Ki hogyan osztja az anyagiakat egy háztartásban?
A férjem olyan 80-90 körül keres, én 50-60 körül szedek össze. Ő fizetni a számlákat (mert a munkája miatt úgyis legalább heti 1x megy postára,és ha már ott van, kifizeti a mienk is). Én veszek kaját, meg amit muszály, a többit meg kitesszük a polcra,és akinek kell, elvesz. Persze ami nagyobb kiadás azt megbeszéljük előtte. Az én pénzem a kártyámon van, ő meg leveszi az övét (ez megy a szekrényre). Ahol tudunk az én kártyámmal fizetünk (csak azon van pénz). Ehhez hozzá tartozik, hogy én ruházom őt is, mert ugye ott lehet kártyával fizetni.
Nálunk minden közös, sose volt vita pénzen. Egy szabály van, ami olyan 5-10 ezer körül van vagy nagyobb kiadás,azt megbeszéljük. Akár kocsira, sz gépre, lakásra, vagy bármire is kell.
Nálunk úgy megy, hogy amikor megkapjuk a fizut (kb. egyformán keresünk, én egy kicsit többet), akkor abból összedobjuk fele-fele arányban azt, ami a csekkekre kell. Utána kaját hol egyikünk vesz, hol másikunk, nincs belőle vita, hogy most te költöttél többet kajára, vagy én. Ha van nagyobb kiadás, azt is közösen álljuk. De a megmaradó pénzzel ki-ki maga gazdálkodik. Páromnak van egy elég költséges hobbija, és nem is várja el, hogy én is beleszálljak. Ha van valamire pénze, akkor megveszi, ha nincs akkor meg nincs vita belőle, hogy miért nem adok rá. Én sem kérek tőle pl. ruhára vagy színházra. De ha egy összegben kap valami plusz juttatást, pl. kajajegy, akkor azt mindig ideadja, hiszen tudja, hogy az élelmiszeren kívül még a tisztítószerek is sokba kerülnek, így abból főleg azokat szoktam venni. Eddig bevált. Én spórolósabb vagyok, ő könnyebben elkölti a pénzét. De amire kell, arra először odaadja, a többit meg osztogatja magának.
Nekem az a variáció nem tetszett, hogy adjuk össze ami van, aztán abból mindenki megveszi amit szeretne. Például nem szeretném, ha a közös pénzből venné a cigarettát, vagy menne el a haverokkal egy kisebb kiruccanásra. Aztán ha jön a baba, akkor nyilván majd ez módosul valamelyest, ezzel mindketten tisztában vagyunk. De úgy érzem, hogy ugyanúgy joga van a saját fizetéséből fennmaradó részre, mint nekem, és nem egyszer fordul elő, hogy meglep mondjuk egy színházjeggyel.
Szerintem nálatok is bele kellene szállnia a párodnak a tisztítószerekbe és a kajába, mert az is a ti közös háztartásotoknak a költsége lesz, gondolom nem csak magadnak fogsz élelmiszert venni, és azzal a tisztítószerrel takarítasz ő utána is, amit a te megmaradódból veszel. És az nyilván rosszul fog neked esni, ha nem marad egy filléred sem a végén, ő meg még "élni" is tud a maradékból! Ez konfliktusra adhat okot. Sok sikert nektek!
Nekünk csak egy közös számlánk van. Oda megy mindkettőnk fizetése és onnan vonják le a szolgáltatók a maguk részét.
Aztán közösen járunk vásárolni és mivel nagyon ritkán használunk kp-t, a közös kártyával fizetünk.
Ha valaki akar magának extra dolgot, akkor kivesz pénzt a számláról. Nem számolgatjuk, hogy te most 25 ezret költöttél magadra, én meg csak 23,500-at, akkor nekem még jár 1500.
Szia! Nálunk is közös kassza van, amit én kezelek. Bár külön bankszámláink vannak, a párom mindig kiveszi a saját fizetését és csak annyit hagy, amennyi az egyik törlesztéshez meg a számlavezetési díjakhoz szükséges.
Hozzáteszem, 5 éve vagyunk együtt, ebből már hármat közös háztartásban töltöttünk el. Az elején persze 3 kasszán voltunk (2 saját + a közös) úgy, hogy meghatároztunk egy összeget, amennyi feltehetően elé lesz a havi kiadásokra, az azon felüli keresetünk meg maradt saját zsebben.
De aztán tavaly közös lakásfelújításba kezdtünk, és akkor azt mondtuk: legyen minden közös.
Én 170 körül keres, a párom 140+ami összejön a mellékesből)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!