Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám szemében én nem...

A mamám szemében én nem vagyok ember mert nincs gyerekem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,nincs gyerekem,dolgozom-vagyis jelenleg munkanélküli vagyok. A nővérem mikor ennyi idős volt mint én már két gyereke is volt. Rosszul esik h a mamám azt mondja h neki már kettő is volt ilyen idősen,nekem meg egy sincs. Mintha már nem is lennék ember.

A múltkor lementem mamámhoz,h nem e tudna szigorúan kölcsön adni nekem 1000Ft-ot,h pár napig tudjak venni kenyeret,vagy rizst főzni. De azt mondta h nem tud,ami miatt nem is haragszok,de azt is hozzátette h ha lenne gyerekem,akkor a családi pótlékkal több pénzem lenne. Meg elhintette h tesómnak már adott 10.000Ft-ot,és többet nem tud adni senkinek. Hiába bizonygattam h vissza adom. na mindegy. leszűrtem a tanulságot,nincs gyerekem akár éhen is dögölhetek felőle. Tényleg szülnöm kéne a nyomorra h a családom tagjai néha kisegítsenek? vagy h a csalási pótlékkal több pénzem legyen?


2011. ápr. 19. 12:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%

" ha lenne gyerekem,akkor a családi pótlékkal több pénzem lenne. "


Legközelebb ha ezt mondja a mamád,nyugodtan mond meg neki,hogy ha lenne gyereked akkor a családi pótlék arra sem lenne elég,hogy egy hónapra megvedd a pelenkáját,és akkor még nem is evett,és öltözött..

2011. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

És ha lenne gyereked,miből tartanád el,megkérdezted a nagytudású nagyanyádat??

Ha jót nemtud mondani,maradjon csöndben.

Te meg minek keresed folyton a társaságát,legyél már egy kicsit rátartibb!Most az jó,hogy folyton a negativitást kapod??Ő ilyen,de te még lehetsz sokkal jobb ember...

2011. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Ne hallgass arra, hogy mit mond a mamàd. Talàljàl mindegy, hogy milyen munkàt, csak ne kelljen kérned tõle.
2011. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
legvégső esetben fordultam hozzá. Ugy voltam vele inkább család tagtól kérek mint egy idegentől
2011. ápr. 19. 12:29
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
húú de utálom az érzelmi zsarolást.ha szülnél akkor nem csak te hanem a gyereked is nyomorogna.. akkor szülj majd ha megtaláltad azt a pasit akinek szülnél és ha te is elérkezettnek látod az időt és anyagilag is azért belefér. a mamádnak meg mondd meg hogy egy gyereket nem lehet családi pótlékból felnevelni...
2011. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen 2 gyerek...szép dolgo fiatalon anyává válni,de ehhez akkor kell egy pénzes pasi is


23 vagyok,diplomás fizuval,mégse mernék bevállalni egy gyereket,pedig az apajelölt is megvan,de majd vagy 6-8 év múlva


van nekem is ilyen rokon aki szerint "minek tanulni,fogj egy pénzes pasit,csinálj gyereket és éldegélj"

nem érti meg h nekem nem életcélom otthonülő anyuka lenni


ne foglalkozz vele

2011. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Gyereket nem szülői nyomásra, társadalmi elvárásra, vagy egyszerűen saját ösztönödből kell vállani...


Hanem józan ésszel.

Ha megvan hozzá a biztonságos anyagi háttered és a társ, mert a gyereknek családra van szüksége...


Ne foglalkozz a mamáddal. Próbálna a mai világban életet kezdeni, megértené. Nemhogy 23 de még 33 évesen sem tud mindenki biztonságosan gyereket vállalni.

(Nézd meg mennyien nyafognak segélyekért, mert magukat sem tudják eltartani, nemhogy a kölykeiket..., ezt mondd a mamádnak!)

2011. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
ven hulye
2011. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól még senki nem lett "ember", mert a nyomorba szült egy-két gyereket, a semmire.


Ne foglalkozz nagyanyáddal, ő teljesen más világban nőtt fel, ott az volt a női lét egyetlen értelme, hogy sorra potyogtatták a gyereket, és a férj eltartotta a családot.


Nagyon is jól csinálod, hogy nem szülsz addig gyereket, amíg nem tudod megadni neki mindazt, amire szüksége lenne.


Ha öreganyád szemében attól lennél valaki, hogy úgy szülsz gyereket, hogy magadnak sincs már hó végén elég pénz a megélhetésre, és szerinte a családiból (egyedül) fel lehet nevelni egy gyereket, akkor nem ebben a világban él. Az a havi 14 ezer forint semmire nem elég, nem hogy egy gyerek felnevelésére.


Legközelebb tedd hozzá, hogy a nővérednek 10 ezer hiányzik hó végén, pedig két gyereke is van. :P Lám, milyen frankón megélnek a gyerekből. Pfff....

2011. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet megélni, nem 14 a családi pótlék, hanem azt hiszem 12200Ft, ha egyedül neveled 13700Ft.


[link]

Itt van. Mint látható, ebből nem lehet megélni.

Jól csinálod, dolgozz, legyen biztos háttered, állj készen az anyaságra, és csak akkor fogod igazán kiélvezni minden percét! :)

Fel a fejjel!

2011. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!