Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Bosszantó.

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy unokám lesz. Sajnos nem a gyermekemtől, mástól, csak fél füllel hallottam. Nagyon rosszul esett, hogy egy szót sem szólnak róla a gyerekek, pedig véleményem szerint lehetne bennük ennyi illendőség. Évek óta nem is keresnek, felém sem szagolnak, mert nem lehetett velük szót érteni, és dacból, vagy miért, de eltűntek teljesen. Hagytam, majd csak visszajönnek, de most nagyon fáj, hogy akkor sem keresnek, mikor unokám lesz. Nem lehet őket máshogy utolérni, személyesen meg nem akarok a házuk előtt kuncsorogni, elvégre is én vagyok az idősebb, az már hogy nézne ki? Mit tegyek? Hagyjam annyiban, és ne lássam az unokám soha?
2011. jún. 1. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért valami bajuk csak van veled. Gondolom nem a saját akaratukból nem keresnek. Csak műveltél valamit ami idevezetett.

Hm???

2011. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem irtad, hogy miért nem vagytok beszélö viszonyban - mert ennek sok oka lehet.

2. HA nem tartjátok a akapcsolatot, akkor nem várhatod el, hogy épppen ennyire magándolgoról értesitsenek. (Meg lehet, hogy még másnak sem mondják, csak calaki elpletykálta).

3. HA neked fontos, hogy részt vegyél az életükben meg az unokavárásban, akkor keresd meg öket, és békülj ki velük.

4. Ha viszont jogokra meg büszkeségre teszed a fö hangsúlyt, akkor fogadd el, hogy nem fogod az unokádak ismerni.

2011. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Valóban, illendő lenne nekik megkeresni téged, és közölni a jó hírt, de szerintem keresd fel őket te , és kitörő jókedvvel gratulálj nekik.Ebből is érezni fogják,hogy te mennyivel bölcsebb vagy, és elszégyenlik majd magukat.És ez egy remek alkalom arra is, hogy félre tegyétek a vitáitokat, mert lehet a kis babáról beszélgetni.Ebből érezni fogják, hogy ők mennyire kicsinyesek voltak.
2011. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én évek óta nem tartom a kapcsolatot az anyámmal.Nem keresem őt,nem hívom telefonon,és abszolút nem érdekel,hogy hol és miképpen éldegél.Ennek nyomos oka van,és nem azért mert dac vagy kisebb sértődés volt.Ha egy gyerek nem tartja a kapcsolatot a szüleivel,ott komoly bajok lehettek ami egy életre hatással van a gyerekre.Talán meg van az oka,hogy nem hajlandóak veled kapcsolatot kialakítani..Talán ezen kéne elgondolkodnod,és talán megérteni,hogy valamit nagyon.nagyon elrontottál a múltban ha ezt a sorsot kaptad..

Én a helyedben hagynám a fiatalokat.Én magamról tudom,hogyha az anyám csöngetne az ajtómon,és kinyitnám akkor ugyanolyan természetességgel csuknám is vissza az ajtót.

38/N

2011. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha ennire rossz a kapcsolat köztetek, akkor várd meg, míg megszületik a baba és küldj egy kis képeslapot meg valami babaruhát. Jelezve, h érdekel, ami velük történik.

Ahogy olvastam el kezdtelek sajnálni. De mikor a végére értem és ezt láttam "nem akarok a házuk előtt kuncsorogni, elvégre is én vagyok az idősebb, az már hogy nézne ki", akkor az jutott az eszembe, h nagymamám eltaszított mindenkit az ehhez hasonló "engem tisztelni KELL, de én nem tisztellek" viselkedésével és még neki állt feljebb, h nem szerettünk hozzá járni. Ha békülni akarsz, akkor tedd félre a büszkeséged.

2011. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13.51 es. Kérdeznék valamit. Hogy te voltál már ilyen helyzetben? Mert amilyen tippet írtál azt szerintem, valami szappanoperából lested el.
2011. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

engem nem az gondolkodtatott el hogy a szülei mit éreznek, hanem inkább az, hogy milyen hatással van/lesz ez a kislány lelkivilágára, mentális fejlődésére.

Gondoljatok bele: tapasztalt és profi felnőtt színészek is nyilatkozzák, hogy egy-egy szerep milyen hatással van rájuk, és mennyire megviselte őket a karakter megformálása.

Akkor egy gyerek hogy képes ezt feldolgozni???

Rémület...

2011. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14:00 vagyok. elnézést, nem ide akartam küldeni!
2011. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan rokonom, aki megszakította a kapcsolatot az anyjával, mivel egész életében piszkálta, alázta, csőbe húzta, és mindezek után úgy gondolta, őt tisztelni és szeretni kell, mert megszülte őt.. A lány elmenekült, de sikerült új életet kezdenie, most született meg a kislánya. Teljesen megértem, hogy miért döntött így, most végre békés és kiegyensúlyozott életet élhet. Az anyja nem tudja, hogy hol lakik, és semmiféle elérhetőségét nem ismeri - bár neki azért küldtek egy táviratot, hogy unokája született. Most bánhatja a nő, hogy úgy bánt a lányával, ahogyan.. De ismét bízni már nem fog benne a lánya, sőt a saját gyermeke miatt még inkább elkerüli: nem akarja hogy ő is átélje ugyanazokat a dolgokat, mint amit neki kellett gyerekkorában.

Hogy te mit követtél ellene, nem tudom. Az is lehet, hogy a gyereked a ludas.. Mindenesetre nem az számít, hogy ki az idősebb, mert ez nem hatalmi harc, hanem rokonság. Ha úgy érzed, lehet még jó kapcsolatotok, keresd őket telefonon, és tudd meg, kíváncsiak-e rád.

De ha ennyi éven át elzárkóztak tőled, akkor túl nagy csodákat ne várj a dologtól.. Ilyet nem tesz az ember jó ok nélkül. Illendőségből meg az ember nem fog feltépni egy régi sebet, ami a háttérben lappanghat..

2011. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És kedves nagymama vajon miért döntöttek így a gyerekek, ha szabadna kérdeznem? Mert kíváncsi lennék a másik oldalra is, ok nélkül ilyet nem tesz az ember, valami van a háta mögött.... Egyébként egy jóakarónak elhiszi, hogy nem a fiától van a gyerek? Van alapja ennek vagy csak valaki úgy félvállról mondta, maga pedig félfüllel hallotta? Ilyet azért elhinni úgy, hogy csak úgy félfüllel hallja elég nagy merészség, bár az igaz, nem ismerem a menyét, csak nekem az jön le ebből, hogy nem túl jóindulatú vele. Szóval én várnám a részletezést!
2011. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!