Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így iránta?...

Miért érzek így iránta? (orvosom :- ( ()

Figyelt kérdés
Kapcsolatban élek, és mióta ez a kapcsolatom tart, 2 és fél éve, sosem mozdította meg senki kívülálló a szívemet. Szükség volt nálam egy apró nőgyógyászati beavatkozásra. A dokimat nemrég ismerem, a rendelésen csak szimplán szimpatikus volt, mint orvos, mert úgy láttam nagyon érti a dolgát, és közben emberséges is. Aztán bementem a kórházba, már csak a beavatkozás előtt közvetlenül láttam őt, majd többet nem voltam eszméletemnél, aztán utána látogatott meg az ágyamnál, beszéltünk, és mivel egyből hazajöhettem, nem is találkozunk többet. Mégis, én azután, hogy bár nem voltam magamnál, de ő 2 órát "turkált és gyógyított" bennem, én egy óriási szeretetet, hogynem rajongást érzek iránta. Ezt azóta érzem, mióta beszéltük a beavatkozás után. Tudom, hogy ez az érzés el fog múlni magától és kész, nem kerítek neki feneket, csak érdekelne, hogy miért érzek iránta így? (nem szexuális vonzalom, de hasonló a szerelemhez)Már volt olyan, hogy kamaszkoromba férfi tanár iránt éreztem ilyesmit, aki bírt engem, meg főnök felé is volt már ilyen, mielőtt lett párom. Miért van ez? (Van apukám,rendes családban nőttem fel)
2011. ápr. 12. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tipikus orvos-beteg viszony. A hála érzése miatt alakul ki többnyire nők körében.Nincs jelentősége, hamarosan elmúlik, a lényeg hogy tudatosan tartsd távol magad tőle.
2011. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, így nem tudom, mi lehet a pontos oka, de ez nagyon gyakori, és bizonyos keretek között teljesen normális érzés! Szerintem a Te eseted még bőven belefér, hiszen tudod, hogy el fog múlni, és az érzést nagyon helyesen állítod párhuzamba a tanárod és a főnököd iránt érzett rajongásoddal.

Én szülés után kezdtem vonzódni az öreg és ronda szülészorvosomhoz. :) Gondolom valami hálaféle lehetett, el is múlt.

2011. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:-) öreg és ronda... :-) értem, akkor ez normális
2011. ápr. 12. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános jelenség, hogy aki jót tesz velünk és szimpatikus is, abba "hálából beleszeretünk". Jót tett veled, és ugyan ez a munkája, de te személyes jótéteménynek érzed. Nincs ezzel semmi baj, de nem szabad összetéveszteni az igazi szerelemmel. Én is mindig "beleesek" abba, aki jót tesz velem. Voltam már "szerelmes" orvosba, tanárba, autószerelőbe :)

Nyugi, el fog múlni!

2011. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőgyógyászommal is ez a helyzet, minden kismama aki hozzá jár, egy kicsit szerelmes belé! ;)

Pedig nem néz ki jó sőt, de nagyon emberséges, nyugodt kedves és leveszi az embert a lábából! Természetesen ez nem igazi vonzalom, teljesen normális!

2011. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kicsit "szerelmes lettem" a nőgyógyászomba szülés után. Még hiányzott is, alig vártam a 6 hetes kontrollt. :) De azóta ez elmúlt, valószínűleg tényleg a hála formálódott meg ebben a formában. :D
2011. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam is pont ugyanígy volt szülés után, nyugi elmúlik:)
2011. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem műtét után az orvosm iránt, pedig van párom... Elmúlik. :)
2011. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

én is én is!!! Látod már mennyien vagyunk! :)

Amúgy én azt hallottam,hogy az altató vagy érzéstelenitő mellékhatása ez az eufória-érzés.Furcsa mindenesetre.

2011. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én pont most kerestem rá erre,mert pont ezt érzem.Műtétem volt nőgyógyászati,és halálos szeretetet érzek a nődokim iránt.Nagyon hiányzik.Altattak,és az után másnapra kialakult.Nagyon hiányzik.Jó lesz ha elmúlik mert olyan mint a szerelem,pedig imádom a páromat.Ő az igazi nekem.A dokim pedig fiatal,és nem ronda :(
2021. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!