Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 64 évesen kisbaba? Öreg...

64 évesen kisbaba? Öreg vagyok már ahhoz, hogy újból apa legyek?

Figyelt kérdés

64 éves vagyok. Feleségem 44 éves. Van egy 25 éves fiunk, aki már megnősült és 1,5 éves a kisunokánk.

Kiderült, hogy a feleségem ismét gyermeket vár. Boldog, örül. Ami természetes is. Velem van a baj. Öregnek érzem magam egy kisbabához. Feleségem azt mondja, ha megcsinálni nem voltam öreg, akkor most sem érezzem annak magam. Egyébként sokak szerint simán letagadhatom hány éves vagyok, mert fiatalabbnak nézek ki. Lehet csak megijedtem?


2009. márc. 19. 13:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Gratulálok nektek! Megjegyzem, hogy ismert emberek hetvenen túl is összehoztak gyerekeket (Anthony Quinn, Jaques Cousteau), úgyhogy ne gondolkodj azon, hogy idős vagy ehhez, hanem örüljetek együtt a kis jövevénynek.
2009. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
biztos nagyon váratlanul érhette a dolog és ettől ijedt meg nekem van egy ismerősöm aki 78 éves és a lánya 13 szóval nincs egyedül ezzel
2009. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%

Tiszteletem. :)

Fogd fel a kicsi nevelését 1 nagyapai szerepnek így nemfogod idősnek érezni magad mellette.

Természetes h megijedtél de idővel belelendülsz majd.

és lehet csinálsz még 1 gyerkőcöt.:D

2009. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Jó egészséget a kicsi felneveléséhez!
2009. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
a szeretetbe soha nem lehet beleöregedni.
2009. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
én is azt mondom és tiszta szívbol gratulálok hozzá.legalább nem lesz nálatok "ures fészek szindróma", mivel már fiatok "kirepult" otthonról.a két kicsi olyan lesz majd, mint a testvérek.ha a hírességeknek szabad akkor nekunk egyszerueknek is lehet.
2009. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Valóban kicsit koros vagy már hozzá, de ha már ott a baba, akkor ez miatt nehogy ne szeressed! Mondjuk a generációs különbség igen nagy lesz köztetek, ezért arra nagyon figyeljetek, te is, a feleséged is, hogy az a világ, amiben ő fog felnőni, már igen más lesz, mint a ti fiatalkorotok idején. Lehet, hogy sok dogot már nem fogtok érteni vele kapcsolatban.

Én csak azt sajnálom, hogy mire mondjuk érettségizik, te már 80 fölött leszel. Sajnos nem mindenki él addig. A kedves feleséged pedig kb. annyi idős lesz akkor mint most te. Tőle talán nem is fogtok már unokákat ismerni... Szóval én ennyi idős korra nem terveznék gyerekvállalást, de mint már mondtam, ha már összejött, hát szeressétek nagyon és nagyon figyeljetek arra, hogy őt is úgy neveljétek, mint annak idején a nagyobbat, ne féltsétek jobban a kicsit, ne neveljétek túl anyásnak, apásnak, tanítsátok önállóságra. Mert sajnos azt veszem észre, hogy az idősebb szülők sokszor túlzott függőséget alakítanak ki, ami nem tesz jót a gyereküknek. Szóval ösztönözzétek önállóságra. De nagyon szeressétek. És próbálj meg apjaként viszonyulni hozzá, ne mindjárt nagyszülőként. Mert sajnos ilyen is sokszor előfordul.

Amúgy én 22 vagyok és másfél éves a kisfiam, apukám 51 éves, az új prája pedig 30 (neki még nincs gyereke) és most terveznek babát. Nekem az is nagyon furcsa, de hát mondjuk az új feleségét meg tudom érteni, 30 éves és még nincs gyereke, hát mikor máskor szülné meg az elsőt? De attól még furcsa nekem, hogy egy nagypapa korú ember, aki már valóban is nagypapa ismét apuka lesz, de be kell valljam, nőknél ez még furcsább nekem. Én mondjuk abban nőttem fel, hogy fiatalo(os) anyukám van, 24 évesen szült engem (ahogy látom a te feleséged is fiatalon szülte a nagyfiatokat), ezért szokatlan volt nekem mindig az olyan ismerős, osztálytárs is, akinek idős szülei voltak, közelebb álltak kinézetre korban a nagyszüleimhez. De biztos van akinek ez nem furcsa. Végülis szerintem semmi elítélendő nincs benne, hogyha megtartjátok a babát, hiszen elsősorban nem a kortól függ, hogy ki milyen szülő lesz (ezt most nem a 15 éves anyukákra értem).

2009. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Természetesen megtartjuk. Meg sem fordult egyikőnk fejében sem, hogy nem. És gondolhatod, hogy nem terveztük. Feleségem 19 éves volt, amikor a nagyfiunk született. Utánna akartunk másodikat és nem sikerült. Orvoshoz is járt emiatt.

De beletörődtünk, hogy nem lesz másik gyerek. Aztán 1 éve valamilyen cisztát vagy mit találtak nála. Kivették és azóta kellett gyógyszert szednie. És most terhes lett. Én meg most örülök is, meg félek is egyszerre.

2009. márc. 19. 14:08
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Boldogságot a felneveléséhez!
2009. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Itt többen arra hegyezik ki a választ, hogy örüljön, hogy ennyi idősen sikerült a baba. Nade felnevelni is fel kell valakinek, kvázi 20 év múlva a kérdező 84 éves lesz (?). Elgondolkodtató!

Másrészről nyilván elvetetni nem akarjátok, tehát nem kérdés, hogy ismét apa lesz a kérdező :) így kár is bármin filózni!

Mindentől függetlenül gratulálok!

2009. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!