Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ebből szabadulni?

Hogy tudnék ebből szabadulni?

Figyelt kérdés
Elmondtam a páromnak, hogy már nem vagyok boldog mellette, elhanyagoltnak érzem magam, csak magával foglalkozik és nem tudom tovább folytatni ezt a kapcsolatot! (Persze korábban is mondogattam neki, mert nekem fontos volt a kapcsolatunk hogy változzon meg figyeljen rám, mert elegem lesz) Nagyon nehezen vettem rá magam a szakításra, de végül szakítottam! Azt mondta, úgyse fogok olyan férfit találni mint amilyen ő, ugyanis félistennek képzeli magát és mi összetartozunk, mással nem lennék boldog! (Egyébként annyi a varázsereje, hogy jól néz ki, alapvetően önző, meggondolatlan, csak az a lényeg hogy neki jó legyen és semmi mással nem foglalkozik) Én nagyon nehezen viseltem a szakítást, kértem hogy ne keressen mert el akarom felejteni! Ő azt mondta ő viszont nem akar elfelejteni és kellek neki! Állandóan hívogatott, keresett stb. Eljutottam arra a pontra, hogy most már új életet kezdek nélküle és boldog leszek ekkor váratlanul beállított és levett a lábamról, mindent megígért hogy megváltozik csak adjak neki még1esélyt stb. Kibékültünk…elmondta, hogy amíg én szenvedtem ő nem is foglalkozott a „szakításunkkal” mert tudta hogy úgyis kibékülünk, mert mi összetartozunk és azt gondolta ez részemről csak valamiféle hiszti és hagyja hogy lenyugodjak és minden jó lesz. Ez eléggé rosszul esett nekem! Újra kezdtük és most megint ugyan olyan rossz a kapcsolatunk, már nem vagyok boldog! De mégsem változtatok! Mérges vagyok magamra, hogy beletörődök a sorsomba….Régen volt büszkeségem, tartásom most meg egy játékszernek érzem magam és azt csinál velem amit csak akar. Most vagyok fiatal, most élhetnék, most kereshetnék új párkapcsolatot én pedig itt szerencsétlenkedek… Ő azt mondja, hogy majd összeköltözünk és idővel minden jo lesz, majd bebizonyítja hogy megérdemel és boldog leszek mellette…Csakhogy én ebbe már nem hiszek…Én csak szabadulni akarok ebből a kapcsolatból, de nem tudok. Nem akarok magamból újra hülyét csinálni, hogy szakítok és 2-3 hét múlva újra együtt…Mit kellene csinálnom?
2011. máj. 18. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Ha esetleg ilyen mint itt:


[link]


akkor, úgy tudom, nincs más megoldást, mint mindent lecsapni, és futni. Az én apám ilyen, és nekem sem jött be semmi más megoldás. Ha ő is esetleg tényleg az, akkor úgysem változik, mert ez még senkinek sem sikerült. A pszichopaták mások, mint az emberek, mert más az agyuk behuzalozása, a gondolatvilágukat igazából nem is tudjuk elképzelni, kis túlzással szólva ők egy más taxon.


Persze nem mondom hogy feltétlenül ez az eset van, hiszen ez csak az emberek pár százaléka (1 és 5% közé becsülik). De én pont kifogtam, szóval nekem ez 100% volt. Szerintem nem kell szégyellned azt, hogy nem hoztál határozott döntést, mert valójában nagyon sokan vagyunk így ezzel. Az a baj hogy van egyes emberféléknek egy olyan bája, ami fertőz, mert az illető ezzel képes lelkiismeretfurdalást ébreszteni saját maga iránt. Hogy hogyan? Úgy, hogy gyerekkora óta ezt a technikát gyakorolja. Az apám még szégyenérzet nélkül el is mondta, hogy milyen gépies trükköket gyakorolt be, és azokat teljesen érzés nélkül volt képes mímelni, de úgy hogy teljesen meggyőzőnek tűnt. és csak mi tudtuk azt, hogy az nem igazi, sőt még mi sem, amíg csak el nem dicsekedett vele ő maga.


Az mindenesetre nagyon aggasztóan hangzik, hogy ő ELŐRE TUDTA, hogy úgysem fogsz elmenni. Ebben mondjuk nagyon az apámra ismerek.


Minden helyzet más, ezért az én esetem nem szükségszerűen vonatkozik a Tiédre. Ha biztos megoldást szeretnél, akkor talán az jöhet be Neked, mint ahogy egy hölgynek az egyik tanácsadó oldalon. A tanácsadó javaslatára elment egy pszichológushoz, és beszélt a szakinak a férjéről. A férje nem ment el vele, de azért így is sikerült valahogy elindulni. Kiderült a szakember előtt, hogy a férj az egy valódi pszichopata, és segíteni rajta úgysem lehet. (Mondjuk ott voltak verések is, de ettől szerintem elvonatkoztathatunk, mert nem minden esetben van erről szó pszichopaták esetén sem.) Szóval végül a nő meg elvált, amit azelőtt nem mert volna megtenni. Szerintem a legrosszabb dolog az a fertőzés, amit ezek árasztanak maguk körül.

2011. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Konkrétan közölted már vele is azt , hogy mik az elvárásaid, ha azt akarja , hogy együtt maradjatok?És ezért cserébe Te mit nyújtasz neki, milyen elvárásainak felesz meg?

Ne kergess illúziókat és ne várd ,hogy a sültgalamb a szádba repüljön, hanem közöld vele mit szeretnél és tudakold meg tőle, hogy hajlandó e ezeket teljesíteni.

Annak semmi értelme , hogy duzzogsz és várod,hogy kitalálják mi a bajod.Ha pedig el van szállva a ficsúr magától , piríts rá és juttass eszébe olyan dolgokat amiben gyenge. Mindjárt lejjebb fog esni az arca.

Mindenesetre kommunikáljatok már egymással, higgadtan szépen oly módon, hogy a másik felfogja mit is akartok és mit is vártok el.Ezt elhanyagolni , vagy megkerülni nem érdemes, mert egyre durvábban és durvábban csiszolódtok majd össze , ha képesek lesztek még egymást eltűrni.

Máskülönben olyanféle nagy boldogságokra ne számíts, mint a mexikói filmsorozatokban, de amíg megegyeztek korrekten és meg tud nevettetni akkor nincs nagy baj.

2011. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igazából erre akartam főleg válaszolni


,,Nem akarok magamból újra hülyét csinálni, hogy szakítok és 2-3 hét múlva újra együtt…Mit kellene csinálnom?''


Szóval emiatt nem kell szégyellned magad, mert pont ez az amivel szerintem mindannyian így vagyunk. Ha ne adj Isten ő is beleesik ebbe az 1-4%-ba, akkor mindenképp nagyon erőt próbáló feladat megszabadulni tőle, és ekkor nem kell szégyellned a kudarcot. Mert ez mindenki másnak ugyanilyen erőt próbáló feladat lenne. Ha tényleg pszichopata, akkor szerintem fuss, és ha nem sikerül, akkor fuss másodszor, és ha akkor sem, akkor harmadszor is, századszor is, akármeddig szégyenérzet nélkül próbáld újra, mert akkor úgysincs más megoldás. Egy valódi pszichopata annyi áldozatot szed össze élete során, amennyit csak bír, ők szociális ragadozók, és az áldozatukat végül, amikor már nem tudják használni, lelkiismeretfurdalás nélkül otthagyják és újat keresnek, persze akkor az áldozatnak már késő.


Erre van olyan 4% esély hogy a Tiéd is ebbe esik, szerintem valahogy csekkoltasd le, és ha tényleg ez néz ki, szerintem fuss szégyen nélkül, akárhanyadikra is jön össze. A szégyen meg nem számít, az csak egy társadalmi kitalálás, amivel az emberek megzsarolhatók, az egészség meg a végső boldogság a lényeg.

2011. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Persze, számtalanszor próbáltam ezt vele megbeszélni! Meghallgat és pár szóval válaszol! Vele még normálisan beszélgetni se lehet! És amikor nyomatékosítom benne, hogy teljesen komolyan beszélek hogy ha így folytatja végleg vége, akkor azt mondja hogy tudja hogy komolyan beszélek mert látja a szememen! /Néha azt érzem hogy ő sokkal jobban ismer engem, mint én őt/ Az, hogy mik az elvárásaim tudja, neki velem szembe nincsenek elvárásai, mármint én igyekszem ugy viselkedni egy kapcsolatban, hogy boldog legyen mellettem a párom és azt érzem hogy én sokkal többet adok és alig kapok viszonzást! Egyszer mondta, hogy tudja hogy főnyeremény vagyok, de ezt nem akarja mondogatni nehogy elbízzam magam!
2011. máj. 18. 14:43
 15/17 anonim ***** válasza:
A te életed te vagy érte a felelős mi hiába írunk jó tanácsokat ha nem fogadod meg. Két lehetőséged van vagy szakítasz vele végleg és nem hagyod hogy az ígérgetéseivel szédítsen. Egy teljesen új életed kezdesz nélküle. Vagy vele maradsz elhiszed minden szavát ami biztos hogy nem igaz és szenvedsz. Évekkel később pedig egy lelkileg össze tört roncs leszel és örökre bánni fogod hogy életed legszebb éveit pazaroltad olyas valakire aki meg sem érdemelte. Ez a két választásod van. Te döntesz merre indulsz.
2011. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Valami olyan stílusba kezel le mint az öreg vagyonos befutottak szokták az újított 2. vagy 3. plázacica nőcijüket.

Lehet , hogy tényleg nem okés valami az egójával mert ha én így beszélek az poén minálunk és mindenki jókat nevet és tudja , hogy nem gondolom komolyan:).Persze nem viszem túlzásba mert ha komolynak hinnék aggódnának miattam...,hogy meghibbantam.Az jó érzés ha az ember tisztában van a kapcsolatának stabilságával, de amikor ilyen pszichés elnyomás van az előbb utóbb visszaüt.

Próbáld meg valahogy mégis konkrét dolgokra összpontosítva ,kerülve az általánosításokat tudatni vele azt , hogy mit szeretnél és mi az ami bánt téged.Ne sokat egyszerre, csak lassanként adagold neki , hogy bírjon rögzülni a kis agyában:).Neked kell lenned a sósod pogácsa!Alakítsd úgy lehetőleg ,hogy maga vezetődjön rá a dolgokra mert ,az őrmesteries utasításokkal nem biztos , hogy menni fog.

Sok sikert és türelmet!:)

2011. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!