Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy normális nagymama?

Milyen egy normális nagymama?

Figyelt kérdés

Az enyém állandóan csak szid,ő akarja beosztani minden másodpercemet.Egész életemben azt kellett hallgatnom,hogy hogy nézek ki meg hogy jó lenne ha lefogynék.

Minden évben kitűnő voltam.Érettségim is jól sikerült,de lehet,hogy idén pár pont híján nem vesznek fel arra a szakra ahova szeretném...erre közölte,hogy mit képzelek magamról,szálljak már le a földre,kinek képzelem magam..menjek el inkább dolgozni..kb egy senkinek tart.

Azon élvezkedik,ha a másiknak rossz,állandóan csak kárörvendezik,telefont is sokszor lehallgatta.Milyen ember az ilyen??Ne mondjátok,hogy én vagyok a tiszteletlen meg modortalan,mert ez már egészen kiskoromtól kezdve így van,de minden embert kritizál.Hála neki semmi önbizalmam sincs,állandóan egy dagadt disznónak érzem magam pedig nem vagyok kövér. 18/L


2011. júl. 19. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én a helyedben megmondanám neki hogy ne pofázzon bele az életembe, nem az anyám
2011. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igazad van. Kicsit tényleg gázos ha valóban ilyen. De akkor ne halgass rá. Vagy mond meg hogy "Mama. Bocsi, de ezt inkább hagyd abba." Vagy valami. Az oké, hogy Mama, meg idős.. de ez nem jelenti azt, hogy bármit megtehet. Álj ki magadért. Ha nem akarod meghalgatni a mondandóját, ha olyat mond, akkor megmondod neki hogy inkább bele se kezdjen. Vagy otthagyod. Mindennek van határa.
2011. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te nagyid olyan,mint az én anyám. Eléri a végén,hogy utálni fogod.

Mond meg neki,ha azt szeretné,hogy szóba állj vele fejezze be a szapulásod!

És ha azt szeretné,hogy végleg meg utáld,akkor csak így tovább!!

2011. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Szegénykém.:-(( A helyzet az, hogy ennek a nagymama "státuszhoz" semmi köze nincs. Nem tudom mennyire volt kedved, vagy lehetőséged valaha is beszélgetni vele arról, hogy milyen sikerei, öröme volt az életben, mire büszke, mire emlékszik vissza a legszívesebben.

Lehet, hogy neki soha nem volt ilyen, és minél idősebb lesz, annál keserűbben gondol erre vissza. Lehet, hogy nagy csalódások, sérelmek érték, vagy olyan életet kellett élnie, amiben semmi örömét nem lelte. Arról azért ne feledkezz meg, hogy a most nagymama korú nők, lánykorukban sokkal kevesebb szabadságot élveztek, mint most.

Az emberek általában nem születnek eredendően sem jóságosnak, sem gonosznak. A körülményeik, és a neveltetésük alakítja a személyiségüket. Valami oka biztosan van, hogy ő ilyen tüskéssé, piszkálódóvá vált.

Szerencsére úgy tűnik, hogy te elég reálisan értékeled magadat. Ne vedd komolyan amit mond, főleg, ha tudod, hogy nem is igaz. A felvételihez pedig nagy drukk, és sok sikert!:-))

2011. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok.

Azaz igazság,hogy próbáltam már neki megmondani kedvesen és máshogy sehogysem hatottam rá,mert ilyenkor elkezd kárörvendően röhögni.Akkor előadja,hogy én milyen modortalan vagyok állandóan csak visszapofázok és hogy nem vagyok normális.Olyan jó lenne,ha lenne egy olyan nagymamám aki örül az unokája sikereinek,meg annak hogy egészségesek a családtagjai.

Annyira rosszul esik,csak annyit tudok csinálni,hogy kibőgöm magam és egyszer majd elkerülök innen ahol nem kell őt elviselnem.

Megszoktam csinálni a házi munkát is amit kér..ma is elmentem,de egyetlen kedves szava nem volt hozzám. Mindenbe belekötött és elkezdett velem oknélkül ordítozni..már nemcsak elfogja érni,hogy utáljam..már elérte.Nem hsizem,hogy én ennyire egy szar ember lennék,hogy ezt érdemelném.

2011. júl. 19. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én mamám is ilyen. Csak kritizálni meg kioktatni tud, mindenbe beleköt. Mostanában állandóan veszekedik rám, hogy a meleg miatt kössem össze a hajam, meg miért nem vagyok itthon csak simán bugyiban, mintha lenne hozzá valami köze, hogy én hogy hordom a hajam. Soha egy jó szót nem szól se hozzám se senkihez. Anyukámnak is tönkretette a gyerekkorát.

De hogy milyen egy normális nagymama? Szerintem olyan aki az unokáját boldogan várja, sütit süt neki, az unoka pedig szeret hozzá menni, mert a mama kedves, megnyugvást jelent hozzábújni, becézgeti, az ismerősök előtt ajnározza, stb.

2011. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem már az is elég lenne,ha lenne hozzám 1 évben egyszer 1 kedves szava.
2011. júl. 19. 18:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Majdnem ilyen az enyém is. Csak magára tud gondolni. A szüleim vettek neki egy házat 3 éve hitelre (régen fillérekért elpasszolta a tanyáját, a pénzt meg elköltötte és eddig férfiakkal állt össze, azoknál lakott, de az utolsó bácsi már nem bírta elviselni, ezért kidobta a házából), most pedig ott lakik. Mi fizetjük a hitelt (kb. havi 50-60 ezer), a szüleim keresete együtt pedig a 200e forintot se éri el. Azóta eléggé elszegényedtünk. De bevállaltuk a mama miatt, mert valahol kell laknia, a mi házunk meg kicsi 5 embernek. Ez még így oké is, de a mama ismerősöknek panaszkodik rólunk, és persze ezeket visszahallotuk. Olyanokat mond, hogy az utolsó senkiházi embert is többre tartja, mint minket, folyton zaklatjuk őt a házban (6 házzal lakik arréb tőlünk) és hogy hozzá hordjuk a szemetet, meg ilyenek. A fia, apa teljesen ki van már készülve lelkileg, mert elég nagy dolgot vállaltunk fel érte és így köszöni meg... Amúgy nekem is folyton beszólogat, egyszer ilyet mondott: "A nővéred mindig is vékony volt, az is marad; te mindig is kövér voltál, az is maradsz." És voltak még hasonlóak. Néhány nagyszülőt komolyan mondom képtelen vagyok megérteni...
2011. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

18:54


azz... Egy jó kis öregek otthona.. ott aztán lehetne panaszkodni.... bocs. Tapintatlan voltam, de tényleg felháborító az ilyen...

2011. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek után hidd el, mi is ezt csinálnánk legszívesebben... 18.54 voltam.
2011. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!