Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérheti majd jogosan a gyerekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérheti majd jogosan a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés
5 éve elváltam és most kapok a fiam után 16.6%gyerektartást,de minimum 22.500 forintot.A volt férjemnek van egy nevelt fia és az új kapcsolatából is született egy gyerek.Tudomásomra jutott,hogy kerekedik az új asszonyka.Tehát újabb gyerek lesz náluk.Szerintem kérni akarják majd a csökkentést,hogy én nem kaphassak ennyit.Most 32.800 forintot kaptam,gyerektartást,amit a fizetéséből levonással kértem.Jelenleg munkanélküli vagyok és a szüleimnél élek.Az exemék hitelt fizetnek(lakáshitelt).Szerintetek megkapják a csökkentést?Hivatkozhatnak az új gyerekre?De az egyik csak nevelt gyereke,azt is figyelembe veszik és akkor 3 felé osztják a "gyerektartást"?
2009. júl. 6. 10:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

"Kérheti majd jogosan a gyerektartás csökkentését?"

Igen kérheti...Előttem már páran megírták a helyes választ,hogy hány %-ig vonható le a gyerektartás...De van valami amit tudnod kell...Ha a volt férjed hivatalosan az élettársa gyermekét is magához(nevére) vette(vagyis a törvény szerint ő lett az apja igaz nem a biológiai,de az apja lett)akkor a gyerektartásnál figyelembe fogják venni azt a gyermeket is.Ilyenkor ha belevesszük a születendő gyermeket is,4 gyerekről lesz szó.....Persze ha ez nem történt meg,és ők továbbra is kérik a biológiai apától a gyerektartást,akkor semmi köze az ügyhöz...Ilyen esetben a bírónak nem szabad figyelembe vennie azt a gyermeket,mert neki is van egy apja akitől szintén be lehet hajtani a gyerektartást...

2009. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
De volt ügyvédem.Ezek szerint nem végezte jól a dolgát:(
2009. júl. 6. 12:01
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Miért is nem kell figyelembe venni a közös háztartásban élő gyermeket??? Józanok vagytok? A háztartásban élő gyermek, függetlenül, hogy ki az apja, aki nem vele él a háztartás költségeit növeli. Mivel a nevelt gyermek anyja és a te volt párod egy KÖZÖS háztartásban élnek, így a háztartás tartja általában természetben a nevelt gyermeket is. A háztartás KÖZÖS vagyonából eszik, ruházkodik stb. Tehát TARTVA van, méghozzá az anyán keresztül, a közös háztartás által. És bizony ezt FIGYELEMBE KELL VENNI. Tény, hogy nem a nevelt gyerek apai gyerektartásának nemfizetése miatt kell figyelembe venni az adott gyermeket, hanem azért, mert a közös háztartás része, tehát az ANYAI vonalon.


Vagyis jelen felállás szerint igencsak rosszul tudsz járni, hiszen állításod szerint 136e Ft az apa átlag havi nettója. Te jelenleg 32e Ft-ot írtál, hogy kapsz, ez jóval több, mint az általad írt 16,6%, hiszen ez bőven 20% felett van.

Jelenleg is három gyermek tartásáról gondoskodott az apa, hiszen kettőt természetben (a közös háztartás lévén) és egyet pedig pénzben. Most, hogy jön egy negyedik a bére felét egyenlő arányban elosztva leszel jogosult a gyerektartásra. Azaz 70/4= 17500 Ft. Tehát reálisan a 20e Ft-os összeg az, amit meg fogsz kapni. (még ha csak a három gyermeket is "vennék figyelembe", akkor is 70/3=23e Ft körüli összeg lenne a reális!!)


Tehát te most nagyon jól kaptál gyerektartást. Mert ilyen mértékben, ennyi gyerek esetén ilyen bérnél túlszámított volt ez az összeg. Kb. 200e Ft-os bér esetén lenne reális ez a gyermektartás! (Ahogy fentebb írtam is.)

2009. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
Kérheti bizony, ha van esze!
2009. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Kérje is,mert te egy önző nő vagy!!!!Nehogy már ő tartson el téged is!!!Mert minthogy írtad,miután elvesztetted az állásod,kérted,hogy emeljék fel a gy.tartást.Szép,gratulálok...Bírom az ilyen ex-eket...Leszarják a volt férj új családját,csak a lóvét húznák le az exről.Írod,hogy a szüleidnél élsz.Ez egy nagyon könnyü eset,hisz kiadásod nem sok van...Menj el dolgozni!!!
2009. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Kérheti és meg is fogja kapni valószínűleg. Tudom, hogy téged nem érdekel, hogy miből fogja eltartani a születendő gyerekét, de a bíróságot fogja érdekelni. Én is azt javasolnám, hogy inkább menj el dolgozni, ha azt akarod, hogy a gyermekednek jobb legyen. Nem az a megoldás, hogy az exről az utolsó bőrt is lehúzzuk és közben otthon henyélünk.
2009. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
14:34-esnek igazat adok. Ne a gyerektartásból akarj megélni, menj el munkát keresni.
2009. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Hóha! Ne törjünk lándzsát senki felett. Nézzük minkét oldalt. Aki azt írja,ne magát akarja eltartatni az anya,annak igaza van. Viszont gondolkozzunk egy kicsit,egy gyerek után a fizetés 20%-a jár,kettő után 40%, három vagy több után 50%. Ennél többet 12 gyerek esetén sem lehet levonni.Tehát 136ezer Ft-os fizetés mellett minimum 27200 Ft-ot kell kapnia a gyerkőcnek,aki,hozzáteszem,ugyanúgy az övé,mint amelyek az új házasságban születnek vagy születtek. Én az első házasságomban élek,de bizony nem 27 ezer Ft-ban van egygyerek etetése,nevelése,ruháztatása, iskoláztatása stb. Egyáltalán nem tartom olyan soknak ezt az összeget,hogy ebből még az anyát is el lehetne tartani. Ha valaki elvált emberhez megy,akinek gyermeke van,szerintem tudnia kell,hogy férjének kötelezettségei vannak az előző házasságból született gyerekekkel szemben.Nem érzem elfogultnak magamat egyik irányban sem,mert még sosem voltam elvált,ezt egyszerűen a józan ész diktálja.Arról meg főleg ne ítélkezzünk,hogy jelenleg munkanélküli az anya, nem ő akarta a létszámleépítést,és sose tudhatja senki,nem ő lesz-e holnap a következő.

Aki biztosan nem tehet erről az egészről, az pedig a gyermek.

2009. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%
14:40-es: van a válaszodban egy logikai hiba: az 50%-ot osztják az összes gyerek számával - és akkor már nem mindegy. hogy hány gyerek van. Ha a12 gyerek mind közös, akkor mindegy, de ha csak 6, és a másik 6 más feleségtöl van, akkor ennek csak a fele jut sz elsö 6 gyerekre.
2009. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!