Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a borzasztó...

Mit csináljak a borzasztó irigy testvéremmel?

Figyelt kérdés
Van egy húgom, aki eléggé irigy, és ez megrontja a kapcsolatunkat is, bár az én szemembe nem mond semmit, anyut hibáztatja.Mindig az van, hogy "Persze, mert a nővérem..." Egyetemista vagyok, van egy kis saját pénzem, és múltkor is vettem belőle egy ruhát, és olyan irigy volt, mert persze én veszek, neki meg anyuék nem adnak pénzt, pedig fizetik a tanfolyamait, cigiét, zsebpénzt is kap, nyaralni is elmegy.A szüleim mindig is nagyon odafigyeltek, hogy ne tegyenek különbséget közöttünk, de más hogy én már 23 éves vagyok ő meg 17, persze h több pénzben van a diplomám, nyelvvizsgám,de közben ugye van ösztöndíjam. Úgy látja a tesóm, hogy nekem állandóan adják a pénzt ő meg kb éhezik.Már ott tart a dolog h ha nekem x ft ba került valami, akkor neki is x ft kell, megha én kaptam laptopt, akkor neki is jár a pénz, pedig nem is akar egyetemre menni, én sem szórakozásból költöttem rá a ballagási pénzem, hanem mert egyszerűen kell a tanulmányaimhoz. Anyu már ott tart, ha vesz egy felsőt ,el sem mondja neki, mert akkor jön, hogy "magadra bezzeg költöttél..."Megbeszélni nem lehet vele, próbálok nem foglalkozni a dologgal, elengedni a fülem mögött, de anyum sokszor szomorkodik miatta,h a húgom felhántorgatja neki, hogy mennyiben vagyok.Múltkor is elvittem anyumat (a saját pénzemből fizetett jogsimmal)ő olyan morci volt 2 napig, h ő bezzeg nem kapja meg a kocsit.
2011. máj. 31. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
anyukáddal beszélj hogy ne foglalkozzon vele. elvan kényeztetve mert anyukád hagyja magát "zsarolni"
2011. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem is írta, el van kényeztetve, lelkileg zsarol benneteket, ti meg hagyjátok!

Nem kell vele foglalkozni, és majd abbahagyja, ha rájön, hiába csinálja.

2011. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A cigi!én nagy ellenzője vagyok. Anyud mondja neki, hogy megkapja a cigi pénzét és költse arra amire akarja, ha ruhát vesz azt vesz ha cigit akkor meg azt, de ne követelőzzön. Te egyetemre jársz nem az ablakon dobják ki a pénz a szüleid hanem az iskoláztatásodra. Az ösztöndíjért meg tanulsz, hadd költsd már arra amire neked jól esik.
2011. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, de kis elkényeztetett. Nem is tudom, segíthet-e még rajta a család. Lehet, hogy pszichológushoz kéne vinni. Vagy egy jó apai pofon.

Gondolom, még sosem volt leszidva semmiért, és mindig ő volt anyuci pici lánykája.

Apuka amúgy ehhez mit szól?


Amúgy eléggé durva, ahelyett, hogy összetenné a kezeit, hogy még egy kapát se kellett arrébbtennie. Anyukád veszi a CIGIJÉT???!!! Hát tényleg no comment.

Keményíts be, mert ezek szerint csak te mered felemelni előtte a hangod. Ne sajnáld meg semmiképp. Ha ez így megy tovább, olyan lesz, mint egyik ismerősöm: még meg sem halt az anyja (sőt, makkegészséges az anyuka), de már az örökségről beszél.


Ezzel nem szabad játszani, mert nagyon rossz ember lesz belőle. 17 éves, már nem fogja kinőni.

2011. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen szüleid nevelési hibája. Te nem igen tudsz mit csináli, vagyis amint lehet költözz el! :)
2011. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vannak pillanatai amikor segít, sütni főzni is szokott, de néha rájön ez az 5 perc, ami egy napig is eltart, kioktatja anyut. Ami legjobban fáj, hogy van egy testvérem, de egyszerűen semmi testvéri kapcsolat nincs közöttünk,nem szoktuk megbeszélni a dolgokat és nem tudom később hogy alakulnak a dolgok, mikor elköltözünk otthonról, a szüleink idősebbek lesznek, hát nem lesznek nagy családi összejárások,ünnepek. Néha már hozzá se merünk szólni, mert csak csapkodja az ajtót és beszól.
2011. máj. 31. 11:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Miután egyikőtök sem kisgyerek már, az ilyen hátad mögötti megjegyzéseket, anyukád számonkérését, és egyéb hisztériákat meg lehetne oldani kb 1 óra alatt. Üljetek le együtt, és anyukád mondja el a húgodnak, hogy a családi költségvetésből mire muszáj költeni, mi az amit megengedhettek magatoknak, és mi az ami olyan luxuskiadás, mint a 17 éves húgod cigije. (amit én röhejesnek tartok, de az a magánvéleményem.) Te pedig mondd el, hogy mi az amit az ösztöndíjadból fedezel, megspórolod/spóroltad rá a pénzt, vagy otthonról kapsz, mert még nincs önálló jövedelmed.

A húgod nem irigy, hanem fogalma sincs róla, hogy mi mibe kerül, és nem is nagyon érdekli, hogy ezt a szüleitek hogyan teremtik elő. Ez pedig nem olyan dolog, amit egy 17 éves elől titkolni kell, mert előbb-utóbb neki is meg kell tanulnia, hogy az ember - egyebek között- pénzből él.

Ha kevesli, vagy egyéb igényei vannak, elmondhatja ő is az ötleteit arra, hogy -pl- ő hogyan tudná nyári munkával kiegészíteni a családi bevételt.

2011. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van egy ilyen tesóm, de ő ráadásul fiú. Állítólag kisebbségi komplesszusuk van az ilyeneknek... És rájuk jobban oda kéne figyelni, mert ez nagy lelki trauma állítólag nekik. Nem irigy csak ez a baja... Hát igen nekünk is az orvos mondta... 14 éves vagyok öcsém 11 és ha én kapok valamit akkor azt titokba kell csinálni, mert akkor üvöltözni kezd meg minden... Borzasztó... és elszomorító ;[
2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sajnos, nálunk is ez a szitu, a férjem és a húga esetében. Bár ők már felnőttek, a húa is 30 éves, sajnos mégsem tudta a mai napig kinőni az irigységet, a kisebbségi komplexusát, hogy mindig azt nézi másnak milye van, milye nincs. Én őszintén mondom, szerintem az ilyen ember nagyon ráér, ha azzal foglalkozik, mi van a másikkal, és nem saját magával. Mondjátok meg neki, nőjön fel, különben elmar maga mellől mindenkit. Nálunk olyannyira rossz lett a húga és a férjem között a kapcsolat, hogy bármikor amikor férjem mellé álltam, mert ugye igaza volt, én is hibás lettem, és most engem ugyanannyira utál, mint a saját bátyját. Időben fékezzétek meg a bajt, anyukádnak pedig at tanácsolom, hogy most álljon a talpára, míg a kamasz nem felnőtt, mrt még elkaphatja a grabancát, de később már nem fogja tudni. Nálunk olyan szinten elharapózott a sógornőm, hogy összejött egy csalóval, elköltözött vele klföldre, és a mai napig is még úgy rángatja anyósomat, ahogy tudja. Mert anyósom hagyja, mert hát ő az egyetlen lánya.

Jó lenne, ha a szülők észrevennék,hogy ideje a normális gyerekkel foglalkozni többet, hogy rájöjjön a kis hugica, hogyha ő is normálisan viselkedik, akkor esetleg kap vmit. Nálunk is éjjel-nappal a sógornőm volt a téma a hisztijeivel, és sértődéseivel, azt üzenem anyudnak, foglalkozzatok mindennel, csak vele nem, hogy lássa, mi a példa, mi a követendő. Mert ha csak azt kapja, hogy jajj, így pátyolgassuk szegényt, hát ő mégis óriási kisebbségi érzéssel küzd, akkor aztán tényleg nem fog változni semmi! Én tudom. Nálunk az egész odáig fajult, hogy amikor esküvőm volt a férjemmel, miután kaptunk nászajándékot, anyósom a sógornőmnek is adott ugyanannyi pénzt. Szerinted, ez normális????? Nem. Ott már régen baj van, ha az egyiknek adsz, és a másik behisztizik azon, hogy ő mért nem,mért, neki is esküvője volt????

2011. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tökéletesen egyetértek az előző válaszolókkal, csak az a baj, hogy ha eddig nem csinéltatok semmit, akkor igy már nagyon nehéz lesz valamit is kezdeni, igen, mondták, hogy lekéne ülni anyádnak és apádnak az asztalhoz vele szembe, elkezdeni megbeszélni, ahogy veszem rögtön bele fog pofázni, ebben a pillanatban faterodnak egy ba.szott nagyot rá kéne csapnia az asztallapra, és mondani hogy most mi beszélünk, és beletenni, hogy most nem tudom, hogy a "saját pénz" szöveg azt takarja, hogy rendesen munkát vállalsz vagy csak félretetttél vagyy nemtom, de ha tényleg megdolgoztál érte, akkor megmondani, neki hogy a nővérednek nem mi perkálunk ám, hanem rendesen dolgozik, szóval te neked egyáltalán nem kéne pofáznod, mert mindent mi fizetünk neked, utána kicsit beijeszteni azzal, hogy jó, innentől csak egy részét fizetjük a dolgaidnak, a többiért dolgozz meg magad, a mekiben ugy is mindig felvesznek bárkit, na szia!.... de ha nem javul a helyzet vagy csak rosszabbodik, akkor tényleg pszichiátert ajánlanék, mert nem normális az amit a húgod csinál, ilyen egy családon belül NEM szabad hogy megtörténjen, vannak olyan afrikai törzsek, akiknél csak a beszívott levegő a "saját".... szóval nagyon sürgős lenne egy kicsit visszafognia a húgodnak, jahh meg megkérdezni tőle, hogy pl amikor téged vittünk el nyaralni, akkor pofázott a nővéred?! (remélem nem, mert akkor inkább ne kérdezzék meg)
2011. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!