Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Óvodai felvétel, törvényi...

Óvodai felvétel, törvényi változások?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy esetleg 3 éves kortól lennének óvodakötelesek a gyerekek. Ez csak tervezet, vagy már meg is szavazták, illetve ha igen, akkor mikortól hatályos? Most várjuk a választ az ovis felvételre, és sajnos kevés esélyt látok rá, hogy felvegyék a lányom...ugyanis munkanélküli vagyok. Az a 32 ezer ft segély nagyon kevés, ráadásul szeptemberben le is jár, utána nem tudom mi lesz, ha nem veszik fel a kislányt, hisz muszáj lenne dolgoznom, hogy ne haljunk éhen. Ezért örültem meg a hírnek, de félek még korai volt az örömöm...
2011. máj. 15. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Bemész az óvoda vezetőjéhez,és elmondod neki milyen helyzetben vagytok,ha módjában áll segitsen.Egyébként nem értem mi az,hogy nem veszik fel?Miért ne vennének fel,ha betöltötte a három évet?Minden magyar gyereknek jogában áll óvodába járni.Esetleg hely hiány miatt másikba nyer felvételt,de olyan nincs,hogy sehová.
2011. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenlőre csak tervezet, ha meg is szavazzák biztos csak jövő évtől lesz hatályos,hiszen előtte létre kell hozni egy csomó óvodát.
2011. máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves első te szerintem nem vagy tisztában a mai óvodai helyzettel. Az elmúlt 10 évben annyi óvodát zártak be, mostz csak a jelentkezők harmadát tudják felvenni.
2011. máj. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy kerdezek, de erdekelne: jelenleg hany eves kortol ovodakotelesek? Nekem anno csak fel evig kellett jarnom, most majd legalabb 3 evet ovodaba kell jarni?
2011. máj. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 év kötelező iskola előtt
2011. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éves kortól nem kötelező az óvoda.Ami kötelező,az az iskolakezdést megelőző 1 év !Egyébként biztos,hogy tudniuk kell az oviban,hogy te munkanélküli vagy? Tőlünk 3 éve mikor kezdtük az ovit,nem kértek munkáltatóit (tudtam volna adni,mert dolgoztam),de volt egy ismerősöm,aki úgy oldotta meg,hogy az ő ismerőse állitott ki számára munkáltatóit,mintha a cégénél dolgozna <----tőle sem kérték,de a biztonság kedvéért csináltatott.Egyébként biztos azt a gyermeket részesitik előnyben,amelyiknek dolgozó szülei vannak,én biztos nem reklámoznám,hogy otthon vagyok.Vagy azt mondanám,most fogok kezdeni a munkahelyen,és a későbbiekben,bemutatom a munkáltatóit,ha szükséges.(addig csak találnál valami munkát) Sok sikert!!!
2011. máj. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem önszántamból és jókedvemben vagyok munkanélküli. A volt munkahelyem nem vett vissza, kapta tőlük fél havi végkielégítést, és elváltak útjaink. Akkor bejelentkeztem munkanélkülire, hogy legalább annyival beljebb legyünk míg nem megy a kislány oviba és én nem tudok elhelyezkedni. Az oviban mindezt elmondtam, nem is gondoltam volna, hogy hátrány a felvételi szempontjából. Nem aggódnék ha a férjem annyit keresne, hogy abból ki tudjunk minden költséget termelni, de sajnos ez nem így van... :(
2011. máj. 15. 06:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 00.28-as

Igen nagyon sok óvodát zártak be,mégsem hallottam még egy konkrét esetet sem,hogy egy gyerek ez miatt ne került volna közösségbe.Legalábbis itt a 7 kerületben ilyen még nem volt,pedig van gyerek elég.Nekem a lányom még óvodás,a fiam most elsős,én sem dolgoztam amikor a lányom elkezdte az óvódát.Semmiféle munkáltatóit nem kellett vinnem.

2011. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!