Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet kérni ebben az esetben...

Lehet kérni ebben az esetben a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy kiemelkedően magas fizetésnél kérni lehet a gyerektartás összegszerű megállapítását.

mi számít kiemelkedően magas fizetésnek illetve gyerektartásnak?

Ha havi szinten 50-70 ezer forintot vonnak egy gyerekre,viszont itthon még van két előző házasságból származó gyermek akikre összesen kettőjükre 22000ft-ot fizet az ex továbbá van két közös gyermek akkor nem kérhetnénk a gyermektartás összegszerű megállapítását?Havonta a 20% gyerektartás levonása mellet még egyéb levonás is van 33% így a fizetésem 47%-t kapom meg,ami már nem is olyan nagy összeg.Mivel a két mostoha gyerekre fejenként 11000 ft jár sokallom az egy gyerek után járó 50-70ezer forintot.A nálunk lévő 4 gyerekre fejenként jóval kevesebb jut mint 50.000 ft.


2011. máj. 9. 21:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%
Nem szereted azt a két gyereked, akik nem veled élnek??
2011. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
82%

Azt, hogy mostoháid után az apjuk miért ennyit fizet, kérdezd a párodtól. Ugyanaz vonatkozik mindenkire. lehet, kevesebb a fizetése, legalább is papíron, vagy kevesebben állapodott meg. it már volt hasonló kérdés, nem véletlen ajánlják, hogy keress rá. de te nem csak itt vagy lusta utánajárni dolgoknak. ha már ennyi gyereked van keresztbe kasul, tudhatnál ilyeneket. másik hasonló kérdéshez már írtam, de kedvedért leírom. (nemtom ki az a gyagya, aki 30%-ot írt ide levonhatót. eleve max 50%, mint ahogy egy okosabb jól ideírta már. 1 gyerekre megállapodás szerint, annak hiányában bíró megállapíthat összeget, vagy százalékot. pl egy ismerős cigány csajnak, akinek sokat segítettünk, a brutál exe egy senkiházi g.ci, egy fillért sem fizet, le is csukhatnák ezért, mert a bíróság 4 gyerekre a jövedelem hiánya miatt, (akkor mi a lóf.sszal megy, napelemmel?) 12.000-et állapított meg, azaz gyerekenként havi 3000-et!!!

én 30.000-et fizettem az én kettőm után, mikor 100 körül kerestem, munkanélküliként kértem a gyerektartás leszállítását. meg is egyeztünk, meg is adták. később közösen újra megállapodtunk, magasabban újra. Sőt, leszállításkor azt is kértem, hogy nyár felén én tartom őket, mert szünetek felezve vannak, nem kellett 1,5 hónapra fizetnem ,mert 3x 2 hetet nálam voltak. barátnőm meg 60-at kap a 2 gyereke után, mert a volt férje vezető beosztású. 50%-nál többet senki sem vonhat. behajtást sm lehet. ha gyerektartés 50%, akkor fillért sem vihet senki más, behajtó sem! ha nincs megállapodás, akkor kell vinni igazolásokat, kiadásokról, megélhetésről és ha indokolt, a bíró csökkentheti.

2011. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Velem él jelenleg 3 gyerek abból egy saját és nyáron lesz mégegy.A volt feleségemnél él egy gyerek akire 50-70 ezret fizetek attól függően milyen volt a hónap.Mivel a két nevelt gyerekem összesen 22ezer forint gyerektartást kap,így az ő ellátásukról is kell gondoskodnom és ezért a velem élő saját gyerekeimnek is kevesebb jut.Még a volt feleségemnél élő gyerek,csak egyedül van és ezért az ő ellátására a havi 50-70ezer forintot aránytalanul magasnak tartom.Így érthető?
2011. máj. 9. 22:07
 14/25 anonim ***** válasza:

gyagya a jó édes...


olvasd már el mit írtam


30%-ot vonhatnak, ha 20 % a gyerektartás, amit vonnak, nem 33%-ot!!!!

2011. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A páromnak az exe egyáltalán nem fizet,ezért ő állam általi megelőlegezettet kap,pedig állandóan jár utána,de ő mindíg feketén dolgozik,behajtani sem lehet rajta semmit.
2011. máj. 9. 22:11
 16/25 anonim ***** válasza:
Így érthető. de akkor sem a te feladatod eltartani a nevelt gyerekeket. van nekik anyjuk apjuk is nem?
2011. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Keress fel egyí ügyvédet,és kérd a csökkentést. Tekintettel arra,hogy a feleséged gyerekei is egy háztartásban élnek veled,megfogják ítélni.
2011. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Basszus,mivel elvettem az asszonyt azok is az én gyerekeim.Nem titkolta ,én válaltam,az asszony fizeti az ellátásuk nagyrészét,de ő sem szakadhat meg.
2011. máj. 9. 22:15
 19/25 anonim ***** válasza:

22.11. Ostobaságot ír! Ha a feleséged gyerekei veletek egy háztartásban élnek,akkor nem csak a feleségednek,hanem neked is kötelességed eltartani őket!

A sok elvált nőre nem érdemes hallgatni. Menj a bíróságra és kérd a csökkentést.

2011. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
18%

Mivel most lesz még egy saját kérhetsz csökkentést de az nem érdekel senkit hogy te hány mostoha gyereket nevelsz mert róluk a saját apjuknak kell gondoskodni.

Azért mert a mostohák apja nem tud akkar többet fizetni nem jelenti hogy te is elintézheted pár ezzerel a külön élő gyereket.

Prakitkus lenne elkötetni magad nem bántásból de ha már 3-t csinálttál és van 2 + mégegy véletlenül se legyen.

2011. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!