Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éltétek meg az összeköltö...

Hogy éltétek meg az összeköltözést a pároddal? Milyenek voltak az első hetek? Vízválasztó lehet-e egy kapcsolatban az összebútorozás?

Figyelt kérdés

Elsősorban huszon éveiben járó fiatalok !tapasztalatait! várom.

Előre is köszönöm!


2009. márc. 2. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor ha már mind a ketten akarjátok.Egyébként csodálatos dolog föleg az elsö 1-2 hónap.Azt nem mondom,hogy utánna nem gyönyörü.Nem lehet vízelvásztó,mert szeretitek egymást.Csak beszéljetek meg mindent öszintén és legyetek korrektek egymáshoz.
2009. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy költöztünk össze, hogy egy ideig megtartottam a másik albérletet is, hogy ne legyen bennünk a stressz, hogy nincs hova visszamenni. Amikor már összeszoktunk, akkor mondtuk fel a másik lakást, és így nem volt rossz.

Ezt azért akartam így mert a legjobb barátom a menyasszonyával való összeköltözés után jött rá, hogy egymás apró hülyeségeit nem bírják elviselni, és két hónap múlva szakítottak.

Fura volt, hogy fel kellett forgatni a lakást, bútorokat átrendezni, hogy elférjünk, mindkettőnk ruháinak és egyéb dolgainak meglegyen a helye. Ez még utána hetekig változtatgattuk.

A párom az összeköltözés után nyugodott meg, hogy már biztos nem megyek vissza a régi barátnőmhöz.

2009. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Mi mind a ketten otthonról költöztünk egybe. Hetekig tervzgettük a lakást, feljártunk, meg a beköltözés is lassan ment. Pakolgattunk. Már a ruhák is fent voltak, de mi még otthon aludtunk. Mert karácsony volt. ez volt az utolsó karácsony a szülői háznál. Első éjszakánk együtt, mármint összeköltözve, december 27.-én volt. 3 éve. Nagyon jó volt így, szerintem mert lélekben is fel tudtunk rá készülni.

Egyébként az első éjszakán nem kettesben töltöttük. Van két kersztgyerekem ők fent aludtak velünk. Azt hiszem ez rányomta a bélyegét a lakásra. Sokszor vannak vendégeink. Leginkább olyan családtagok akik barátok is. És itt szinte midig vidámság van.

2009. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel az összebútorozás igazából egy több hónapig tartó folyamat volt. Először csak kéthetente aludhattam náluk, ez elég rossz volt, mert a szülei gyakorlatilag beleszóltak (és -nak) az életünkbe, ilyen szinten, minta gyerekek lennénk. :( Szóval eleinte csak kéthetente aludhattam ott, aztán egyre gyakrabban töltöttem ott a nappalokat, este pedig a legutolsó busszal mentem haza (a kollégiumba). Ez elég kényelmetlen volt egy idő után, de kb. egy év után a szülők már látták, hogy nem fogom egyben lenyelni a kisfiukat, így hetente egyszer, sőt, többször is ott aludtam. Egyre több cuccom volt náluk, viszont még egy évig kétlaki életet éltem. A kollégiumi helyemet azonban fenntartottam, ha netán beütne a ménkű...

Aztán mikor tavaly tavasszal eljegyeztük egymás, azt vettem észre, hogy náluk lakom. :) Júniusban véglegesen kiköltöztem a koliból, szeptemberben pedig megvolt az esküvő. :)

Én azt tudnám tanácsolni, hogy ne tűzzetek ki egy konkrét időpontot, amikor is egyikőtök a másikhoz cuccol, vagy közös albérletet vesztek ki. Az nagyon hirtelen történik, nagyon új lehet a helyzet, és sok (kellemetlen) meglepetéssel járhat, mert nagyon is igaz az a közhelyes mondás, hogy "lakva ismerjük meg egymást".

Mindig hagyjatok menekülőutat, legalább addig, míg biztos nem lesz, hogy a kapcsolat nagyon-nagyon hosszú távra szól. :) Ha más nem, legalább egy ely legyen, ahol tudod, hogy pár napra befogadnak. Ez is jó.

Sok boldogságot! :)

2009. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Párom és én is 25 évesek vagyunk. 2 éve a megismerkedésünk napja lett az összeköltözésünk napja is:))) Tudom kicsit furcsán hangzik, de ez így volt elrendelve.....Sokszor ez is szóba került nálunk, de egyet értettünk abban, hogy minek húztuk volna az időt...csak feleslegesen elvesztegetett idő lett volna egymás nélkül...Mi apránként átalakítottuk, felújítottuk a lakást, így mindkettőnk ízlése érvényesül...Nem is tudom, hogy vitatkoztunk-e egyáltalán eddig valamin:) Jövő nyáron lesz az esküvőnk! Ne aggódj, élvezd minden pillanatát, mert csodás!!
2009. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is úgy történt az első ősze költözés mint az előttem szólónál,aztán elvégeztem a sulit és ugy döntöttünk szerencsét próbálunk és felköltöztünk a Balatonhoz,200km-re otthontól:-)

2008 június 5.én költöztünk hivatalosan össze kettesben,addig a szüleivel laktunk,azóta Valentinkor menyasszony lettem,egy helyen dolgozunk,a nap 24 orályában együtt vagyunk,és ez így tökéletes,senkivel nem cserélnék,de az igaz lakva ismeri meg az ember a másikat,kiderültek a stiklik a hóbortok,de igy is ugyanúgy szeretem mint 2006 elején mikor összejöttünk:-)

2009. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
mi a férjemmel megismerkedésünk után pár héttel költöztünk össze,bár a szüleihez,de mi tulajdonképp főként ebben a szituban ismertük meg egymást.De tervezzük hogy külön költözünk a szülőktől.önállóan csak jobb,bizonyos szemszögből
2009. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül.

Összeköltözés előtt átlag 2 hetente találkoztunk - olyankor csodálatos volt.

Összeköltözés után derült ki 2 apróság:

- ennél sűrűbben lélekben képtelen a szexre. Mindig megoldotta valamilyen módon - és, ha ez nekem nem tetszett, akkor hosszú-hosszú (esetleg több hónapos) szexmegvonás következett. Ez ugye "csak" 3-4 alkalom volt neki. Közben úgy állította be, hogy én nem kérem. Ha kértem, akkor viszont mindig szexmegvonás lett belőle.

Ez annyira igaz, hogy még a nyaralások alatt (amikor ugye együtt voltunk heteket) - minimum a 3. (de néha már az első) napon összeveszett velem: a következmény a szokásos.


- viszont elvárta azt, hogy folyamatosan olyan figyelemmel forduljak felé, mintha még csak 2 hetente találkoznánk. Igen erősen csodálkozott, amikor ez folyamatosan nem ment.


Mivel sok jó tulajdonsága volt, ezért próbáltam változtatni (magamon is) és mellette maradni - sajnos nem jött össze.

Mindenképen összeköltözést javasolok - menekülő utak fenntartásával - még mielőtt végleg elköteleznétek magatokat!

2009. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi már a fősuli alatt együtt laktunk. Aztán ő végzett, én bejárós lettem. Addig szüleinknél laktunk, én gyakran ottaludtam nála.

Aztán eladtuk a családi házunkat, 2 hónapra odaköltöztem hozzájuk. (2008.április 1-május 31-ig). Aztán szüleim vásároltak nekem egy egyszobás lakást április elején, ennek a felújítása 2 hónapig húzodott. Június elsejétől itt lakunk, nagy egyetértésben. A december 24-ét külön töltttem a szüleimtől, mert a párom édesanyját és testvérét hívtuk meg ide , utána meg a nővérem jött át. Nagyon rossz volt a szüleim nélkül, sokat sírtam is, de más okból is.

8 és fél éve vagyunk együtt. 23/l és 25/f

2009. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi szépen lassan költöztünk össze és gyakorlatilag már együtt élünk 1,5 éve a szüleinél. Azonban a szülők gyakorlatilag kihasználják a helyzetet, folyton pénzt kérnek, már annyit, hogy egy komplett lakást tudnánk belőle bérelni és emellett nem vagyunk a magunk urai, még mi legyünk hálásak. Ezért költözni fogunk. Egyébként nagyon jó együtt lakni a pároddal. Nem csak az első hetekben. Mivel ezután gyakorlatilag önálló háztartást fogok vezetni, ezért előre felvázoltam a háklijaimat, amivel a párom eddig is tisztában volt és így fogadott el, tudja, hogy majd a saját konyhánkban mire leszek hisztis. Annyit tudnék tanácsolni, hogy nem árt, ha a párodnak előre elmondod, hogy van néhány apróság, ami tud téged bosszantani. Így nem érheti őt váratlan meglepetés.
2009. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!