Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem találom a helyem ebben az...

Nem találom a helyem ebben az egészben, bár nincs is benne helyem, mégis tanúja vagyok. (bőv lent. ) (? )

Figyelt kérdés

Már irtam ki erről kérdést, úgyhogy nem irom le ugyanazt, csak nagy vonalakban.

A mamám és az anyukám nem jönnek ki kb 1,5 éve amit mamám nem ért meg, anya meg tök jól elvan mama nélkül.

Sok veszekedés volt az utóbbi 1,5 évben. telefonon személyesen..teljesen mindegy.

A legutolsó éppen tegnap volt...elöször nem volt semmi, aztán megint hirtelen veszekedni kezdtek..de olyan értelmetlen dolgokon..nemtudom megérteni..azon hogy ki mikor mit mondott..egymás szavait kiforgatva..mama végül sírt(bár tőle már megszokhattuk) és olyan dolgokat mondott..pl anyámra azt hogy szarrházi..de előtte is régebbi veszekedéseknél is mondott durva dolgokat..és szerinte anya bántja őt..ez nem igaz, én eddig mindig tanuja voltam(sajnos) és anya semmi olyat nem mondott, vagy ha mégis azt az idegesség hozta ki belőle.

de nem is ez a lényeg, hanem hogy én se tudom mit érzek ezzel kapcsolatban..tudom jönnek majd a kommentek h ne follyak bele. nem is tettem, és igyekeztem nem törődni vele..de nemtudok mit csinálni..félig ugyérzem h mamám (is)áldozata a helyzetnek, mert özvegy, egyedül van alig van aki foglalkozik vele. a másik felem meg azt, hogy ő a szarkavaró, játssza az érzékenyt, miközben burkoltan belerug a másikba..volt egy olyan veszekedésük miután anyu sírt..meg mama meg is "fenyegette" és akkor tökre dühös voltam, úgy voltam h ha mégegyszer megsérti anyát én is szembefordulok vele..de nem vagyok haragtartó, úgyhogy nem lett semmi ilyen.

nem is tudom mi a kérdésem igazából..csak kíváncsi vagyok a véleményekre..miért nem hagyják egymást békén?? pontosabban mama anyát?? miértnem éli a saját kis életét..?? képtelen vagyok megérteni..meg h mit kell azzal törődni ki mit mondott..nem a múltba kéne élni..: S

köszi h elolvastátok.


2011. ápr. 11. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg mikor anyukad tini volt, akkor sem jottek ki. Ha bant, mond el ugyanezt amit itt Nekik, de kulon-kulon.
2011. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mamád valószínűleg azért nem éli az életét, mert magányos és haszontalannak érzi magát. Anyádba kapaszkodna, gondolom próbálja "nevelni", kéretlen tanácsokkal ellátni, hogy úgy érezze, mégis csak szükség van rá.. Gondolom anyád ezt nem viseli túl jól, türelmetlen, és hevesen reagál olykor a nagyanyád "jótanácsaira". Akkor aztán a mamáddal is elindul a szekér, és ami belefér.. Valahogy így képzelem el a szekér.. Valahogy így képzelem a köztük fennálló viszonyt.

Sok idős nő tényleg sajnáltatja magát, áldozatot játszik, kesereg, hogy őt senki sem szereti, őt mindenki bántja, mert így akarja magára irányítani a figyelmet, kicsikarni némi törődést. Nagyon rossz és idegőrlő módszer, de úgy látszik más eszközük nincs hozzá..

Ha úgy érzed, változtatni akarsz a helyzeten, talán azt tehetnéd, hogy megkéred mindkettőt, legyenek egymással elnézőbbek, mindketten engedjenek, a te kedvedért, mert te nem akarod azt látni, hogy a családtagjaid ölik egymást. Emellett a mamádat próbáld rávenni, hogy "önállósodjon", tartson kapcsolatot barátnőkkel, más rokonokkal, ne függjön annyira tőletek, legyen más társasága is, így talán ritkábban tör felszínre benne a hajlam, hogy megpróbáljon magának némi figyelmet kizsarolni. És arra is rájön majd, hogy máshol mennyire másképp mennek a dolgok, mennyivel rosszabb is lehetne, és talán magába száll egy kicsit.

2011. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm szépen, jól látod a dolgokat! :)

a baj csak az hogy nem nagyon van már társasága..két tesóm vab, bátyám amerikában van, nővérem meg 2 havonta látogatja. én kb 2hetente v 3 szoktam menni hozzá. neki több testvére van, de csak egy lakik a városban nem messze tőle. vele sokat van, de nem lóghat rajta örökké..: S

2011. ápr. 11. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!