Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan a párkapcsolat, mint...

Olyan a párkapcsolat, mint amilyet otthon láttunk?

Figyelt kérdés

Sokszor vélem felfedezni a hasonloságot.

Testvérem is azt mondja,olyan mintha az apáddal élnél...

Ha ez igy van,akkor mi lehet az oka,hogy tudat alatt olyat választunk,mint amit otthon láttunk?

Anyámnak is kisérteties problémái vannak,mint nekem,a testvéremnek viszont nem.Szerintetek?


2011. ápr. 12. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
"kísérteties problémái vannak"?? Ezt pontosítanád, kérlek? Nem tudom, hogy ennek mi az oka, azt viszont igen, hogy én tudatosan készültem arra,hogy még véletlenül se legyen hasonló az otthon látottakhoz, mert tudatában voltam, hogy az ez nagy kalap semmi.
2011. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez úgy áll, hogy tudat alatt olyat választunk, mint az ellenkező nemű szülőnk, vagy pont az ELLENKEZŐJÉT. Én nagyon sok esetben látom ezt az utóbbi példát.
2011. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem gyerekkoromban az apám verte az anyukámat. Se a húgomnak, se nekem nem volt agresszív párom. Szerintem van olyan, hogy aki ilyen környezetben nő fel, az még a párkapcsolat rózsaszín ködös fázisában észrevesz mondjuk egy szemvillanást, ami oly ismerős és ijesztő, és attól a köd rögtön szétoszlik.

De mi megfogadtuk, hogy nem leszünk áldozatok, én krav magázom, ő kickboxol, és segítjük egymást.

2011. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hála az égnek, nekem nem ilyen a párkapcsolatom. Apukám sajnos egy alkoholista, semmirekellő, dolgozni nem akaró, de fölényes, "én vagyok az úr a háznál" típusú ember. Mindig is fejvesztve menekültem az ilyenektől. Szerencsére megtaláltam azt az embert, aki homlokegyenest az ellenkezője apámnak, és ez így van jól. Nagyon jó ember, dolgos, segítőkész, figyelmes, és lassan 10 év után is úgy imád engem, mint még senki az életemben. Én is őt.
2011. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem úgy élek férjemmel teljesen mint anyuék, pedig jó lenne mert szüleim a tökéletes házaspár. Nem tudatosan kerestem apuhoz hasonlót, egyszerűen beleszerettem valakibe aki aztán férjem lett, szeretem és minden okéá nálunk, de szüleimnél nagyobb szerintem az összhang. Lehet hogy egyszerűen még csiszolódnunk kell, elvégre ők 26 éve házasok, mi még csak másfél :)
2011. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindenben hasonlít a férjem apukámra. Valószínűleg tudat alatt direkt hasonló párt választottam. Szerencsémre apukám jó apa volt, a férjem is az. Mindketten rengeteget segítenek a háztartásban és a gyereknevelésben. Figyelmesek, kreatívak, ügyesek, mindent megcsinálnak a ház körül, még azt is, amihez eredetileg nem értettek. :)
2011. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább tudatalatt keressük az egyezéseket, ha valamiről tudatosul, hogy az nem tetszik, akkor pont az ellenkezőjét fogjuk értékelni. A másik lehetőség, hogy félig-meddig tudatosan a "rosszat" keressük, hogy majd ott oldjuk fel azokat a problémákat, amiket otthon nem sikerült. Ezeknek a kapcsolatoknak általában kudarc a vége.
2011. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen. De még sokkal jobb is :-)


Teljes gőzzel ezt akartam/akarom és a párom is. Sikerült :-)

2011. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az enyém egyáltalán nem olyan, mint a szüleimé... soha nem választottam volna olyan (szar) embert férjemül, mint az apám...
2011. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy a nök többségének rossz emlékei vannak az apjával kapcsolatban.Mi lehet ennek az oka?Talán az uralkodási vágy...de ezzel csak elmarják a szerettüket.
2011. ápr. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!