Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem fogunk saját házba/la...

Soha nem fogunk saját házba/lakásba költözni, igaz?

Figyelt kérdés

A történet:

A ház amiben most lakunk nagyapámé és nagymamámé volt, de már születésem óta itt éltünk. Nagymamámék a szomszédban egy kisebb házban. Meghalt anyu és nagyapa, én 20-on felül, tesóm pedig most töltötte be a 18-at. Így mamánk elmondása szerint a ház fele az övé, a másik fele pedig tesómmal közös. A haszonélvezet a mamáé. Amíg apu él a házat el nem tudjuk adni, mivel neki nincsen hová mennie, anyukája meghalt, családi házat eladták, a részét belerakta ebbe a házba (felújítás, tetőcsere stb).

Páromnak is hasonló az esete, csakhogy neki idősebb az apukája és segíteni kell neki ezt azt a ház körül. Neki a testvére már rég nem lakik otthon.

Az összeköltözés vagy nálunk vagy náluk lehetséges, én úgy látom, saját lakásunk soha nem lesz, igaz?

Párom nem is tartja szükségesnek a különköltözést. De így például egy gyerek szoba kialakítása esélytelen, mert nincs szabad szoba egyik házban sem. Szerintetek jó ez így? Mindenhonnan azt hallom, hogy külön kell menni a szülőktől.


2011. ápr. 11. 13:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Mire fizetnek amúgy 40-et neked? Ismerőseim gyárban 70 alatt nem nagyon visznek haza.
2011. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
8 órában..
2011. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
76%

Ezek nem okoskodások, hanem válaszok.

És nem támadni kell, hanem elgondolkodni.

Én írtam azt, hogy adjátok el, és vegyetek 2-öt.

Le kell venni a haszonélvezetet. Gondolom apukád mamáddal maradna úgy is 1 lakásban.

Mellesleg mi ketten együtt 110-et keresünk, és most vettünk egy 3 szobás lakást. Csak meg kell találni a megfelelő lehetőségeket. Igaz, mi lassan 6 éve gyűjtögetünk, és nuku nyaralás, de van egy fél lakásunk. A másik fele a banké :)

2011. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Errefelé 80 alatt nem kapnak a gyári munkások, de a másik, amit leírtál, az sokszor megtörténik. A 3 hónapos próbaidő lejárta előtt 1 nappal rúgják ki őket. Viszont gyárvidéken sokfelé van felvétel, lehet váltogatni. A 80.000 több, mint a 40, tehát megérné. Hiányszakma.. Vidékenként változó. Nálunk például akármilyen hihetetlen, de informatikus nem volt a városban, csak egy, az is túlterhelt. Körbe kell kérdezni az ismerősöket. Amikor én kerestem, kinéztem a netről a helyi cégek számait, és felhívtam mindet, van -e munka. Bejött.
2011. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

'2 felsőfokú szakképesítésem van, nyelvvizsgám, számítógépes ismereteim, jogosítványom, 2x félév szakmai gyakorlatom a szakmámban' ezzel el kellene tudnod helyezkedni próbálkozz jobban.

Esetleg nézegess olyan oldalakat, hogyan kell viselkedni az állásintejún lehet azért nem vesznek fel mert nagyon nem tudod "eladni" a késességeidet.

2011. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!