Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nagyon szegény. Mit...

A barátom nagyon szegény. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerű emberek a szülei, sok a testvére, most éppen 2 egyetemre is jár közülük, szóval finoman szólva sincsenek eleresztve. Mi sem vagyunk gazdagok, de neki normális ruhára, táskára, pénztárcára, telefonra sem futja. Annyira zavar, hogy nem hagyja, hogy segítsek neki. Távkapcsolatban élünk, szóval elég sokat kell jegyekre költeni, de soha nem engedi, hogy legalább a felét kifizessem, vagy ha elmegyünk valahova, akkor is mindig ragaszkodik hozzá, hogy ő fizessen, és tudom, hogy ez sokszor elég megterhelő számára. Nem nagyon akartam ezt eddig felhozni, nehogy kellemetlenül érezze magát. Hogyan tudnám rávenni, hogy beszálljak én is, vagy hogy nem kell engem meglepni, inkább vegyen magának egy rendes fogkefét anélkül, hogy megbántanám? 18L 22F.
2011. máj. 31. 14:55
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
98%
Szerintem mondd meg neki nyugodtan az igazat.
2011. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy. De ha alkalom van, esetleg adj neki pólót, stb., én egyébként is sokszor veszek a páromnak, mert megtetszik, vagy hívd el mozizni azzal, hogy ma te fizetsz, mert jó kedved van, ilyesmik.
2011. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy, ha más nincs a büszkeségét hagyd neki. De hívd meg néhányszor te is, és vehetsz neki te is meglepetést
2011. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon kedves dolog a párodtól hogy fizet sok mindent, akkor is ha nincs eleresztve, ez becsülendő, mert sok pasi még egy fagyira sem képes meghívni a barátnőjét. No de, mondd meg neki ha legközelebb mentek valahova (pl mozi) hogy szeretnéd kifizetni a felét, mert hülyén érzed magad hogy mindent ő fizet.
2011. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Biztos, hogy fontos az önbecsülésének az, ha nem engedi, hogy te fizesd az ő költségeit. Ezt a büszkeséget nem is szabad megtörni benne, más módon is segíthetsz.

Egyik-másik alkalomra, mint pl a születésnapja, névnapja vagy húsvét, évforduló stb. vegyél neki olyan ajándékot, ami számára hasznos és szükséges is. A ruhafélék, kozmetikumok mindenképp ilyenek. Szerintem ilyen alkalmakkor örömmel elfogadja és nem érzi "segélynek".

2011. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ha lesz a szülinapja vagy névnapja

akkor lepd meg egy ajándékcsomaggal

akkor hátha nem veszi zokon hogy segíteni akarsz.

vagy..ha úgyis mész hozzájuk akkor vigyél szintén egy kosár ennivalót vagy amit akarsz mondván hogy úgyis te is eszel belőle és akkor biztos nem zavarja majd annyira


az én párom is anno nagyon szegény volt hónapokig könyörögtem mire hajlandó volt hozzájuk elvinni

anyukájával lakott hát mit mondjak egy porfészekben se villany se víz stb..gondolhatod.

de mondtam neki hogy én nem a pénzét szeretem hanem őt.

én is sokat segítettem stb..

aztán hogy kikerült az iskolából akkor 16 évesek voltunk

elment melózni meg én is gyűjtöttünk

és mivel ez első szerelem volt össze is házasodtunk

és együtt értük el azt amink van

nem vagyunk gazdagok sokat melózott hogy meglegyen ami kell és ne szűkölködjön soha többé..

9 éve ismerjük egymást, ebből 5 éve vagyunk házasok

és 14 hónapos a kislányunk :)

2011. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

néha lepd meg egy új ruhával, vagy valami hasznossal. pénztárca, esetleg egy telefon, ami a családodnak már nem kell, de neki hasznos lehet.


én ezt úgy csinálom, h ne érezze kellemetlennek, hogy azt mondom neki, hogy jaj, megláttam, és nem bírtam ott hagyni, te jutottál róla az eszembe, és tudom, h örülnél neki :D

2011. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
en is igy voltam az elozo kapcsolatommal .es en nem kerdeztem en vettem es segitettem. mondtam neki majd ha neked lesz akkor vissza adhatod .es a vegere igy is lett.ez nagyon szep toled.igazan szeretitek egymast.de ha segiteni is akarsz neki es tudod hogy makacs es szegyenlos akkor ne kerdezd .es mond neki hogy ha nem segithetsz fizetni kozosben valamit akkor tobbet nem fogsz elfogadni semmit sem tole.23L
2011. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Szervezz olyan programokat, amikért nem kell súlyosan fizetni, pl piknik, szabadtéri koncertek, fesztiválok, vacsi otthon, ilyesmik.
2011. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
jó arc, hogy mindent kifizet neked, remélem megbecsülöd...
2011. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!