Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérheti majd jogosan a gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérheti majd jogosan a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés
5 éve elváltam és most kapok a fiam után 16.6%gyerektartást,de minimum 22.500 forintot.A volt férjemnek van egy nevelt fia és az új kapcsolatából is született egy gyerek.Tudomásomra jutott,hogy kerekedik az új asszonyka.Tehát újabb gyerek lesz náluk.Szerintem kérni akarják majd a csökkentést,hogy én nem kaphassak ennyit.Most 32.800 forintot kaptam,gyerektartást,amit a fizetéséből levonással kértem.Jelenleg munkanélküli vagyok és a szüleimnél élek.Az exemék hitelt fizetnek(lakáshitelt).Szerintetek megkapják a csökkentést?Hivatkozhatnak az új gyerekre?De az egyik csak nevelt gyereke,azt is figyelembe veszik és akkor 3 felé osztják a "gyerektartást"?
2009. júl. 6. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérhetik és valószínű csökkenteni is fogják.
2009. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kérheti, és ha kérni is fogják, csökkenteni fogja a bíróság, ugyanis a bíróság úgy számol, hogy összességében max. a gyermektartásra a fizetés 40%-a (ha nincs speciális eset, pl. tartósan beteg gyermek), azaz az exed esetén ez a neked fizetett gyermektartásból számítva 200e Ft-os nettó kereset esetén 80e Ft, és ez a négy gyerekre oszlik el, azaz gyermekenként kb. 20e Ft lesz a reális. Tehát kb. 1/3-dal csökkentik a neked fizetendő tartásdíjat.
2009. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
A fizetés maximum 50%-át vonhatják le gyerektartásra,és azt osszák el a gyerekek között.A nevelt gyereket nem veszi figyelembe a bíróság,hiszen neki is van apja tőle lehet gyerektartást kérni utána.Gyerekenként általában 20%-ot állapítanak meg,ha 2 saját gyerek van.Ha több akkor osztódik.Én nem keveslem egyébként amit a férjed fizet,32000ft/gyerek azért nem kis összeg örülj,hogy ennyit kapsz.Az anyukának is hozzá kell járulnia a gyereke eltartásához.Viszont ha a férjednek az új baba a 2-ik saját gyereke akkor a 20%-hoz ragaszkodhatsz.Az egyéb kiadásokat nem nagyon veszi figyelembe a bíróság mert az szinte mindenkinek van.
2009. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

3 gyereke lesz, a bér 50 % megy gyerektartásra, akkor 1 gyerekre 50/3, azaz 16,6 % jut, ennél kevesebbet nemigen ítél meg a bíróság.

Azt nem értem, hogy eddig miért csak 16 %-ot kaptál... 2 gyerek esetében általában 20% jut egy gyerekre.

2009. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Közös megegyezéssel kértem a válásunkkor a havi fix 15.000-et és volt élettársam is.Csak mivel megszűnt a munkaviszonyom,így kértem az emelést.Meg is kaptam.Az exem azt mondta,be is bizonyította,hogy a párja volt férje nem fizet nekik gy.t-t,ezek szerint csak figyelembe vették a másik gyereket is:(
2009. júl. 6. 11:24
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Megkapják bizony, úgyhogy most már nem ártana munkát keresned.
2009. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Az,hogy a Te xed jelenlegi párjának az exe nem fizet nem a Ti dolgotok.Az exed párja és az Ő exe dolga,és külön ügy,ezt intézzék Ők rátok nincsen hatással.Ettől még apukán lehet gyerektartást bevasalni nem a Te exeden.Nem fogja a bíróság figyelembe venni csakis a vérszerinti gyerekeket akik után tartásdíjra kötelezhető az apuka és ez így van jól.Tartsa el mindenki a saját gyerekeit,amit egy lelkiismeretes gondos szülő zokszó nélkül meg is tesz,és nem akarja a gyerekét megfosztani semmitől.Habár ismét hangsúlyozom,Te nem kapsz kevés tartásdíjat,ennél többet 1 gyerekre ritkán vagy magas fizetés esetén ítélnek meg.
2009. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Most miért kell beszólni?Létszám leépítés volt...
2009. júl. 6. 11:40
 9/19 A kérdező kommentje:
Mihez képest magas fizetés a 136.000?Ennyi az átlagja az exnek.Sírt is a bíróságon,hogy ő túlórázik,keveset van otthon,vannak hiteleik....de kit érdekel?Engem nem.Nekem a saját a gyerekem megélhetése a fontos.
2009. júl. 6. 11:43
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Akkor a bíróságon mondanod kell, hogy a nem vér szerinti gyerekét ne vegyék figyelembe! Nem volt ügyvéded?

Ha ott az apa nem fizet, azért a te gyereked nem kaphat kevesebbet! Ha apa nem fizet, kérjék az államtól a gyerektartás megelőlegezését! Majd állam bevasalja apucin. Magánügyük ez a rész! Hívd fel erre a bíró figyelmét!

2009. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!