Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös házunk kapuján és a...

Közös házunk kapuján és a bejárati ajtón a volt feleségem lecseréltette a zárt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tavaly váltunk, én elköltöztem, most mentem volna a ruhámért, és a bútoraimért.
2009. márc. 17. 22:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Egy pillanat. Tudod, hogy miért cserélte le a zárat? Kérdezted? Mikor mondtad, hogy mész, biztosított arról, hogy otthon lesz, és mehetsz? Ne ugrálj egyelőre sehova, mert a bíróságon is kiröhögnek. Mi van, ha tényleg tönkrement a zár? Hiszen te egy jó ideje nem jártál már ott, nem te használtad. A miénk is tönkrement, és lecseréltük, teljesen természetes. Ha rábólintott, hogy mehetsz, és mégis le van cserélve a zár, ez nekem nem úgy tűnik, hogy veled akart kicseszni. Ha nem volt otthon, az is lehet, hogy közbejött neki valami, és nem tudott szólni. Veled még sose történt ilyen? Én most hétfőn tudtam csak elmenni új időpontot kérni a dokihoz a múlt heti helyett, mert nem volt máskor időm, annyira sokminden gyűlt össze.


Mielőtt bejelentésre ugrálsz, vele beszélj.

2009. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Persze, elromlott a zar a kapun is es a bejarati ajton is:))) Jo vicc.

Amugy meg van telefon, lehet irni egy sms-t is, hogy elromlott a zar, nem? A no szivat, egyertelmu. Rohog a markaba.

Nem vagyok ffi parti, de azert hulyesegeket sem kell beszelni, csak mert a not akarjatok megvedeni!

2009. márc. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha lecserélte a zárat a kapun meg az ajtón akkor mi van? Nem értem mit lehet ezen problémázni.

Az más tészta, ha megígérte hogy otthon lesz és mégse és nem jutott be a házba, arra én is pipa lennék, pláne ha teherautót bérelek ezért, de nem a zár lecserélésére fogom, illetve én már akkor elhoznám a dolgaimat, amikor elköltözöm, pont ezek miatt a dolgok miatt.

De a kérdés hogy mit csinálj. El vagytok válva, a válási papírokba szerepelnie kell a vagyon megosztásnak, hogy mi kié, persze csak akkor, ha nem azt írtátok a papírra, hogy közösen megegyeztetek, mert akkor nincs bizonyíték.

Ha le van írva, irány a rendőrség, de előtte kérdezd meg, hogy miért nem tudtál bejutni

2009. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A volt feleségedé volt a kizárólagos lakáshasználat? Vagy közös használat volt? Egy helyiség használata a tiéd, ahol a cuccaid voltak? Mert ha tiéd volt legalább l helyiség használati joga, akkor miért nem adott kulcsot, ha már cseréltette a zárat. Hiszen akár mikor bemehettél volna a használt helyiségbe. Ha kizárólagos volt a használati jog, akkor természetes, hogy lecseréli a zárat, de ahhoz elég nyomós oknak kell lenni, hogy a megbeszélt időben nem engedett be. Beszélj vele először nyugodtan, adjon magyarázatot. Remélem nem csak szivat.
2009. márc. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Ha nem az exé a lakás kizárólagos használata, akkor nyugodtan hívhattál volna rendőrt, hiszen a tulajdonjogodat sérti azzal, hogy lecserélte a zárat.

2009. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
92%
Ha a volt feleségednek nincs kizárólagos házhasználata ( amit a bíró határoz meg a végzésben), akkor nincs joga kizárni téged! Viszont, ha a papíron az szerepel, hogy nincs követelésed, akkor csak is az emberségén múlik, hogy beenged-e!
2009. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha már pár hónapja elköltöztél(gondolom önként),akkor feleséged lecserélhet a zárakat.Mivel hónapokig nem mentél,a szándékod(már az elköltözésedé)véglegessé vált(ráutaló magatartás).

A másik,mivel írtad,hogy elváltatok,így nem kötelezheted semmire,nem "oszthatod be "az idejét!(egyébként sem,csak sok férj ezt nem bírja megérteni)

Szóval ajánlott!levélben megkérdezni,mikor mehetsz a holmidért,mondjuk megjelölni,hogy két héten belül válaszoljon és egy hónapon belül adjon időpontot.

Ha erre nem reagál,akkor mehetsz bíróságra.

2009. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok lemaradt:mert különben nem tudsz mit csinálni,egyszerűen azt mondja ,hogy nem szóltál,vagy áttettétek más időpontra.Ami levan papírozva az a biztos!Ja ,legyen neked is egy példányod a levélből,amit elküldessz neki!
2009. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem akarom a nőt védeni, és le is lehet pontozni, hülyeséget nem írtam, csak egy lehetőséget (egy zár nem szól előre, hogy figyelj, akkor most el fogok romlani, készülj fel).


A nővel kell beszélni, hogy mi is volt az oka, amiért te gátolva lettél, kedves kérdező, mielőtt vádaskodsz. Remélem, azóta beszéltetek, és tisztázódott a helyzet, és most már kész információk tudatában vagy, és nem csak találgatsz vaktában. Lehet, hogy bunkó az ex nejed, lehet, hogy nem, de míg vele nem beszélsz, nem tudhatod így, hacsak nem vagy gondolatolvasó.

2009. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves 18.44-es válaszoló!

Köszi a választ, én nem pontoztam ebben a kérdésben senkit, simán tanácsot kérek.

Ne mond azt, hogy vádaskodok, mert ez nem igaz. Nem vádaskodok, csak hozzá szeretnék jutni azokhoz a dolgaimhoz (ruhák, fényképek, egyetemi jegyzetek stb) amikhez a volt feleségemnek semmi köze, nekem meg a fiatalságomat jelentik.

Normális dolog szerinted, hogy anyámról -aki sajnos már nincs köztünk- nincs egy fényképem?

Normális dolog, hogy amikor elköltöztem, (egy sporttáska ruhával) az összes többit elégette?

És az, hogy amikor anyám már halálos beteg volt, nem bírt felkelni, akkor kővel beverte az ablakait, hogy ilyen szemét fia van, aki ŐŐŐT ott merte hagyni!

Erről mondj véleményt légyszíves

2009. márc. 18. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!