Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén? Visszakérnétek a pénzt?

Őszintén? Visszakérnétek a pénzt?

Figyelt kérdés

Szóval több hónapja anyósom kért tőlünk kölcsön 100 ezer forintot. Azt mondta pár héten belül megadja. Azóta semmi! Mondtam a páromnak, hogy oké, de ha majd terhes leszek, akkor visszaszeretném kérni,mert ebből állhatnánk a dokit, meg a szülést! Na most úgy néz ki terhes vagyok! Az igazsághoz hozzátartozik,hogy anyós nem áll túl fényesen, plusz két éve egy barátnak kölcsön adott 7 milliót, amit a barát nem tud visszaadni. Ez a 7 millió lakásra kellett volna,mert másfél év múlva el kell költöznie. Így ami a férjemnek volt lakástakarékossága 3,7 millió, az most megy anyósnak. A férjem szerint azért nem adta vissza a 100 ezret, mert azt hiszi, hogy az a lakástakarékosságiból lett kivéve, pedig nem, a férjem adta a saját fizujából!

Most eljött az idő,hogy elvileg visszakérjük! De most megtorpantam? Valóban vissza kellene? Tudom,hogy nehezen szedné össze? Nem is miatt, de a férjemet rossz látni,hogy ilyen az anyja? Lehet rá kéne hagyni? Mi sem dúskálunk a pénzben, tehát jól jönne, de akkor is!

Őszintén ti mit tennétek?


2011. ápr. 20. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nagyon kellene akkor visszakérném!Pl.nekünk is adtak anyósék kölcsön kb.450 eurót amikor a férjem

lábát operálták,de mi pár hónapon belül megadtuk!

A 7 millát kellene valahogyan visszaszereznie!

Basszus alap,hogy én annyit kölcsön sem adnék!

Csakis kizárólag betegség miatt!!!

2011. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak 3,6 milliót adjatok neki a lakástakarékból.
2011. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, hogy visszakérném! Nem tudja az anyósod, hogy milyen szar érzés, ha neki tartoznak? Ugyanazt érzitek ti most, mint ő, amikor kölcsön adott. Nekem nem lenne pofám, még 1000 ft.-al sem tartozni a fiamnak.
2011. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én középutat választanám. Nem kérném vissza az egész összeget, csak a felét egyelőre. Nektek sem hiszem, hogy egyből kellene az összes pénz. Neki is segítség, ha most kevesebbet kell megadni, és neked is visszajönne egy része.


Viszont, ha belegondolok, nagypapám is elég rosszul áll anyagilag, kisebb felújításokat meg tüzelőt is alig tud néha venni. Ha a te helyzetedben lennék és tüzelőre meg hasonlóra kérte volna a pénzt egy rokon, akkor nem kérnék vissza egy forintot sem.

Azonban, ha úgy kérte hogy majd megadja akkor neki illene utánatok járnia és rendezni az adósságát. Mi pont emiatt, még közeli rokonokkal is aláírunk egy papírt a kölcsönről, mert volt hogy több 100 ezer fölötti összeget évekig nem akartak megadni.

2011. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mondom, nyilván ő úgy gondolja,hogy az a pénzt a lakástak.ból lett elvéve, ami meg végül is az övé lesz! Nem is anyóst féltem, hanem tudom,hogy a férjem is jogosnak tartaná, ha visszakérnék, de azt is tudom,hogy neki csak az anyja és biztos rossz lenne neki látni,hogy alig tudja visszaadni a pénzt. Ha egyáltalán vissza tudná.

Hát a 7 millából nem tudom mi lesz. Nagyon felelőtlen volt anyós! Most talán már halad az ügy valahova. Valami olyasmit motyogtak, hogy a úgy oldják meg,hogy a barát az ingatlanát ráíratja anyósomra és ha anyós költözéséig nem tudja visszaadni a pénzt, akkor anyós megkapja az ingatlant!

2011. ápr. 20. 13:54
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

En is visszakernem,mivel nem o dolgozott meg azert a penzert!Sajat maganak koszonheti azt,hogy anyagilag nullan van.Felnott letere is felelotlen.


Kerd vissza a penzt.Nektek sem az egbol hullik a penz!

2011. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja, amin kicsit megrekkentett valamelyik nap az az volt,hogy Húsvétra meghívta a keresztlányékat, akik 300 km-re laknak. 4 hónapos a picijük. Mondták most pár napja,hogy nem tudnak eljönni, mert anyagi gondjaik vannak. Erre anyósom, hogy hát ő felajánlotta, hogy segít nekik pénzzel,hogy el tudjanak jönni. Mondom hoppá, hirtelen de jól megy.

Hozzá teszem, még nem tud a babáról, korai a terhességem!

Csak eszembe jutott,hogy ha ilyen nagy vonalú a rokonokkal, akkor velük is lehetne!:)

De gonosz vagyok!

2011. ápr. 20. 13:57
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Visszakérném, főleg ha a gyerekemtől vettem el azt a pénzt!
2011. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos visszakérném, akár családtag, akár nem, azért 100 ezer forint nem kis pénz. Oké, a 7 millióhoz képest sehol sincs, de valaki egy hónap alatt se keres meg 100 ezret. Esetleg azt megtehetitek, hogy nem rögtön az egészet kéritek vissza, hanem részletekben.
2011. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha kolcson kerte akkor kerd vissza nyugodtan. Nehogy mar te meg a szuletendo gyereked lassatok karat az o konnyelmusegenek! Gondolom nem te mondtad, hogy adja kolcson a 7 millat annak aki nem adja meg. Ez igy eleg szigoruan hangzik de ez igy fair szerintem.

O meg probalja meg visszaszerezni a penzet az helyett, hogy titeket hoz nehez helyzetbe! Ebben mondjuk lehet neki segiteni, de az irrealis elvaras, hogy ti szenvedjetek barmilyen hatranyt olyan miatt amihez nincs kozod.

Bizonyithato a kolcsonadas? Marmint a 7 millio? Akkor fel kell fogadni egy ugyvedet vagy egy torvenyes behajto ceget. Meg mindig jobb kifizetni 10-15%-ot mint veszni hagyni az egeszet.

2011. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!