Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nagyon szegény. Mit...

A barátom nagyon szegény. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerű emberek a szülei, sok a testvére, most éppen 2 egyetemre is jár közülük, szóval finoman szólva sincsenek eleresztve. Mi sem vagyunk gazdagok, de neki normális ruhára, táskára, pénztárcára, telefonra sem futja. Annyira zavar, hogy nem hagyja, hogy segítsek neki. Távkapcsolatban élünk, szóval elég sokat kell jegyekre költeni, de soha nem engedi, hogy legalább a felét kifizessem, vagy ha elmegyünk valahova, akkor is mindig ragaszkodik hozzá, hogy ő fizessen, és tudom, hogy ez sokszor elég megterhelő számára. Nem nagyon akartam ezt eddig felhozni, nehogy kellemetlenül érezze magát. Hogyan tudnám rávenni, hogy beszálljak én is, vagy hogy nem kell engem meglepni, inkább vegyen magának egy rendes fogkefét anélkül, hogy megbántanám? 18L 22F.
2011. máj. 31. 14:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Akkor-hacsak nem költöztök külföldre,orvosi és mérnöki diploma is tökéletes erre- akkor nyugodtan számolhat rá,hogy többet fog keresni nálad,sőt,akkor te még jó pár évig semmit nem fog,fizetheti mindened ha összeköltöztök hamarabb minthogy végeznél...gondolom jövőre érettségizel,onnantól forditott felállás,ezeket nyugodtan mondd neki is,be fogja látni,hogy igazad van,és ne érezze rosszul magát.
2011. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. De az is zavar, hogy nem csak pénzügyileg, hanem sehogy nem engedi, hogy segítsek neki, ő pedig csomót tanul velem, meg megteszi, ha megkérem valamire. Olyan rossz, úgy érzem, hogy kevesebbet adok, mint ő pedig jobban megtehetném, de elutasítani meg nem szeretném, mert tudom, hogy szívesen adja.
2011. jún. 2. 16:06
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha teheted és elengednek, van lehetőség menj te többet nyáron, már nem kell suliba menni, így lespórolod a jegyárát neki.

Kamuzd azt, hogy kötni tanulsz, és kötsz(megveszed boltban, levágod a cimkét)egy pulcsit neki:)))Olyat visszautasítani amit "te neki csináltál":)Pár év múlva ha majd már tudhatja, csak mosolyogni fog, meg meghatódni.

Egyébként tényleg az lenne a legjobb, ha ingyenes, vagy közel ingyenes programokat kutatnál(könnyebb ha fővárosi vagy)és oda pakolnál mindig egy kis italt kaját, hogy arra ne legyen gondja ha mentek.Nyáron sok ilyen van.

Azt nem tudod neki viszonozni, hogy pl. kikérdez, de figyelj az elejtett mondataira és ami akkor kiderül, hogy kisebb gond, azt intézd el valahogy meglepiből.

Nagyon sok szépet neketek!

2011. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nehezen fogadtam el korábban segítséget bármiben is, inkább lemondtam róla. Valószínű, hogy az, hogy anyagilag nem fogad el segítséget, összefügg azzal, hogy általában sem. Úgy érzi, értéktelen, ha rajta kell segíteni, miközben ő nagyon szívesen adja. Nekem tudatosan átgondolva, már sikerült visszaszorítani magamban ezt a butaságot: továbbra is szívesen segítek másnak, de ha nekem segítenek, azt is köszönettel elfogadom. Azt tudom javasolni, hogy próbáld a tudtára adni, hogy neked is jólesne, ha néha te is adhatnál valamit neki. Úgy érzed, hogy mindig mindent ő ad, te pedig semmit. Meg kell értenie, hogy az ember olyan, hogy nagy örömet okoz neki, ha hasznosnak érzi magát, és ehhez az kell, hogy időnként te is adhass valamit, ő pedig elfogadja. Világosan mondd el ezt neki, de szelíden és szeretettel. Add a tudtára, hogy nem azért kéred ezt tőle, mert szánni akarod, hanem azért, mert szükséged van erre és örömet okozna ezzel neked. Az őszinte beszélgetések nagyon sokat tudnak segíteni. Lényeg, hogy mindketten legyetek őszinték egymással és önmagatokkal szemben is. Sok sikert és boldogságot kívánok mindkettőtöknek!
2011. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi kérdés de teljesen magamra ismertem, csak mi egy kicsivel fiatalabbak vagyunk:)

Remélem jobb azóta a helyzet, és hogy még mindig együtt vagytok, az ilyen srácokat meg kell becsülni, tapasztalat.

És ilyenkor tényleg az a legjobb ha nem ölöd ki a becsületét, ne tegyél olyan mozdulatot ami arra utalna hogy sajnálod vagy szánod és csak ezért vásárolsz neki.

Hanem finoman alakísd úgy a dolgokat hogy ne vegye észre hogy besegítesz neki anyagilag.

Sok sikert az életben mindkettőtöknek!:)

2017. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!