Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nagyon szegény. Mit...

A barátom nagyon szegény. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerű emberek a szülei, sok a testvére, most éppen 2 egyetemre is jár közülük, szóval finoman szólva sincsenek eleresztve. Mi sem vagyunk gazdagok, de neki normális ruhára, táskára, pénztárcára, telefonra sem futja. Annyira zavar, hogy nem hagyja, hogy segítsek neki. Távkapcsolatban élünk, szóval elég sokat kell jegyekre költeni, de soha nem engedi, hogy legalább a felét kifizessem, vagy ha elmegyünk valahova, akkor is mindig ragaszkodik hozzá, hogy ő fizessen, és tudom, hogy ez sokszor elég megterhelő számára. Nem nagyon akartam ezt eddig felhozni, nehogy kellemetlenül érezze magát. Hogyan tudnám rávenni, hogy beszálljak én is, vagy hogy nem kell engem meglepni, inkább vegyen magának egy rendes fogkefét anélkül, hogy megbántanám? 18L 22F.
2011. máj. 31. 14:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm a tippeket:)

Ha minden jól megy, villamosmérnök lesz belőle, azok meg tudtommal nem keresnek rosszul. Elég nehéz manapság kitörni, de valahogy csak sikerülhet.

Az ajándékokkal meg az a baj, hogy akkor úgy érzi, hogy neki is "vissza kell adnia" és inkább azt mondtam, hogy ne nagyon ajándékozzunk. Nehéz ez:)

2011. máj. 31. 15:12
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
szegény srác. biztos rossz ez neki, de azért teper, meg tartja magát. Ha más nem, legalább szeresd nagyon, ha nem muszáj ne bántsd meg hülyeségekkel. Biztos van elég baja. Rendes tőled, hogy segíteni akarsz.
2011. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
sztem mi férfiak ilyenek vagyunk, az hogy hogyan növünk fel, az általában meghatározza, hogy hogyan viselkedünk az emberekkel/párunkkal meg a majdani saját családunkkal, nem tudom ó, lehet hogy nincs igazam, de ha azt írtad hogy sok testvére van, 2 közülük egyetemre jár, ő meg 22 éves, akkor gondolom ő a testvérei között olyan idősebb pozícióban lehet, és hát ha sok a gyerek és kevés a pénz a családban, akkor ez így alapból vagy neveltetés hatására elindult benne, hogy a szeretteimmel nekem kell törődni bármilyen módon, és nem mástól várni a segítséget. na, gondolom már érted mire gondolok? ez csak az én véleményem volt
2011. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell mondani. Ez az ő büszkesége, hagyd meg neki. Ha abszolút nem tudja megtenni, majd nem fog fizetni. De azt felhozhatod, én pl az exemmel ezt csináltuk, hogy ha ő fizetett valamit, akkor utána én hívtam vissza, vagy feleztük a számlát.

De semmiképp ne tégy olyat, amivel ezt éreztetnéd vele.

2011. máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
Minden tiszteletem a tiétek, föleg neked hogy CSAK ezért nem lépsz le tőle. Ritkaság számba megy egy ilyen kapcsolat!
2011. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

mennyi ideje vagytok együtt?


22 éves,lassan végeznie kell


párom is villamosmérnökként végzett,még borsodban sincs 200ezer nettó alatt egy mérnök fizu


amit mondhatsz és meghathatja: együtt tervezitek a jövöt,közös lesz minden,ha jön majd 1-2 gyerkőc,akkor ugyis ő lesz kénytelen eltartani titeket,ugyhogy hadja most had segits be anyagilag,ha eljön az ideje,kamatostul visszaadhatja

2011. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Fél éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezünk. Ez jó, hogy majd visszakapom az egészet, talán neki is elfogadható magyarázat:)
2011. máj. 31. 19:01
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
jó neked, hogy találtál egy ilyen rendes srácot :) nekem szerintem esélyem sincs, h rendes csajt találjak :S
2011. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

18:27 vagyok


ez az érv nálunk is hatott

Én tudtam dolgozni suli mellett (hiába szintén mérnöki szak),párom nem...pár veszekedés után megértette,hogy ha tényleg komolyan gondoljuk,akkor lényegtelen ezen aggályoskodni,nekem volt,neki ne,,igy én fizetem az ő dolgait is.Most belekezdtem másoddiplomába,nekem nem fizeti senki,övét fizeti a cég ahol melózik,igy most pl nyaralásokat csak ő állja.De amint végzek,nekem se lesz félévente 300ezres kiadásom...

ezen nem szabad fennakadni,olyan sosincs hogy mindketten egyformán


jó végzettsége lesz 1-2 éven belül.Nem irtad te mi akarsz lenni,de ha továbbtanulsz akkor lesz az még ugy hogy fogja ő fizetni a te dolgaidat

2011. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én az egészségügyben szeretnék valamit, orvosi a cél, de nem baj, ha az nem jön össze, van sok más is. Reméljük a legjobbakat:)
2011. máj. 31. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!