy egyre inkább közeledek afelé, hogy házasság, család, és anyum is betegeskedik, mamám is, egyre rosszabbul viselem.

Ez leírhatatlan, gőzöm nincs mit érzek. Amikor meghalt fel sem fogtam. Úgy gondolom én a mai napig nem fogadtam el, hogy meghalt, csak ha kimegyek a sírjához. Mindig érzem, hogy vigyáz rám, de jó lenne látni a mosolyát, hallani a hangját.

2011. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, azt gondolom ez a legnehezebb dolog a világon, elveszíteni azt akit szeretünk. Nekem a nagyon szeretett drága nagypapám ment el 3 éve de még mindig fáj és mindig nagyon hiányzik. Igazából a legrosszabb rész az amikor tudod hogy be fog következni az elkerülhetetlen rövid időn belül és nem tehetsz ellene semmit. Amikor bekövetkezett akkor valami megkönnyebbülés félét éreztem a fájdalom mellett, mert tudtam neki már jobb, nem szenved. Mindig annak a legrosszabb aki itt marad. Nagy ürességet éreztem, úgy éreztem semmi sem lesz már soha többé a régi, soha többé nem fogok már örülni semminek, az egész világom megváltozott. Igaz az hogy az idő segít, de nálam ez nagyon lassan megy. Fontos hogy tudj beszélni az érzéseidről, legyenek körülötted olyan emberek akikben megbízol, akikre számíthatsz mert az rengeteget segít.
2011. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyenkor semmi jó tanács..Hacsak az nem,hogy maradj mellette amíg van rá lehetőséged.Mosolyogj,hogy ne lássa a bánatodat,és ha az alkalom úgy adja,mond el neki hogy szereted.

Sajnos nekem ezekre nem volt lehetőségem.

Életem nagy szerelme az első férjem autóbalesetben meghalt amikor 1 éves házasok voltunk.5-6 hónapos terhes voltam amikor a rendőrök csöngettek,és elmondták a hírt.Összeomlottam.Sajnos a babát is elvesztettem.Soha nem tudtam feldolgozni,és pokoli fájdalmas az egész.

Azt mondják idővel enyhül a fájdalom..Szerintem nem..csak idővel együtt tudunk élni a fájdalommal.

37/N

2011. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a világ apró darabkákra tört volna. Ezüstösen csillogó szilánkok a mélységes sötétségben.


Én ezt éreztem. Fájdalom, feketeség és süket csend, apa zokogástól rázkódó teste, simogató keze a hátamon - ennyi kötött a külvilághoz, megszűnt létezni minden más, a hangok, a képek, minden. Csak az éjsötét, a szilánkok, és üresség.

2011. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem a nagypapám halt meg nagyon hosszú és keserves szenvedés után. Az utolsó években már ő se tudott kikelni az ágyból, és az utolsó pár hónapban már szinte egyáltalán nem is volt tudatánál. Őszintén szólva kicsit megkönnyebbültem én is meg a család is, amikor vége lett a szenvedésének, mert az utolsó időszaka már tényleg nem állt másból. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy jobb volt így neki, hogy vége lett. A halálnál nekem sokkal nehezebb volt feldolgozni, ahogy lassan de folyamatosan romlott az állapota. Olyan sokáig tartott az egész, hogy mondhatni felkészülten ért, amikor elment.
2011. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*maradt
2011. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Az én tatámmal is ugyanez volt..rákban halt meg, ő sem evett már, csak feküdt..Nagyon rossz érzés volt..szerintem amit tehetsz hogy elmondod neki hogy mennyire szereted és amíg lehet számíthat rád..ez az amit én nem tettem meg, pedig akartam...

2011. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom:(

Ahogy a többiek írták, a legtöbb amit tenni tudsz,hogy mellette maradsz és elmondod neki,hogy szereted. Ez egy olyan dolog azt hiszem amit nem lehet ép ésszel felfogni. :( Bár a várakozás talán tényleg rosszabb mint utánna amikor már tudod,hogy vége.

Nekem a legnehezebb az elfogadás volt. Hiába tudtam,hogy már nem változtathatok rajta, annyira hiányzott és fájt,hogy nem voltam képes elfogadni,hogy meghalt . Nem engedtem,hogy "átjárjon" a gyász és ezért sokáig nem is tudtam megnyugodni és a lelki békémet megtalálni. Nagyon nehéz időszak volt. Neked több erőt kívánok!

2011. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!!
2011. jún. 12. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a NAgymamám volt az anyukám... 2.-osként vesztettem el.... 7 után voltam képes úgy ahogy elengedni..

volt egy álmom, ahol miután megöleltem, és elbúcsúztunk, a szemem láttára bomlott porrá lassan...


Azóta sírás nélkül tudok rágondolni :)


De nagyon nehéz időszak volt

2011. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!