Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Bosszantó.

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy unokám lesz. Sajnos nem a gyermekemtől, mástól, csak fél füllel hallottam. Nagyon rosszul esett, hogy egy szót sem szólnak róla a gyerekek, pedig véleményem szerint lehetne bennük ennyi illendőség. Évek óta nem is keresnek, felém sem szagolnak, mert nem lehetett velük szót érteni, és dacból, vagy miért, de eltűntek teljesen. Hagytam, majd csak visszajönnek, de most nagyon fáj, hogy akkor sem keresnek, mikor unokám lesz. Nem lehet őket máshogy utolérni, személyesen meg nem akarok a házuk előtt kuncsorogni, elvégre is én vagyok az idősebb, az már hogy nézne ki? Mit tegyek? Hagyjam annyiban, és ne lássam az unokám soha?
2011. jún. 1. 13:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem azt írta, hogy nem a gyerekétől van a baba, hanem, hogy nem a gyerekétől tudja, hanem mástól! :)

2011. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Bocs, sorry értem, igen valóban benéztem. De az első fele a hsz-emnek áll és várnám a hölgy leírását, hogy mi történt közöttük, amiért a gyereke és a menye nem kommunikál vele.
2011. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Kértétek, hogy írjam le, miért nem beszélgetünk. Lényegében nem is értem, mert én nem tettem nekik semmi rosszat, igaz, nem tetszett a fiam választása, de megpróbáltam kedves lenni, ahogy tőlem telt. Igaz, éreztem, hogy vannak súrlódások, és mondták, hogy beszélgessünk, de én ahogy időt tudtam teremteni, le is ültem velük. Többnyire veszekedés lett a vége, nem akartak megérteni semmiképp, nem tudták felfogni, hogy az élet nem könnyű, és túl gyerekesen gondolkodtak. Nem is tudom, mikor romlott el ez az egész ennyire, de egyszer már nem jöttek többet, több éve, és semmi jelzést ne adnak. Néha hallok felőlük ezt-azt, de ők nem jeleznek, és mivel ők szüntették meg a látogatást, nem én küldtem el őket, ezért nem tartom jó ötletnek, ha mennék utánuk. Eddig vártam is türelmesen, de most nem esik jól, hogy az unokáról sem szólnak. Röviden ennyi.
2011. jún. 1. 17:54
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem tetszett nekik, hogy bele akartál szólni az életükbe. Te még most is azt gondolod, igazad volt.. holott úgy kellene gondolnod, néhány dologban igazad volt. A fiad még mindig boldogan él a párjával, családot alapítottak, és így távolról úgy néz ki, mégis elég érettek voltak a való élethez. Szóval bár jó szándék vezetett téged (gondolom), mégsem vetted elég komolyan őket, te jobban tudtál mindent, és nekik ebből elegük lett. Nyilván sok dologban tévedtél, de még most sem akarod beismerni. Nem egyedi probléma..

Ha még ebben az életben jó kapcsolatot akarsz velük, akkor keresd meg őket, és kérj bocsánatot azért, amiért olyan nehezen ismerted be, felnőtt a gyermeked, és sok dologban beleszóltál az életükbe. Hiszen mostanra már láthatod, hogy nélküled is elboldogultak.. Ha kibékülnek veled, soha ne vitázz velük olyasmin, ami nem a te dolgod. Tanácsot adhatsz, de azt sem mindegy, hogyan! Ez az ára annak, hogy megismerhesd az unokádat.. Nem hiszem, hogy ők kezdeményeznének, hiszen a fő probléma a te hozzáállásoddal lehetett, és ők ott vannak egymásnak a picivel.. Nem lehetett könnyű a menyednek a tudat, hogy nem szereted őt, és jobbat akartál a fiadnak! Biztosan érezni fogja, hogy csak azért keresed őket, mert kíváncsi vagy az unokára, és ettől sem leszel szimpatikusabb a számára.. Meg kell tanulnod egyenrangú félként kezelni őt, hiszen annyira nem lehet rossz, ha a fiad, akit te neveltél, őt választotta. Te küldted el őket, a te dolgod a kezdeményezés.

Sok sikert hozzá, és kitartást, mert csak akkor van esélyed változtatni..

2011. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hagyni kell a gyerekünket felnőni, ennyi a titok. Nekem is nehéz volt, de mostanra már beláttam, és láss csodát, tökéletes a kapcsolatunk.
2011. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, az előtt úgy olvastam, te küldted el őket.. mindenesetre szerintem így is a te dolgod a kezdeményezés, hiszen ők így jelezték, hogy megvannak nélküled.

Eszembe jutott az egyik ismerősöm, aki szintén nagyon ágált a fia választottja ellen, a lány szegény volt, kis szerencsétlen, beteges, elveszett.. Végül elüldözte a fiát ezzel, az asszony meg bedühödött azon, hogy a gyerek nem őt választotta. Még az esküvőre sem ment el.. a menye kezdeményezéseit elutasította, mindenben talált hibát - pedig hát senki nem úgy születik, hogy mindent tud, mindenki tapasztalatból tanul! - nem fogadta a születésnapi üdvözlését, ajándékát, stb. Olyan csúnyán viselkedett, hogy meg is érdemelte, amiért egyszercsak hátat fordítottak neki. Aztán mikor megszületett az első unoka, hirtelen ráébredt, hogy lehetett volna ezt másképp is, és nem akarja az egész életét a fia és az unokái nélkül leélni. Felkereste őket, bocsánatot kért a menyétől, amiért annyira nem akarta elengedni a fiát, hogy esélyt sem adott neki, nem is próbálta megismerni, az első pillanattól kezdve ellene volt. A lány túllépett a sérelmein, és ismét felvették a kapcsolatot egymással. Eltelt azóta 5 év.. napi kapcsolatban állnak egymással, nagyon jó a viszonyuk, és az anyós heti rendszerességgel vigyáz a két kicsi unokájára. Én személy szerint soha nem gondoltam volna, hogy így megszereti egymást a két nő - hiszen ismertem az előzményeket, és az anyós természetét már régről. Ő azonban képes volt változtatni magán..

Nem mondom, hogy nálatok ugyanígy történt volna az elválás, és ugyanígy alkalmazható ez a békülési forma, de sosincs késő megpróbálni. Nem veszíthetsz vele semmit.. Ha a büszkeségedből kell egy kicsit áldozni azért, hogy része lehess az unokáid életének, akkor értük talán megéri!

2011. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a 84%-os mindent leírt, amit tenned kell azért, hogy az unokádat láthasd és a fiadék visszatérjenek hozzád. Tökéletes hozzászólás volt, minden szava igaz!
2011. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!