Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymama elveheti tőlem a...

Nagymama elveheti tőlem a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


26 hónapos a kisfiam,az édesapjával megromlott a kapcsolatunk,ezért jan-ban szakítottunk.

én hazaköltöztem,de a kisfiút sajnos nem tudtam akkor magammal vinni,mert volt páromék szószerint kitettek a házból,(náluk laktunk)

és a kicsit nem engedték elvinni.

azóta 1alkalommal volt nálam a kisfiam,5napig,de vissza kellett vinnem-amit azóta már nagyon megbántam-

de folyamatosan zaklattak,ill.megfenyegettek,hogy ha nem adom vissza,érte jönnek,megkeresnek és elvágják a torkom,úgy viszik el a gyereket.

bíróságon van a gyermekelh.per,de még nem történt semmi érdemleges az ügyben.

volt anyósom ragaszkodik hozzá,hogy ők akarják a kisfiút,azt mondta,hogy mindent meg fog tenni annak érdekében,hogy engem ellehetetlenítsen,hogy nekik ítélje a Bíróság.

a láthatást is akadályozzák számomra,legutóbb 2 órát tölthettem a kicsivel,és szabályosan elzavart a mama,hogy ez az ö háza,ö diktál,hogy mennyit maradhatok,és örüljek neki,hogy egyáltalán megengedte,hogy láthattam a gyermekem.

nagyon tarthatatlannak érzem már ezt a helyzetet,idegileg borzasztóan megvisel,és biztos vagyok benne,hogy a kisfiúnak sem tesz jót.

szerintetek mennyi az esélye,hogy elvehetik tőlem a kisfiam?

munkahelyem van,és saját házam is,ahol már megcsinálták a környezettanulmányt,és megfelelönek találták.


2011. máj. 24. 14:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

Remélem, ez kamu kérdés.


Egy anya soha, semmilyen körülmények között nem hagyja ott sehol a gyerekét!!! Főleg január óta?? Eddig mi a francot csináltál??

2011. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem segített a rendőrség? A lakcímed hova van bejelentve? Ha még oda, és nem engednek be, akkor segítenie kell a rendőrségnek. Ha nem engednek be a "saját" házadba. (Még ha életvitel szerint nem is úgy van)...
2011. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

nem ,nem kamu ,sajnos nagyon is valós,és mindent megpróbálok,de ők az erősebbek,támadnak,ahol tudnak.azzal is,hogy nekem sajnos már nem élnek a szüleim,olyan rokonom sincsen akire számíthatnék.

lakcímem máshol van,nem voltam bejelentve hozzájuk.

2011. máj. 24. 14:57
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem érti senki,hogy amikor elmentél miért nem fogtad a gyereket és miért nem vele mentél.És amikor utána veledvolt,akkor hogyan voltál voltálképes visszavinni.

Ott vannak az anyaotthonok,odamehettél volna. Ha pedig máshová voltálbejelentve, akkor oda.

Nincs olyan,hogy "erősek" te gondolod csak magad gyengének.

2011. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem én sem.Birósági határozat még nincs.Neked van lakásod,állásod.A környezet tanulmányon gondolom rendben találtak mindent.Feltételezem nem vagy alkobár,vagy drogos.Akkor mi az akadálya,hogy egy 26 hónapos kisbaba nem nálad van,hanem az anyósodnál akinek jogilag semmi köze nincs a gyerekhez?????Ha idejében észnél lettél volna,és az első fenyegetésnél elmész a rendőrségre feljelentést tenni,akkor ez nem történik meg.Amig a biróság a gyereket véglegesen nem helyezi el,vagy itt vagy ott neked ugyanolyan jogod van hozzá.SŐT még nagyobb mert te vagy az anyja,ezt a gyámhatóságon nem mondták?Vagy ott nem is jártál?Mert ők is beleszólhatnak az ilyen ügyekbe ugye tudod????
2011. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi komoly indok hogy ne az anyukánál legyen a gyerek (nincs munka, nincs lakás, veszélyezteti-bántja a gyereket) akkor általában mindig anyukának ítélik a gyereket. Viszont amíg nincs hivatalos papír sem te sem ők nem korlátozhatják a láthatást. Te vagy az anyja jogod van a gyerekedhez. Anyósnak van a legkevesebb joga hozzá.
2011. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért én simán készítenék pár hangfelvételt, és simán feljelenteném a kedves mamát, hogy akadályozza a látogatást. Amíg nincsen jogerős itélet, mindkét szülőnek UGYANANNYI joga van a gyermekhez! Ez szarul veszi ki magát a bíróságon, a Te javadra. Viszont neked is sokkal keményebben kellene harcolnod. Úgy érzem, nagyon könnyen feladod a csatákat. Ha nem engedik látni, hát nem mész... Ilyen nincs. Mi az, hogy fenyegetnek? Hidd el, az ilyen ember veszi legkevésbé a bátorságot ahhoz, hogy bántson. Avagy, amelyik kutya ugat, az nem harap.

Sajnos voltam már hasonló, fenyegetőzős helyzetben. 1467szer megigérte a tag, hogy tönkreteszi a családomat, megvereti a szüleimet, megölet olyanokkal és úgy, hogy senki nem talál rám. Hát, még élek... ma már tudom, hogy az ilyen embertől kell legkevésbé félnem. Nincs neki ahhoz bátorsága, csak a nagy hangjával palástolja ezt!

2011. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rendőrséghez visszatérve, oké hogy azt mondják nem avatkoznak bele, de lehettél volna annyira az eszednél hogy legalább egy nyomorul papírt kérhettél volna a bejelentésed tényéről!!!! HA telefonon keresztül nem ment volna, én amondo vagyok hogy akár hajnali 2-kor is képes lettem volna bemenni személyesen és addig ki nem jönni onnan, ameddig a kezembe nem nyomják a papírt, hogy igen, bent voltam, igen zavar a dolog, és igen az anyós "elvette" tőlem, mert nem nálam van, és igen még mindig igényt tartok a saját gyerekemre...
2011. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!