Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől buta/okos valaki?

Mitől buta/okos valaki?

Figyelt kérdés
Mi alapján döntitek el, hogy egy ember buta vagy okos?
2011. ápr. 14. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

amit leírtál az hülyeség. Pontosabban itélkezés.


Ahogy az emberek nem jók-gonoszak, úgy az élet sem fekete-fehér.


Tanult ember is lehet az élet más területein buta, és kevésbbé tanult is talpra esett és széles látókörü.

2011. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
A buta nálam olyan embert jelent aki nagyon nehezen tanul meg új dolgokat. (Most nem arra értem, hogy azért tanul nehezen, mert nem érdekli, hanem mert nem tudja, nehezen fog fel dolgokat.)
2011. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Ez egy buta kérdés.
2011. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ, hogy mennyi idő alatt ért meg dolgokat, és tud rá helyesen válaszolni.


Illetve attól, hogy mennyire hatékonyan alkalmazza azt amit megtanult, illetve miylen gyorsan tanul meg dolgokat, és mennyire bonyolultak ezek a dolgok.


Akinek minent a szájába kell rágni, mert képtelen gondolkodni, és rájönni dolgokra az többnyire buta.


Az is buta aki valamit jól megtanult, de mégsem képes alkalmazni vagy más területen felhasználni valami miatt.

2011. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

"Tanult ember is lehet az élet más területein buta, és kevésbbé tanult is talpra esett és széles látókörü."


Ez a tipikus, diplomás hülye, a szakmunkás jó ember típusú válasz. Már csak röhögök rajtatok..nem veszitek észre, hogy unalmas? Az egyetem azért egyetem, hogy olyanokat vegyenek fel, akik egész min. 12 évig szorgalmasan tanultak. 350-400 pontokat nem a hülyék szednek össze, biztos.

2011. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

ma 17:16


Igen ám, de vannak alap dolgok amik mindenhez kapcsolódnak valamilyen szinten.


Pl aki szétszórt, és képtelen végiggondolni dolgokat mielőtt cselekszik aztán csak maga körül teremt káoszt, az buta.

2011. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

épp most jutott a fülembe, hogy abban a gyalázatos éden hotel című műsorban szerepel az egyik volt csoporttársam. egyetemet végzett, diplomás ember. fejest ugrott a 160cm mély vízbe. na, ő nálam nem az okos kategória :D


okos az, aki széles látókörű, meglátja az összefüggéseket, utánaolvas a dolgoknak mielőtt osztaná az észt. nem feltétlenül diplomás, bár az sem hátrány.

általában pont a legbutább emberek hiszik magukat a legokosabbnak.

2011. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus, diplomás hülye, a szakmunkás jó ember típusú válasz. Már csak röhögök rajtatok..nem veszitek észre, hogy unalmas? Az egyetem azért egyetem, hogy olyanokat vegyenek fel, akik egész min. 12 évig szorgalmasan tanultak. 350-400 pontokat nem a hülyék szednek össze, biztos.


LOL.


Írtam én úgy az első választ, hogy egyetemista vagyok. Ez nem a szakmunkások védelme, ez a valóság, amit tapasztalok, élek. Sok egyetemista azt hiszi az egyetemre bulizni járunk. Nem kell kitünőnek lenni, hogy bejuss.

Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy az ész dolgában a papír egy huszadrangu dolog.

2011. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik tanulni nem tudnak, de pl az életben meg okosak. És vannak olyanok is, h kítűnő tanuló, de az élethez, buta/tehetetlen/ primitív. De ötvöződhet is.


Ez megint olyan kérdés h szinte lehetetlen általánosságban megválaszolni, mert mindenki jobb a másiknál vmiben.

2011. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

aki felelősségteljes gondolkodású, higgadt ember, az számomra okos.

aki pedig hirtelen, szeszélyes, nemtörődöm, az buta.

2011. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!