Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogadja el a gyermekem!...

Nem fogadja el a gyermekem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyedülálló férfi vagyok, van egy 2 és fél éves kislányom! 5 év után szakítottunk az édesanyjával! Megismerkedtem egy korombeli lánnyal! Minden szépen alakul, de a kislányomat nem igazán fogadja el! Szerintetek próbáljam meg elfogadtatni a kislányomat vele vagy inkább fejezzem be ezt a "kapcsolatot"?
2011. jún. 1. 15:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jún. 1. 15:38
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

15:24 vagyok


mert ő olyan pasit akarna magának,akinek egy baba (amit ő szül) az első gyereke,ő az első akit feleségül vesz (ráadául ha már házasodtál templomban,akkor ez neki már nem lesz),és mindig ott lesz az exed árnyéka,hiába közöd nincs hozzá,de mégis a gyerekd anyja


te vagy az anyuka neveli a picit?

2011. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is van gyereke. Én 20 éves leszek,de engem nem zavar a gyerek.Igaz,nem velunk él.Az elejen nehez volt elfogadni,akkor el is gondolkodtam a kapcsolatunkon,de ugymond ,,ellágyulta,,

Sose lehet tudni mit hoz a jovo..lehet egyszer én is elvált anyuka leszek.

Most ez nem a kérdésedre volt a válasz,bocsi.

Amugy szerintem ido kell ahoz,hogy a barátnod elfogadja a gyereked.Bár nem mindenki igy áll hozzá,ahogy én.Ha valakit szeretek,akkor....

2011. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy idő kell, de szerintem ilyenkor ez már eleve kicsit labilis. Biztos akadna olyan, akinek nem igazán kellene idő, mert alapból szereti a kicsiket, és elfogad téged. A tégedbe a gyermeked is van. Amolyan egyek vagytok. Légyszi sose bántsd meg a gyermeked, hogy olyat választassz, aki nem fogadja el. Egyébként az ilyen kapcsolaton, mivel nem természetes, nem a sajátja a nőnek, dolgozni kell a nőnek és gyereknek is. De van aki fogékonyabb erre. De mindig te kell legyél a gyermek fő világa. Neked kell fegyelmezni főként, neked kell a szabályokat kiszabni, amolyan te vagy a főnöke, és első szülője. Még akkor is, ha összenőttök már a nővel. Ne feledd sose, Ő a tied ! Mikor esetleg lesz másik, a nő lehet ici picit bátorkodni mer húzni a sajátja felé, ekkor óvatosnak kell lenni, nehogy a gyerek érezzen bármit is ! Te mindig legyél érte !
2011. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Sok mindent nem tudsz csinálni.Valószínűleg nem lesz így hosszú igazi kapcsolat.


Elösször mikor megláttam a kérdést akkor azt gondoltam,hogy

de hát egy gyönyörű csöpp kislányon mit nem lehet szeretni?

Aztán rájöttem,hogy szerintem nem velel van a baj.Hanem azzal amiről az egyik válaszoló írt.


Nekem is így most esett le,hogy mikor rossz napom van vagy gyermek téma szóba kerül akkor miért is van ,hogy inkább nem akarok róla beszélni.Páromnak (vőlegényem) is van egy gyermeke (állítólag nem volt házas (hülyén hangzik de nem lehet tudni)) ő most 7-8 éves...nem tartja a kapcsolatot sok más ok miatt de ott maradt neki egy ház...


Lényeg az,hogy szerintem engem is az bánt,hogy neki ez már nem újdonság ,mmint. a gyermek áldás része,meg,hogy nem az első lesz ha lesz közös,mert mégiscsak ott van neki még ha nem is tarthatják-tartják a a kapcsolatot.De akkor se az elő!


Köszönöm az egyik válaszolónak,HÁt végre sikerült hosszú idő óta bennem is összefoglalnia ezt az érzést.

2011. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

mi az hogy újdonság? egy gyerek az gyerek,mindegy hányadik. az én páromnak is van egy kislánya, most született a fiúnk. semmivel sem volt nagyobb dolog az életében a kislánya születése. én is nagyon szeretem, de csak annyira, hogy az anyukáját sosem pótolhatom, nem is akarom. támogatom a kapcsolatukat, hiszen ő egy kislány, akinek apuka kell.

mi az, hogy nem fogadja el? nem szereti a gyerekeket vagy mi? féltékeny?

nekem ez a viselkedés visszataszító. ilyen emberrel sosem kezdenék.

2011. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!


15:24-es! Az édesanyja neveli a kislányomat!

2011. jún. 1. 21:00
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 24 éves vagyok, párom 29, van két kislánya (5, 6 évesek). Az édesanyjuknál laknak, hétvégente vannak a páromnál egy napot. Itt csak az a bökkenő, hogy mi ketten is csak hétvégente tudunk együtt lenni, péntek estétől vasárnap estig. Szombaton dolgozunk, vasárnap gyerekek. Úgyhogy igazából kettesben nem tudunk lenni. Költözést egyelőre nem tudjuk megoldani, sajnos.

Engem is az zavar, hogy ő már megismerte az apaság élményét, van neki két lánya, és ha nekünk lesz közös, akkor nem csak egy lesz ugye, hanem már három. Jó lett volna, ha én ismertetem meg úgymond az apaság élményével. Akkor ott van a volt élettárs, akivel ugye a gyerekek miatt kapcsolatban kell lennie. Ráadásul otthon is mindig ő van porondon, mindig róla beszélnek. Már kicsit unalmas számomra.

Akkor a gyerektartás is elvisz egy keveset anyagi téren.

Viszont abból a szempontból meg jó, mert már tapasztalt gyereknevelés terén, átélt ezt-azt, a gyermekein én is kiélhetem a "szülői gondoskodást". Illetve mikor odáig jutunk, hogy nekünk is lesz csemeténk, a lányok már nagyobbak lesznek, és újból átélheti velem is azt az élményt, amit egy pici baba nyújthat. És ez más lesz ugye, mert az már a kettőnk élménye lesz. A lányokat is beavatjuk majd a kicsi gondozásába, játszhatnak vele, stb. Szóval én pozitívan állok a dolgok (jövőnk) elé, csak bírjuk ki odáig a távkapcsolatot. Szeretjük egymást igazán, tehát remélem a legjobbakat!

Jó éjszakát!

2011. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!