Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm otthagyta a...

Legjobb barátnőm otthagyta a sulit, dolgozni kezdett. Mostantól nem lesz időnk egymásra?

Figyelt kérdés

Egyidősek vagyunk, eddig suliba jártunk mindketten (nem ugyanoda), úgyhogy volt időnk találkozni. Most viszont ő otthagyta az egyetemet, soha nem szerette, csak a szülei kedvéért csinálta, de talált állást a szakmájában, úgyhogy abbahagyta a tanulást. Eddig minden héten találkoztunk, de mióta dolgozik, még egyszer se (több mint egy hónapja). Sose ér rá, hiszen hétköznap a munkahelyén van, este hullafáradtan megy haza, hétvégéket meg a családjával tölti, ahogy eddig is. Eddig szinte minden nap tudtunk beszélni telefonon vagy msnen, mosanában jó ha hetente egyszer tudunk. Nem azért, mert kerül, hanem mert egyszerűen nincs ideje semmire. Ez így működik mindenkinél? Ha elkezdünk dolgozni suli után, vége a barátságnak?

20/l


2011. máj. 9. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Igen
2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem egészen, az ember szakít heti egyszer kétszer időt, a barátjára. Persze tudnod kell hogy most neki az első 2-3 hónap nagyon nehéz, lehet hogy esténként otthon is próbál utána olvasni, tanulni stb. a munkájával kapcsolatosan, mivel fel kell szedni az ismereteket...vagy annyira fáradt hogy nincs kedve társasághoz. Később ha betanul több időt fog fordítani rád, de aki dolgozik, az nem ér rá mindennap lógni a barátokkal. De a legtöbben csak hétvégén érnek rá, igy a barátok háttérbe szorulnak. Ha meg társa lesz, gyereke, akkor havonta egyszeri alkalomra korlátozódik. Majd teljesen kihűlnek a barátságok, csak a család marad.
2011. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömören: Igen

Hosszabban: 11 éve ismerem a legjobb barátnőmet, középiskolát és utána egy szakmát is együtt csináltunk meg.

Tanulmányainkat befejeztük, engem egyből felvettek a gyakorlati helyemre és a munkámból kifolyólag volt, hogy 12 órát dolgoztam (nyitottam-zártam az áruházat). Barátnőm csinált egy saját vállalkozást, ami neki se kevés idővel járt.

Nem találkoztunk mindennap, ahogy az iskolában, még is tudtuk, hogy mi a helyzet a másikkal. Engem próbaidő után előléptettek, több lett a felelősségem, neki beindult a vállalkozása. Akkor már úgy voltunk, hogy 1 héten 1×, ha találkoztunk, akkor is hétköznap munka után kb. 1 kávéra vagy vásárlásra. Hétvégén szinte sosem találkoztunk, mert én is párommal voltam és persze, ő is.

1 éve van már, hogy több száz kilométerre lakunk egymástól. Én per pill várom a babánkat a párommal, ő meg dolgozik a cégén lelkesen.

Egy héten kb. 2-3× beszélünk telefonon, és 2 hetente találkozunk, hol itt, hol otthon (Mo).


Nem tudom, hogy mennyire szoros a barátságotok, a miénk az :) Már-már az 'élettársam' :DDD

2011. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd ha te is dolgozni fogsz rájössz, hogy nem olyan egyszerű mindent összeegyeztetni. Légy vele megértő, fordított esetben biztos ő is az lenne. Az élet nehéz, suli után majd rájössz te is.
2011. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen ezt majd akkor fogod megérteni igazán, ha te is dolgozol. Nem kell megszakadnia a barátságnak egyáltalán. Beszéljetek telefonon, interneten. Beszéld meg vele, hogy szeretnéd ha többet kommunikálnátok. :)
2011. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!