Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérheti e az apa a gyerektartá...

Kérheti e az apa a gyerektartás csökkentését abba az esetbe ha fizet 35. 000Ft-egy gyerekre, továbbá ő állja még az iskolakezdést, valamint a szezonális ruhákat?

Figyelt kérdés
minden évben ő állja teljesen a az iskolakezdést,sőt még az osztálypénzt is ő fizeti be egy összegbe év elején. Nyárra,tavaszra,télre,őszre ő ruházza fel a gyereket min. 40-50 ezer ft értékben. A gyerek tojik rá magasról,láthatásra nem megy el el,és közbe az apa uj felesége ismét terhes és ott is van már egy közös gyerek. Egyébként az apa fizetése 150.000Ft. Ebből még lakáshitelt is kell fizetni
2011. febr. 2. 12:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja,és az anya és az uj párja(hivatalosan bejegyzett élettárs) is dolgozik
2011. febr. 2. 12:07
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen...
2011. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

a bosszúálló nők.:)

Szerintem ügyvéddel elintézhatő.

2011. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól tudom, akkor a gyerektartás, az maximum az apa fizetésének 50%-a lehet. Amennyiben születik másik gyereke, akkor ez osztódik a két gyerek között. Jelen esetben pedig 3 van.

persze a 35 000 Ft, nem a férfi fizetésének az 50%-a, de ha minden gyerekre kiszámolnánk, szerintem nem maradna ennyi.


Az, hogy az apa önszántából mit fizet, az az Ő magán dolga és nem is hiszem, hogy beleszámítana. Az az ő érzésein múlik. Amúgy az, hogy ezeket fizeti, azzal szerintem csak a gyerek szükségleteinek kb. felét fedezi.


Szerintem nőként az ex, valószínűleg nem keres ennyit, de nagyjából ennyit biztos költ Ő is a gyerekre és együtt vállalták.


Más az, hogy a láthatást azért be kéne tartani. Nem tisztességes az Apával szemben. A pénze az kell, de a jelenléte az nem?

2011. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az ex feleség kb 80-90 ezret keres. A gyerek kiharcolja magának, a nya pedig kötelezi az apát h vegye meg vagy fizesse ki,mert neki erre nem telik. A válás után több személyi kölcsönt is vett fel a nő,különböző luxuscikkekre
2011. febr. 2. 12:22
 6/16 anonim ***** válasza:
Persze,hogy kérheti.A fizetésének csak az X százalékát fogják letiltani,és egy fillérrel sem köteles többet adni.Ennyi.
2011. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nem érthető.

Apa arra nem hivatkozhat, amit ÖNKÉNT fizet.

Áruld már el, hogy ez mit jelent? "A gyerek kiharcolja magának, anya pedig kötelezi az apát h vegye meg vagy fizesse ki,mert neki erre nem telik".

Mégis hogy harcolja ki a gyerek, ha azt mondod, nem is látja az apja? Mivel kötelezi anya az apát? Engem kötelezhetne az exem, amire csak akar, akkor se tenném meg, ha nem tetszik a hozzáállásuk.


Apa fejezze be az extra kifizetéseket és ennyi. Fizesse a gyerektartást, ami 35.000, mert az viszont nem sok, azt nem fogják csökkenteni, kár perre menni, mert az csak pénzkidobás. A biróság is azt fogja mondnai, hogy ha apának van miből fizetni az extra igényeket, akkor nem a gyerektartást fogja csökkenteni, hanem közli, hogy az extrákat nem kell apának fizetnie, hagyja abba, ha nem birja anyagilag.

2011. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

hú ha az én apám ennyit költene rám hát akkor összetenném kezem-lábam :D

egyébként az előttem válaszolónak van igaza, mert ezt az apa önként fizette, és az sajnos az ügyvédeket nem érdekli, hogy még a hitelt is kell fizetni :( sajnálom.

2011. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ha az apa nem veszi meg a suliba a cuccokat,vagy nem vesz ruhát a gyereknek akkor nem tud mit felvenni a gyerek. Próbálta már h nem vette meg de akkor szeptember elsején még nem volt egy füzet se a gyereknek. vagy a ruhákat nem akarta ,megvenni,akkor jött az h nincs mit felveni,ilyenkor a gyerek is tud jelentkezni és zsarolni az apát öngyilkossággal meg hasonlókkal
2011. febr. 2. 23:28
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Mennyi idős az a kölyök?Apuka miért nem keményit egy kicsit be anyúnak is,meg a kölkének is.Hát ha igy hagyja magát zsigerelni,megérdemli mást nem tudok mondani.A kölyökre vissza térve,ha ő igy viselkedik az apjával,én a helyében lesem sza@nám.Osszák be a 35 000 Ft-ot,ami nagyon szép pénz a mai gyerektartásokat elnézegetve.Az ilyen szutykoknak van szerencséjük.Más apa meg egy fillért sem fizet a gyerekei után.
2011. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!