Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igénytelen lennék? (Kérdésed...

Igénytelen lennék? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Kérem a moderátorokat, hogy ne rakják át a kérdésemet a szerelem-szex kategóriába, ott sosem kapnék normális válaszokat!


Akiket ismerek azok mindig kicsípik magukat ha találkoznak a barátjukkal. Pl az egyik lány csak akkor sminkeli magát, ha aznap találkozik a barátjával. Legdivatosabb ruhák, magassarkú, sok kiegészítő...


Szóval ma ez szóba került, és azt kérdezték, hogyha most így nézek ki, milyen leszek ha együtt élünk, házasok leszünk..


Én sosem sminkelem ki magam ha itthon vagyunk a barátommal, legegyszerűbb pólómban vagyok (nem szakadt, semmi baja, csak hát olyan semmilyen, a hajam sincs megcsinálva, csak simán kiengedve... Barátom szerint is ez így oké, ő utálja ha sminkelem magam, szerinte úgy jó a hajam ha nincs kivasalva, stb.

Ha megyünk valahova azért persze felveszek valami szebb pólót, hajamat is megcsinálom.


Igazából tényleg nem értem, hogy én ezért miért lennék igénytelen.. :/


Én 16/L barátom 19/F. 9 hónapja vagyunk együtt (1,5 év lenne, ha nem szakítottunk volna 3 hónapra)


2011. máj. 13. 22:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem inkább az a gáz, amikor mindig puccba vágod magad és egy idő után már elvárás lesz így JOGOSAN a pasinak, hogy mindig a topon legyél. Hiszen így ismeri meg a lányt, aki mindig tökéletes. Aztán 1 év múlva azon kapja magát a pasi, hogy úr isten ez így néz ki körítés nélkül...?


Bennem ez fel sem merült, hogy igénytelen lennék, amikor csak egy igényes szabadidőruciba várom a barátomat...

Szerintem nevetséges lenne, ha este 8-kor egy laza dvd-zéshez puccba vágnám magam, amikor itthon vagyok... Smink nélkül is kinézek valahogy sminkelni sem vagyok hajlandó csak kizárólag azért mert éppen beugrik a barátom!


Ő minden körítés nélkül is tudja hogy nézek ki!


Persze, ha elmegyünk valahova szépen nőcisen kiöltözök, ő így büzke rám, hogy bárhogy megállom a helyemet!

2011. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem vagy igénytelen.


Én sose sminkelem magam, kiöltözni is ritkán szoktam, ha mégis kiöltözök, akkor nagyon örül neki:)

Valaki írta hogy a szakadt igénytelen..de annyira az se...inkább az az igénytelen, ha koszos. Nekem sok nadrágom szakadt, de hát nem vehetek mindig újat.

Van hogy én is 2naponta fürdök, pl télen. Ettől függetlenül intim tájék, hónaj, láb mindig megvan mosva.

Hajamat sose csinálom meg, úgy van ahogy megszáradt, max ha rosszul szárad vasalok a frufrun, de semmi több.

Körmöm ha kivan festve(többnyire feketével), akkor sokszor levan pattogva a lakk.

A másik ami még igénytelen lehet az az, hogy van h egy jó bő hétig nem borotválkozok, sőt lehet volt már kettő is vmikor(hónajt azt 2naponta). De ez is azért van, mert szerencsére párom olyan, hogy mikor mondom neki hogy megyek borotválkozni, azt mondja "még rá ér".

Smink nélkül szeret. Bemelegítőbe is szépnek tart.



Na ezeket csak azért írtam le, hogy lásd nem vagy igénytelen, vagyis hozzám képest biztosan nem:D

2011. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
35%
Az igénytelenség kicsit más...:)
2011. máj. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, ki hogy van vele, de én 2 éve élek együtt a párommal, és az, hogy én minden nap tökéletesen nézzek ki, az szinte lehetetlen. Ezt a párom se várja el. Nem igénytelenségről beszélek, csak éppen nem azt csinálom, hogy mihelyt felkelünk az ágyból, rohanok a fürdőszobába sminkelni, beszárítani a hajam, szexi ruhát venni, stb stb.Szerintem ez így van rendjén. Végülis én se szólok rá a többnapos borostáért, akkor ő miért szólhatna a bő "otthoni" pólómért?! :) 21/L
2011. máj. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Nem vagy igénytelen.

Én sem festem magam, egyszerűen nincs rá szükségem, nyáron szoktam púdert használni, hogy ne csillogjon a bőröm és ennyi. Egy időben akartam alapozót, mert a lányok akiket szépnek tartottam mind használtak, egy idegen sminkes meg leoltott, hogy ilyen bőrre nem kell és majd legközelebb nézzem meg azokat is közelről. Tényleg olyan, mintha vakolat lett volna rajtuk.

Szóval ne akarj olyan lenni, az alapozó csak tönkretenné a szép bőröd. Ha magadnak megfelelsz onnantól ne érdekeljen semmi (:

2011. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
72%

Istenem...

Nincs barátom, de szoktam sminkelni, ha elmegyek itthonról.

Valószínűleg az itt kommentelők kevesek tudhatnak a dekorkozmetikumokról, ha az alapozó egyenlő a vakolattal.


Alapozó: a legtöbb ma már igazodik a bőrhöz, és leheletvékonyan kell felvinni. (Nekem egyenetlen a bőrszínem.)

Korrektor: szemkarikákra.

Púder: hogy ne csillogjon a bőr, és az alapozó a helyén maradjon.

Szemöldök, hát, kiegészítésnek mondanám, hogy a kettő nem egyforma, és besatírozom ívesre.

Szempillaspirál: a legfontosabb.

Színtelen szájfény, arcpír.


Ez egy natúrsmink. Ezt úgy kell elkészíteni, hogy ne tudják megmondani, hogy ki vagy sminkelve. Öt perc alatt megvan.


Egyébként annyira igazságtalan, hogy rögtön ítélkeztek, hogy aki nem sminkel, az jó ember, aki sminkel, az rossz.

2011. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

12:28

Sokmindenben igazad van, sok másban meg szerintem tévedsz.

Kétségtelen, hogy nem igaz az "aki nem sminkel, az jó ember, aki sminkel, az rossz" tézis, de ezt legfeljebb néhány hozzászólásból lehet kiolvasni, ráadásul a kérdés csupán az volt, hogy igénytelen-e a kérdező, hogy nem sminkeli magát az általa leírt helyzetben. Nem igénytelen a leírtak alapján, de ez nem jelenti azt, hogy övé az egyetlen helyes viselkedés. A válaszolók jól tették, hogy sokszor sarkítva bemutatták az ellenpéldát.


Amit az alapozóról írsz, abban teljesen igazad van, de ezzel az információval nem az itteni válaszolók, hanem a nők jelentős része nincs tisztában.


"Pattanásos vagy ráncos bőr? Szó sem lehet róla, hogy így menjek emberek közé. Nem ilyen lányok vannak a TV-ben, a plakátokon, az osztályban stb. Nosza, kenjünk rá egy nagyadag alapozót, és máris nem látszik. Igaz, hogy rosszat tesz a bőrnek, meg nem is néz ki igazán jól, de legalább a vélt elvárásoknak megfelelek. Az meg végképp nem érdekel, hogy pár okostojás szerint az alapozó nem is erre való."


Így gondolkodik mindenki? Dehogy, de sokan gondolkoznak és néznek ki így. 15 éves is, meg 55 éves is. Márpedig pasiszemmel ez nem túl szívderítő látvány. Nekem teljesen természetes, ha valakin van egy kis bőrhiba, de a vakolat zavar. Persze ezt a vakolathordók is látják, hogy ott a másik, aki nem sminkeli magát vagy csak szolidan, ráadásul smink nélkül sem néz ki rosszul, pedig van rajta egy-két pattanás. Ilyenkor először jön az irigység, majd egy csavar a gondolatmenetben. "Én igényes vagyok a külsőmre, a másik igénytelen" Ugyanarról van szó, mint az elébb, de sokkal jobb érzés valakit lenézni, mint irigykedni rá.


Itt nem azokról van szó, akik sminkelik magukat. Az teljesen rendben van. Egy jó sminktől egy lány sokszor mégjobban néz ki, és ki lehet emelni vele az előnyös tulajdonságokat. Márpedig a szép lányoknak mindig örülünk. A gond azokkal van, akik a frusztrációjukat úgy élik ki, hogy megszólnak másokat a smink hiánya miatt.

2011. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

12:28

Igen nagyon szuperek ezek az alapozók. Nekem is 5-6 ezer ft-os volt mindig. Loreal, néha mac.. És ha most látnád az arcom azt hinnéd, hogy rohad... Szóval használd csak nyugodtan, csak pár év múlva nehogy úgy járj, mint én..

2011. máj. 14. 20:24
 29/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egy újabb tévhit, hogy ronda lesz a bőr az alapozótól. 16 éves korom óta használok alapozót (most 24 vagyok), suliba-munkába, amikor kilépek az ajtón. És nincsenek pattanásaim, tinikoromban sem voltak. A pórusaim tágak, és egyenetlen a bőrszínem.


Akinek tönkreteszi a bőrét, annak vagy tönkrement volna alapozó nélkül is, vagy extra-érzékeny bőre van.

2011. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

tegnap 20:24


Állj! Egyfelől a 12:28-as válaszban nem voltak márkanevek, és sem olyan utalás, hogy minél gagyibb alapozót célszerű használni. Az általad említett márka (Loreal) ez a katewgória, ráadásul állatkisérletes. A másikról még nem hallottam.


A másik az, hogy ha 16 évesen azt írod, hogy több alapozód már elfogyott a "Loreal, néha mac.." frázist nehéz úgy értelmezni, hogy 3-nál kevesebbet használtál volna el, akkor bizony jól átverted a népet a kérdéseddel. Te elég sok sminket használtál már eddig is.


16 évesen a pattanásos arcbőr a hormonális változások miatt van. Ha segíteni akarsz rajta, akkor felejtsd el az alapozót. Hasznos dolog, de nem erre a célra. Kezdd el használni valamelyik minőségi márka kiegyensúlyozó (zsíros bőrre való) bőrápoló szettjét: arctisztító + tonik + arctej naponta 2-szer. Alapozót, sminket meg csak alkalomra. Tudom javasolni az Artistry, Clinique, Estée Lauder márkákat. Ha ezek az anyagilag nem megengedhető kategóriába tartoznak, akkor keress olcsóbbat. A Beautycycle például kiváló minőség, és nagyon olcsó.

2011. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!