Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elviselhetetlen személy!...

Anyám elviselhetetlen személy! Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés

Anyám megkeseríti a mindennapjainkat. Enyémet is, apámét is, öcsémét is.

Épp hogy hazajön apám a munkából, máris elkezd neki dumálni, hogy menjen már zuhanyozzon le, mert milyen büdös. Apám meg leül enni és ott nyomja felette a dumát hogy húzzon már zuhanyozni, mert ki kellesz szellőzteti utána az egész házat olyan büdös van. Apám már megszokta az évek óta tartó pofázást és rinyát, csendben ellhallgatja az egészet, van hogy akkor szól neki vissza, ha van már a fejében egy kis pia :S

Anyám semmibe nem nézi apámat, lesz*rja, hogy éve óta ő az aki egyedül eltartja az egész családot! Ugyanis anyám már 1 éve nem dolgozik, előtte volt egy fél év munkaviszonya, de előtte ismét vagy 4-5 évig itthon volt és semmit nem csinál! A pofámról sülne le a bőr, ha olyan lennék mint ő! Sokszor olyan hangosan ordibál és pofázik hogy jövök hazafelé és már a 2.szomszédban hallom. Közben a szomszédoknak is folyton azt pletykálja hogy nem bír apámmal mert idióta.

Anyám itthon van, de lusta mindenhez. Nem hogy örülne, hogy azzal is leköti az idejét, hogy mos,főz,takarít, porszívózik, mosogat. Ez számára mind teher, és mikor hazajövök én suliból fél 5kor általában, még engem kezd el ba**tatni, hogy nem segítek neki. Legszívesebben egész nap csak ülne, és lesné a tv-t vagy tesómmal, aki 13 éves játszana. Simán leül a gép elé és nézi hogy tesóm milyen autós vagy üldözős játékokkal játszik. Van hogy ő is beszáll. Biliárdozni is szokott vele. Tesómat annyira elkényezteti, hogy teskóm bukásra áll mindenből, ezért anyám napi 1-2 órát tanul vele. De olyan hangosan olvassa neki fel a kötelezőt, vagy mondja a verset. Azt gondolja ha jó hangosan mondja biztos jobban megjegyzi tesóm. Egyébként e közben is tesóm ül a számítógép előtt és játszik! Se apám, se én nem bírjuk hallgatni. Én is tenném a dolgomat, tanulnék, apám szeretné hallani a tv-t, de ő csak nyomja a szöveget :S

Van hogy 4-5 napig nem főz, apám meg egész nap úgy van a munkahelyén hogy nem eszik. És ilyenkor azért is dumál neki, hogy miért költ el naponta 1000 ft-ot cigire, kajára.. Apámat is simán beállíjta mosogatni, sőt apámnak ki kell vasalnia a saját ruháit!

Anyám mindig dumál nekem is, ha ég a lámpa és még csak este 6-7 óra van. Igaz 8ig világos van mostanában, de a szobába félhomályba már nem lehet látni. Azért is dumál ha egyszerre megy a számítógép, ég a lámpa meg töltöm a telefont. Neki meg állandóan úgy megy a tv, napi 4-5 óráig hogy nem nézi senki. Én szoktam kikapcsolni napi sziten!

Anyám a kidobott cuccaimban turkál, van hogy kivesz valamit belőle és használja. A szobámból a virágokat, amiket barátomtól kaptam, sokszor az ő szobájából hozom vissza, mert azt mondja, hogy nála jobban néz ki mint nálam! Felveszi a cipőmet, elhasználja a samponomat.

Télen is állandóan szellőztetet, 120 ezer ft-ot kellett ráfizetni a gázszámlára, és 40 ezeret meg a vízre, mert állandóan csak mos. Nem bírom elviselni, és mindig másokat baszo*gat. Hazajövök és már kezdeni. Észrevetted hogy kimostam a konyhába a függönyt? Vagy észrevetted mennyit dudváztam?? Meg fél óráig meséli hogy mi van tesómmal. De ez megy mindennap. És meg sz-r vagyok, mindenkinek elmond mindenféle sz*rnak. Folyton azt is kell hallgatnom, hogy milyen jó lenne ha több pénzünk lenne, mert ő úgy vásárolna. Venni ő is minden hónapban magának cipőt, meg jó lenne új szönyeget venni ...

Barátom is utál nálunk lenni, mert őt is zavarja a hangos veszekedés, pofázás. Már anyám tesója meg az apja is megmondta neki hogy többet nem fognak hozzánk jönni, mert ők erre nem kíváncsiak.

Anyámat az is zavarta, mikor régebben barátomnak sok pénze volt, és havonta vett nekem ruhákat, vagy illatszert vagy ami kellett, mert én soha nem kaptam semmit, mindig csak magára költött meg tesómra.

Szerintetek miért ilyen az anyám?


2011. máj. 8. 09:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Munkát nem keres. Mondtam neki hogy ott az internet, mondtam is hogy hol tudna állások után nézni. EGy percet nem szánt rá. Volt munka itt helyben, heti 3 nap, de nem vállalta el, mert hogy neki nincs kedve hétvégén dolgozni.

Egyáltalán nem vagyok irigy arra, hogy tesómmal foglalkozik, inkább ciki hogy állandóan nyaggatni kell egy 13 éves gyereket és naponta órákat kell tanulni vele. Egyébként anyám tesómmal alszik és ha tv-znek az ölébe ülteti és állandóan puszit kér tőle. Néha már tesóm is elküldni a fenébe. Egyébként az egész család csúnyán beszél. Főképp anyám meg tesóm. Néha egymásnak is olyat mondanak hogy azt sem tudom hogy hol vagyok? Tesóm olyanokat mond néha anyámnak hogy menj a kur** any*dba. Anyám is mond nekem néha szintén ilyet!

Mosni magamra mosok. Mint mondtam, apám cuccait sem vasalja ki. Akkor az enyémet miért tenni? Nem is várom el tőle. Évek óta a saját cuccaimról én gondoskodom. És pénzt is keresek, nem sokat, de arra elég hogy a szükséges dolgokat megvegyem vagy kifizessem.

Ha valamit csinál egy nap, akkor elmondja, hogy jaj voltam boltban, meg elültettem 20 szem hagymát. És akkor ehhez még hozzáfűzi hogy mennyi mindent csinál. Ez olyan mintha én mindennap elmondanám neki, hogy voltam suliba, felszálltam a buszra, jaj megint milyen tömeg volt. A tanárom ezt mondta vagy azt mondta.. Ezek hétköznapi dolgok, minek kell a másikat ezzel fárasztani. VAgy mintha apámtól mindennap azt hallgatnánk, hogy ő volt dolgozni milyen fáradt.

2011. máj. 8. 10:35
 12/24 anonim ***** válasza:
55%

* Egyáltalán nem vagyok irigy arra, hogy tesómmal foglalkozik, inkább ciki hogy állandóan nyaggatni kell egy 13 éves gyereket és naponta órákat kell tanulni vele.


Hát ha ez ciki, akkor az én anyám még rosszabb! Ő minden egyes nap leül tanulni a 15.5 éves húgommal, mert ha nem tenné meg akkor magától nem tanulna, egyszerűen sza*ik rá nagy ívben. Mivel anyám nem akar neki rosszat ezért kénytelen leülni vele és kikérdezni a leckéket...

2011. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

10: 34-es, sok olyan dolgot leírtál amit én kihagytam.


Attól tartok egyébként, hogy mi lesz 5-10 év múlva velük?

Mert én jövőre ha minden jól megy elkötözök és saját lábamra állok. De attól tartok, hogy apám nem lesz képes már sokáig dolgozni. Fizikailag nagyon meg van viselve nagyon vékony szinte csont és bőr.

Anyám meg majd tőlem illetve tőlünk (barátommal együtt) azt fogja elvárni hogy segítsük őket.

Normális szinte, ha lesz annyi pénzem, biztos kisegíteném őket havi 10-20 ezer ft-tal mert a családom de anyám azt fogja elvárni hogy mindent fizessek ki helyettük.

És akkor hol marad az hogy saját élet?

Pedig tett már erre utalást, hogy milyen jó lesz ha majd lesz munkám... :S

2011. máj. 8. 10:45
 14/24 A kérdező kommentje:

Anyám nem csak a leckét kérdezi ki tőle, hanem addig mondja a verset, vagy a definíciót vagy bármit amig bele nem veri a fejébe. És el tudom képzelni, hogy később is ezt fogja tesómmal csinál. Sőt nem is akarja, hogy tesóm elmenjen más városba tanulni (ahol én is tanultam) mert neki itthon kell járnia szakközépbe. Szem előtt akarja tartani. talán ha elmenne egy nagyobb városba tanulni, még a végén "normális" lenne és leválna anyámról. Mert most még nagyon hagyja hogy beleszóljanak neki is mindenbe.

Tesómnak is próbáltam már beszélni, hogy tanulj meg magadtól ne másokat fárassz vele. de üres fület találnak szavaim :(

2011. máj. 8. 10:47
 15/24 anonim ***** válasza:
61%
Legnagyobb probléma az, hogy édeasapád egy kicsit tutyi-mutyi. Elnézi anyád hülyeségét. Sarkára kellene állni és rendet tenni a családban.
2011. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem anyukádnak pszichés problémája van,csak az a gond,hogy még ő sem tud róla!Ezek mind attól alakultak ki,hogy már hosszabb ideje otthon van.Beszűkült a életképe,amit úgy értek,hogy gyakorlatilag általában csak titeket lát,csak veletek beszél,ha nem vagytok otthon,akkor egyedül van.Azért mondja el a napi átlagos dolgait,mert más nem történik vele,és ezekért várná a dícséretet.Sajnálom,hogy ez van!

Szerintem akkor "nyugodna"le ,ha elmenne dolgozni,és így új impulzusok érnék,ami adna neki valami pluszt.Viszont az,hogy elmennyen dolgozni,nagyon nehéz,hisz régóta otthon van,és így kialakult benne,a megszokottság,berögződések.Lehet ha dolgozna,akkor meg az lenne a baja,hogy mennyi mindent csinál...stb.De lehet,hogy jó lenne,mert a munkával is lekötné magát,és elfáradna,otthon nem lenne már kedve veszekedni sem,és érnék új impulzusok is.Bár lehet nem tartana neki sokáig,az az állapot,hogy dolgozik,de meg kéne próbálnia.

2011. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%
Áh, ez a helyi bolond család, már ne vedd sértésnek, de a Te anyád szórakoztatja a szomszédokat.
2011. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
ÉS ha ekkora nyomorék az anyád miért nem dobjátok ki? Nem keres egy vasat se...Apád mit dolgozik, és hány éves? A dobo cigin való vitát még meg is értem, én dohányzok, és teljesen feleleges dolog.
2011. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
35%

Minek kell a hétköznapi dolgokkal a másikat fárasztani???


Hát nem tudom, nálunk mikor valaki hazajön munkából, a másik megkérdezi, hogy milyen napja volt. Az meg elmeséli... Még a két évesemtől is megkérdezem, hogy mi történt a bölcsibe... Tudod, ez a normális... Nem az, hogy zavar, ha beszélgetni akar veled anyukád.

2011. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Nem csodálom, hogy ilyen hangnemben beszélsz anyádról. Ilyen anyák tényleg vannak, a volt barátomé is ilyen volt. Az öcsi volt a minden, 23 évesen érettségizett le, egész nap a TV-t nézik együtt. Mindenért szól, nem dolgozik, apukát cseszegeti. De az sem normális, hogy nem rakja ki a szűrét. Megkérdezték a nő rokonait ki fogadná be, hát senki, mivel senki sem szereti.

Egyetlen megoldás az elköltözés, ha ritkábban látod könnyebb elfogadni őt, mert változni ugye nem fog.

2011. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!