Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy sportoljon?

Figyelt kérdés

Amikor megismerkedtünk néhány éve, járt sportolni és ennek megfelelően sportos, izmos alkata volt. (Nem testépítő!) Semmi extra, nem evett fehérjeport, még a kajára se figyelt annyira oda, egyszerűen heti 3-4 alkalommal eljárt sportolni.

Az utóbbi 1-2 évben mindketten elengedtük kicsit magunkat, ez főleg abban mutatkozott meg, hogy lemászott rólunk az izom. Ezt mindketten megállapítottuk egymásról. Kerestem is a közelben gy termet, ahol küzdősportra tudunk járni. Igenám, de csak én járok már.

Ő ilyen-olyan indokokkal kibújik alóla, pedig ha nagyon akarná, bőven beleférne az idejébe. (Akár ez, akár bármilyen más tetszőleges sport)


Azon kívül, hogy az izomtömege leépült, az állóképessége is csapnivaló lett, tehát nem csak esztétikai szempontból lenne fontos a sport.


2011. máj. 19. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalatom szerint amit a másik nem belülről akar, azt nem fogja csinálni, sehogyan sem. Így kell elfogadnod. Sajnos. Mondjuk nekem is nagyon kiábrándító egy tohonya pasas... mert én sem vagyok az.
2011. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Járjatok el biciklizni,de ne csak totyogjatok,hanem rendes tempóban,vagy kint a természetben.Ez majd feljavítja az állóképességét,aztán menj el vele konditerembe,te majd kocogsz,meg végzed a női gyakorlatokat,ő meg gyúrhat.
2011. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem akarja minek erőlteted? Én nagyon kiakadnék, ha a párom ilyesmit akarna rámerőszakolni.
2011. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

09:16 - :DDD


Őt is zavarja, hogy eltűnt a válla, stb, panaszkodik, de a tettek mezejére már nem lép...

Amúgy kick-boxra járok, szerintem elég férfias sport neki is, nem balettra akartam elvinni.

2011. máj. 19. 09:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy nem a legjobb megoldás, de ha azt látja (érezteted vele) hogy te erősebb és fittebb vagy nála, az egy idő után eléggé bántani fogja a férfiúi hiúságát annyira, hogy újra nekiálljon sportolni. Legalábbis szerintem.


33/F

2011. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Regebben mit sportolt? Lehet a kuzdosport annyira nem erdekli?
2011. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kondizott és fallabdázott. De a fallabdát már nem bírja a térde az erős csavaró mozdulatok miatt - ezt nem is erőltetném ezért.
2011. máj. 19. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Neked lany letedre konnyebb, mert valszeg hajlekonyabb vagy. En pl nem mennek kick-boxra, mert kepessegbeli hianyossagaim vannak. (Hajlekonysag) A box ugyanakkor tetszett.


Es szerintem ne torodj vele. Jarjal csak, ne is mondogassad, majd ha latszodik az eredmeny Rajtad, akkor ugyis eszehez kap, hogy hoppa "csinosabb lett a nom", feszesebb lett a feneke, meg kell tartani. Ehhez meg sportolni illenem. Es lehet, hogy elmegy ha nem is eppen kick-boxra, de mondjuk kondizni.


37F

2011. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinél jön be hogy "fittebb csinosabb a feleségem,akkor én is az akarok lenni"...páromnál se...2 év alatt rengeteget hizott,pocakra,terhes nő megirigyelné...és nem érdekli,mondhatok bármit...

Amig magától nem jön rá,addig esélytelen

2011. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

10:14 - nem feltétel a hajlékonyság. Az edzésre jár egy srác is, aki tavaly nyert egy világbajnokságot (barna öves) és a nyújtásoknál feleannyi se megy neki, mint nekem.

Sőt, az edző (fekete öv, nemtom hány dan) is eléggé kötött.

Amúgy én is nagyon kötött voltam, de régebben kung-fuztam és nyújtásmániás edzőnk volt. Szóval bőven fejleszthető a hajlékonyság, még felnőttkorban is.


Nemrég jöttünk haza az orvostól, aki megnézte a térdét. Ő azt mondta, hogy sportoljon, kivéve a fallabdát vagy betonon futást. A kick-boxra konkrétan mondta, hogy csinálja tovább, nem zavar a térdnél.

Nekem tényleg mindegy lenne, hogy mit sportol, csak mozogjon egészséges keretek között (legalább heti 1-2 alkalommal).

Az is zavaró, hogy én erős dohányos vagyok, mégis vígan felszaladok akár a tizedikre is, ő meg a másodiknál úgy zihál, mintha ki akarna szakadni a tüdeje, pedig elhízva sincs. No meg vannak egyéb területek is, ahol jól jönne az állóképesség :) Tényleg illúzióromboló, amikor meg kell állni "pihenni", mert elfárad a lába/karja...

2011. máj. 19. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!