Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymama elveheti tőlem a...

Nagymama elveheti tőlem a kisfiam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


26 hónapos a kisfiam,az édesapjával megromlott a kapcsolatunk,ezért jan-ban szakítottunk.

én hazaköltöztem,de a kisfiút sajnos nem tudtam akkor magammal vinni,mert volt páromék szószerint kitettek a házból,(náluk laktunk)

és a kicsit nem engedték elvinni.

azóta 1alkalommal volt nálam a kisfiam,5napig,de vissza kellett vinnem-amit azóta már nagyon megbántam-

de folyamatosan zaklattak,ill.megfenyegettek,hogy ha nem adom vissza,érte jönnek,megkeresnek és elvágják a torkom,úgy viszik el a gyereket.

bíróságon van a gyermekelh.per,de még nem történt semmi érdemleges az ügyben.

volt anyósom ragaszkodik hozzá,hogy ők akarják a kisfiút,azt mondta,hogy mindent meg fog tenni annak érdekében,hogy engem ellehetetlenítsen,hogy nekik ítélje a Bíróság.

a láthatást is akadályozzák számomra,legutóbb 2 órát tölthettem a kicsivel,és szabályosan elzavart a mama,hogy ez az ö háza,ö diktál,hogy mennyit maradhatok,és örüljek neki,hogy egyáltalán megengedte,hogy láthattam a gyermekem.

nagyon tarthatatlannak érzem már ezt a helyzetet,idegileg borzasztóan megvisel,és biztos vagyok benne,hogy a kisfiúnak sem tesz jót.

szerintetek mennyi az esélye,hogy elvehetik tőlem a kisfiam?

munkahelyem van,és saját házam is,ahol már megcsinálták a környezettanulmányt,és megfelelönek találták.


2011. máj. 24. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Menj oda, diktafon vagy magno a zsebben és vedd fel ami történik. Jóljöhet a bíróságon.

Az a baj,hogy otthagytad a gyereket ezt megítélhetik negatívan. De ha minden megvan mostanra, akkor kétlem,hogy elveszik a gyereket.

2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, és hasonló családom se, ennek ellenére (vagy pont ezért?) nem értem, hogy hagyhattad ott a gyerekedet?? Nem tudom elképzelni, hogyha nincs jogalapja, akkor én elhagyjam a kisfiamat.
2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Dogoljon meg a ven szatyor! Te meg mamanak szolitod? En mar reg kicsinaltam volna a ven g.ecit!
2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy (jó) ügyvédet, mihamarabb!
2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A bíróság legtöbb esetben az anyának ítéli a gyereket és szerintem ahogy írtad te megfelelő életkörülményeket tudsz neki biztosítani így szerintem biztos megkapod.A nagy mama meg fejen állva pöröghet és pattoghat hogy ellehetetlenít, ha egyszer a te gyermeked.A bíróságon ne hagyd magad! Ha tudsz vigyél tanukat és bizonyíts hogy a nagymama nem hagyta a gyermeked láthatását!Sok sikert és kitartást!
2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Pfff.... szerintem az elején kellett volna rájuk kihívni a rendőrséget, hogy ez van (amikor kidobtak a lakásból) és hogy a gyerekedet nem adja oda a nagyi... most meg azt fogja látni a bíróság, hogy szinte feljelentés nélkül hagytad annyiba a dolgot! Max előjöhetsz azzal hogy életveszélyesen megfenyegetek és hogy nem akarod hogy ilyen helyen nőjön fel... de szerintem ilyet mindenki "kitalálhat" (persze a bíróság tekintetében...)
2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
JA igen, és esetleg a tárgyalást követően amennyiben neked ítélik a gyerekedet, én megkérdezném a bírót, hogy be lehet-e adni ilyen mamára a távolságtartási kérelmet? (már csak poénból is, hogy akkor és ott ő sz@rja össze magát)
2011. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak minösíteni, de valami nincs rendben veled ha otthagytad a gyerekedet. ès azóta sem te neveled.

Èn soha nem tudnám otthagyni sehol a vgyereket. ha valaki erövel elvenné tölem akkor lecövekelnék a kapuban majd hívnám a rendörséget hogy adják vissza a gyerekemet.


Szerintem van esélye a nagymamának mivel nem nálad van a gyerek.


én békeséget kívánok nektek.

2011. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy Te miért vitted vissza a gyermekedet?! Van hol laknod, Veled is lehetne. Sőt, elvileg Nálad lenne a helye. De ha hagyod hogy ők neveljék, teljesen elszokjon tőled, bizony egyre több esélyt nyernek! Az elsőnek igaza van. Vigyél hangfelvevőt (a legtöbb telefon, mp3lejátszó is képes már felvenni), és minden egyes ilyen beszélgetést rögzíts, amikor elzavarnak! Nagy hasznod lehet még belőle! Gyámhivatalban jártál már? Talán tudnak tanácsot adni. És minél többször próbálkozz, menj el látogatni a gyereket, ha már tényleg nem hozhatod el. Ne félj a szembekerüléstől, a vitáktól, most sokkal fontosabb az, hogy Te mindent megtégy a gyermekért! Nem szabad feladnod! Addig is, amig elindul a per, hangfelvétel, hangfelvétel, tanúk, bizonyítékok, hogy akadályoznak. Ez nagyon csúfságosan jön ki a bíróságon, a Te malmodra hajtva a vizet!
2011. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem akartam náluk hagyni,de nem volt más választásom, egyszerüen kitettek, és a rendőrségtől hiába kértem segítséget,azt mondták,hogy ők addig nem avatkoznak bele,amíg nincs hivatalos papír.
2011. máj. 24. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!